فهرست
همه چیز دست خود استقلال است
همه چیز دست خود استقلال است

همه چیز دست خود استقلال است

آی اسپورت - ساعت ۱۸:۳۰، استقلال حساس‌ترین بازی‌اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار می‌کند. بازی‌ای که یا استقلال را به مرحله حذفی می‌رساند یا این تیم را حذف می‌کند و به خانه می‌فرستد. حریف امروز استقلال الاهلی عربستان است. تیمی که با ۶ امتیاز صعودش به عنوان تیم اول گروه را قطعی کرده و این یک شانس خوب برای استقلال است. چرا که مربیان الاهلی به احتمال زیاد تیم‌شان را با تمام قوا به زمین نخواهند فرستاد. آنها قصد دارند به تعدادی از بازیکنان اصلی‌شان استراحت بدهند تا با قوای بیشتر و بهتری به بازی مرحله یک هشتم نهایی بروند. حریف الاهلی در این مرحله یکی از دو تیم پاختاکور ازبکستان یا شباب الاهلی امارات خواهد بود. در این گروه تیم شهرخودروی مشهد هم حضور داشت که با یک امتیاز از 5 بازی در رده آخر قرار گرفت و حذف شد.

بازی امروز آخرین بازی این گروه است. الشرطه دیگر تیم این گروه کارش را با ۵ امتیاز از ۴ بازی تمام کرده و الان در رده دوم است. استقلال هم با دو امتیاز از ۳ بازی در رده سوم است. درباره بخت صعود استقلال از این گروه در گزارشی که روز گذشته منتشر شد به تفصیل نوشته شده بود. اما جهت یادآوری بدانید که برد یک بر صفر استقلال مقابل الاهلی، این تیم را با الشرطه هم‌امتیاز می‌کند. نکته جالب و عجیب این که با این نتیجه دو تیم در همه آیتم‌های جدول با هم برابر می‌شوند و این تعداد کارت‌های زرد و قرمز کمتر است که تیم دوم گروه را مشخص خواهد کرد. استقلال در بازی‌های قبلی ۵ کارت زرد گرفته اما الشرطه علاوه بر ۵ کارت زرد یک کارت قرمز هم دارد که معادل ۳ کارت زرد است! به همین دلیل برد استقلال با هر نتیجه‌ای این تیم را به عنوان تیم دوم جدول راهی مرحله بعد می‌کند.

البته بعد از زدن گل چیزی که برای استقلال اهمیت دارد مراقبت و جلوگیری از دریافت کارت‌های زرد و قرمز است. چرا که اگر بازیکنان استقلال مثلا یک کارت زرد و یک کارت قرمز بگیرند با وجود پیروزی یک بر صفر این این الشرطه است که راهی مرحله بعد خواهد شد. بنابراین ضرورت دارد مربیان استقلال بازیکنان‌شان را در این مورد توجیه کنند و از آنها بخوهند در زمین طوری بازی و رفتار کنند که از داور کارت نگیرند. هر کارت زرد بی‌موردی می‌تواند منجر به دریافت کارت زرد دوم شود و این یعنی فاجعه برای استقلال. اما استقلال اگر می‌خواهد از استرس این مساله رهایی پیدا کند باید حداقل دو گل بزند تا معیار انتخاب تیم دوم گروه، همان گل‌شماری باشد و کار به شمردن کارت‌های زرد و قرمز نرسد.

نکته مهم این است که حریف تیم دوم گروه در مرحله بعد مشخص شده است. از بین استقلال و الشرطه هر تیمی به مرحله بعد برود با تیم اول گروه دوم یعنی الهلال عربستان بازی خواهد کرد. تیمی که به شدت درگیر بحران کروناست و حداقل ۱۳ بازیکن این تیم مبتلا شده اند. با احتساب چند نفر از کادر فنی و اداری این که تست کرونای‌شان مثبت شده الهلال در حال حاضر ۲۵ کرونایی دارد! مشخص نیست با این وضعیت الهلال می تواند به حضور در مسابقات ادامه بدهد یا نه. اما حتی اگر هم AFC این تیم را کنار نگذارد الهلال آن تیم پرقدرتی که تا یک ماه پیش بود و با اقتدار قهرمان لیگ عربستان شد نیست. البته خود الهلالی‌ها هم نشان داده‌اند حاضر نیستند کوتاه بیایند و کنار بروند. آنها در بازی مقابل شهرخودرو ۱۱ بازیکن اصلی داشتند و ۳ بازیکن ذخیره که تازه دو تا از این ۳ بازیکن ذخیره هم دروازه‌بان بودند!

همین وضعیت الهلال و امید به شکست دادن این تیمِ «ضعیف شده» در مرحله یک هشتم می‌تواند انگیزه استقلال را برای گرفتن نتیجه لازم در مقابل الاهلی و صعود به عنوان تیم دوم بیشتر کند. انگیزه کمِ بازیکنان الاهلی و این که آنها صعود کرده‌اند و به آب و آتش نخواهند زد هم کمک دیگری به استقلال است. نکته اصلی و مهمی که استقلالی‌ها باید با تمام وجود درک کنند این است که از اینجا به بعد تیم الشرطه هیچ کاره است و سرنوشت استقلال برای صعود یا حذف را فقط و فقط بازیکنان این تیم رقم خواهند زد. اگر استقلال صعود کند همه افتخار آن به نام بازیکنان و کادر فنی این تیم نوشته خواهد شد و اگر هم استقلال نتیجه لازم را نگیرد هیچ کس جز بازیکنان و کادر فنی این تیم مقصر نیست.

 

سازندگی 

     
آی اسپورت
2020-09-23 11:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر