فهرست
هفته 15 به روایت آی اسپورت/ فقط رحمتی و نورالهی
هفته 15 به روایت آی اسپورت/ فقط رحمتی و نورالهی

هفته 15 به روایت آی اسپورت/ فقط رحمتی و نورالهی

آی اسپورت – نیم‌فصل اول لیگ شانزدهم با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید. البته هنوز یک بازی از این هفته بین ماشین‌سازی و سایپا باقیمانده که تاثیر چندانی در جدول مسابقات هم ندارد اگرچه برای این دو تیم مهم است. اتفاقات و سوژه‌های مهم این هفته را به روایت آی اسپورت بخوانید:

اتفاق هفته: نیمکت‌نشینی رحمتی

برای رحمتی که در سال‌های اخیر فقط چند بازی انگشت‌شمار را به دلیل محرومیت یا مصدومیت از دست داده، نیمکت‌نشینی در یک بازی سخت اتفاقی تاریخی است. شاید مهم‌تر از قهرمانی پرسپولیس در نیم‌فصل و جوانگرایی انتحاری منصوریان در بازی با سپاهان! تبعات آن نیمکت‌نشینی بیشتر از چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد و ممکن است به قیمت جدایی رحمتی از استقلال تمام شود.

برنده هفته: تراکتورسازی

پیروزی بر نفتی که هفته پیش استقلال را از جام حذفی کنار زد کار آسانی نبود. آن هم در شرایطی که سروش رفیعی، جاسم کرار و ادینیو در ترکیب اصلی تراکتورسازان نبودند. اما شاگردان امیر قلعه‌نویی یک 3 امتیاز خوب را از تیم دایی گرفتند تا همچنان سایه به سایه در تعقیب پرسپولیس باشند.

بازنده هفته: نادر دست‌نشان

به باخت‌های متوالی صبا و ماشین‌سازی عادت کرده‌ایم اما وقتی صنعت نفت آبادان در سومین بازی پیاپی خانگی خود هم شکست می‌خورد، باید سرمربی این تیم را بازنده بزرگ هفته نامید. او که به دلیل پاره شدن نوار گلزنی‌های ساسان انصاری، رکورددار گلزنی در بازی‌های پیاپی باقی ماند، با ادامه این روند، رکورددار باخت‌های خانگی متوالی با صنعت نفت هم خواهد شد.

چهره هفته: احمد نورالهی و حسین حسینی

جدایی از پرسپولیس با بازوبند کاپیتانی در روزی که این تیم قهرمان نیم‌فصل شد، نورالهی را به چهره هفته تبدیل کرد. او در فضایی احساسی که اشک برانکو را هم درآورد با هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. هرچند هنوز هم در باره چگونگی جدایی او و رفتن به تراکتورسازی ابهاماتی وجود دارد اما نورالهی خوش‌شانس بود که در یک روز به یادماندنی از پرسپولیس جدا شد. سیدحسین حسینی دروازه‌بان جوان استقلال هم که در بازی با سپاهان درخشید می‌تواند لقب چهره هفته را به خود اختصاص دهد.

بازی‌های دیگر

با تساوی مقابل پدیده مشهد، نوار پیروزی‌های پیاپی ذوب‌آهن قطع شد اما شاگردان مجتبی حسینی نیم‌فصل را در رتبه سوم جدول به پایان بردند. این تیم در هفته هفتم، تیم سوم جدول از پایین بود اما در فاصله 8 هفته 11 پله در جدول صعود کرد!

استقلال با یک بازی تماشایی مقابل سپاهان، هوادارانش را سورپرایز کرد. در بازی پیکان و فولاد، روند گلزنی‌های ساسان انصاری قطع شد و ماهان رحمانی هم از وسط زمین یک گل به خودی تاریخی زد. با گل تماشایی حسن بیت‌سعید ششمین باخت متوالی صبای قم رقم خورد و گسترش فولاد هم با پیروزی بر صنعت نفت در آبادان خودش را از پایین جدول جدا کرد.

۵    
آی اسپورت
2016-12-28 14:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر