فهرست
منشا از 12 تیم لیگ برتری بیشتر گل زده است!
منشا از 12 تیم لیگ برتری بیشتر گل زده است!

منشا از 12 تیم لیگ برتری بیشتر گل زده است!

آی اسپورت - شاید کمتر کسی فکر می کرد گادوین منشا تا پایان هفته هشتم لیگ بیستم موفق به ثبت نه گل زده شود. منشا بعد از پوشیدن پیراهن هر دو تیم استقلال و پرسپولیس، لیگ ایران را ترک کرد و به عجمان رفت، هرچند ماندن مرد نیجریه ای در این تیم زیاد طول نکشید و او دوباره به لیگ ایران برگشت. منشا که آخرین بار پیراهن آبی رنگ استقلال را در لیگ پوشیده بود، این بار با پیراهن آبی رنگ تیم سیرجانی به لیگ ایران برگشت. حضور امیر قلعه نویی در گل گهر سیرجان باعث شده این تیم به یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر تبدیل شود، تیمی که بدون شک نقطه قوت آن به خط حمله اش بر می گردد، جایی که این تیم موفق شده با ثبت 13 گل در 8 هفته، عنوان بهترین خط حمله لیگ بیستم را به دوش بکشد. بدون هیچ تردیدی نقش اول آتش بازی های توپخانه امیر قلعه نویی گادوین منشا، آقای گل 9 گله لیگ بیستم است.

تمام گل های گادوین در لیگ بیستم: سپاهان: 1 گل، مس رفسنجان: 2 گل، فولاد خوزستان: 1 گل، پیکان: 1 گل، صنعت نفت آبادان: 1 گل، شهر خودرو: 3 گل

نگاهی به آمار بالا نشان می دهد منشا فقط در 2 بازی گلزنی نکرده است که یکی از آن ها دیدار برابر ماشین سازی بود، جایی که با توجه به اینکه گادوین منشا پنالتی قبلی را از دست داده بود، امیر  قلعه نویی ضربه پنالتی را به احمد زنده روح داد، دیگری هم بازی با ذوب آهن که منشا پاس گل داد.

نکته عجیب ماجرا به این بخش خلاصه نمی شود. نگاهی به تعداد گل های زده تیم های لیگ برتر و گادوین منشا در این فصل نشان می دهد فقط یک تیم یعنی سپاهان بیش از گادوین منشا در این فصل گلزنی کرده است (البته در صورتی که گل گهر سیرجان را در نظر نگیریم که 9 گل از 13 گل این تیم را منشا زده است). در واقع 12 تیم از گادوین منشا کمتر گل زده اند، صنعت نفت آبادان و شهر خودرو در تعداد گل های زده با منشا برابر هستند و سپاهان هم تعداد گل بیشتری را به ثبت رسانده است.

البته تعداد بازی های تیم های لیگ برتری با هم برابر نیست. تا پایان هفته هشتم، پرسپولیس سه بازی عقب افتاده دارد، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، فولاد و نساجی هم هر کدام یک بازی عقب افتاده دارند. آمار برای تیم های لیگ برتری فقط بیانگر یک چیز است؛ مواظب گادوین منشا باشید!

۵    
آی اسپورت
2020-12-26 14:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر