فهرست
چه بازیکنانی بیشترین گل را در یک فصل زدند؟
چه بازیکنانی بیشترین گل را در یک فصل زدند؟

چه بازیکنانی بیشترین گل را در یک فصل زدند؟

آی اسپورت - گلزنان زیادی در ادوار لیگ برتر چهره شدند ولی برخی از آنها موتور گل‌زنیشان در یک فصل فوق‌العاده کار کرده و رکورد منحصر به فردی از خود به جای گذاشته‌اند. در آستانه فصل جدید رقابت‌ها، بازیکنانی که بیشترین گل را در یک فصل لیگ برتر به ثمر رساندند بررسی شده است.

رضا نوروزی لیگ دهم با ۲۴ گل

رضا نوروزی در لیگ دهم بازیکن فولاد خوزستان بود و فصلی فراموش نشدنی را با این تیم پشت سر گذاشت و با زدن ۲۴ گل، رکورد بیشترین تعداد گلی که یک بازیکن در یک فصل به ثمر رسانده را به نام خود ثبت کرد. او این آمار فوق‌العاده را بیش از هر چیز مدیون درخشش در 4 بازی پایانی فصل است که در آن بازی‌ها ۸ گل به ثمر رساند.

لوسیانو ادینهو لیگ دهم با ۲۲ گل

دومین رکورد گلزنی در یک فصل نیز به لیگ دهم برمی‌گردد. ادینهو برای مس کرمان در شرایطی 22 گل به ثمر رساند که این تعداد گل از تعداد گل آقای گلهای تمام ادوار دیگر لیگ بیشتر بود ولی نتوانست در آن فصل به آقای گلی لیگ برسد. البته ادینهو بعداً با تراکتورسازی در لیگ چهاردهم به عنوان آقای گلی دست یافت. این بازیکن با ۸۲ گل، بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر است.

رضا عنایتی لیگ پنجم با ۲۱ گل

رضا عنایتی که عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارد با ۳ بار آقای گلی رکورددار کسب این عنوان است. آخرین آقای گلی او در لیگ پنجم بود که این بازیکن بهترین عملکرد خود را ثبت کرد. استقلال در لیگ پنجم به نخستین قهرمانی خود در تاریخ لیگ برتر دست یافت که در این راه رضا عنایتی نقش غیرقابل انکاری داشت. این بازیکن در آن مسابقات ۲۱ گل به ثمر رساند. این بیشترین تعداد گلی است که یک بازیکن در یک لیگ ۱۶ تیمی به ثمر رسانده است. 

کریم انصاری‌فرد لیگ یازدهم با ۲۱ گل

کریم انصاریفرد دو بار به آقای گلی لیگ برتر رسید. این بازیکن در لیگ یازدهم با ۲۲ سال سن جوانترین آقای گل تاریخ مسابقات شد. انصاریفرد ۲۱ گل برای سایپا به ثمر رساند و به طور مشترک در رده سوم رکوردداران بیشترین گل زده در یک فصل قرار دارد. انصاریفرد ۵۵ گل برای سایپا به ثمر رساند و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود.

آرش برهانی لیگ هشتم با ۲۱ گل

از استقلال لیگ هشتم به عنوان سمبل فوتبال هجومی در لیگ برتر یاد می‌شود که از سیل و طوفان نیز سهمگین‌تر بود. این تیم با ۷۰ گل زده عنوان بهترین خط حمله تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارد. در پایان فصل همین آمار گلزنی فوق‌العاده باعث تفاضل گل بهتر این تیم و قهرمانی شد. در لیگ هشتم بهترین مهاجم استقلال آرش برهانی بود که برای این تیم ۲۱ گل به ثمر رساند و آقای گل مسابقات شد. برهانی آخرین بازیکن استقلال است که آقای گل لیگ شده است.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-08-18 20:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر