فهرست
گزارش روز: گزینه‌های الگری برای جانشینی پیانیچ
گزارش روز: گزینه‌های الگری برای جانشینی پیانیچ

گزارش روز: گزینه‌های الگری برای جانشینی پیانیچ

آی‌اسپورت- فینالیست های فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، امسال در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم می روند تا تب فوتبال در قاره سبز به اوج برسد.  بدون میرالم پیانیچ، مکس الگری یکی از قابل اعتمادترین بازیکنانش را در اختیار ندارد. ستاره بوسنیایی بیانکونری در این فصل ۱۶۰۰ دقیقه برای تیمش به میدان رفته و تنها هیگواین و کیه لینی بیش از او بازی کرده اند. کاملا واضح است که هافبک ۲۷ ساله بوسنیایی، نقش کلیدی در تیم تورینی دارد. او مغز هافبک یوونتوس و بازیکنی است که بیشترین تعداد پاس و بهترین خلق کننده موقعیت برای این تیم بوده است.  جای تعجب نیست که یوونتوس در این فصل سری آ، ۱۹ گل از روی ضربات شروع مجدد به ثمر رسانده زیرا پیانیچ در این ضربات استاد است. پیانیچ از زمان انتقال از رم به یوونتوس، حالا در کارهای دفاعی هم مفیدتر است. او در این فصل ۱۸۳ بار توپ‌های حریف را به دست آورده و ۴۴ بار قطع توپ داشته است. پس الگری چگونه برای چنین بازیکن مهمی جانشین انتخاب می کند؟ اینجا به برخی گزینه های سرمربی ایتالیایی یوونتوس اشاره می کنیم.

کلودیو مارکیزیو

زمانی انتظار می رفت جانشین آندره آ پیرلو در پست رجیستا شود و شبیه ترین بازیکن ترکیب یوونتوس به پیانیچ است. با این حال شک و شبهه هایی در مورد عملکرد او وجود دارد زیرا او معمولا زیاد مصدوم می شود. او از مصدومیت رباط صلیبی اش از فصل ۱۶-۲۰۱۵ تاکنون، ۲۶۸ روز به طور متناوب از میادین دور بوده . الگری نگاه ویژه‌ای برای استفاده از این بازیکن در پست پیانیچ دارد. او در بازی مقابل اودینزه نیز در ترکیب قرار گرفت و به تیمش کمک کرد تا ۲-۰ پیروز شود.

بلیز ماتویدی

هافبک فرانسوی در بین گزینه ها، بهترین فرم را در این فصل داشته و در اکثر دقایق فصل در هر دو سیستم ۱-۳-۲-۴ و ۳-۳-۴ به میدان رفته است. زوج خدیرا-ماتویدی در وسط زمین یوونتوس می تواند به این تیم جنگندگی و انرژی ببخشید، هر چند شاید خلاقیت آنها کم باشد. این شانس وجود دارد که ماتویدی و مارکیزیو در کنار خدیرا در سیستم ۳-۳-۴ برای الگری به میدان بروند. با این حساب مارکیزیو رجیستا خواهد بود و ماتویدی و خدیرا به ترتیب در پست باکس چپ و راست به میدان می روند.

رودریگو بنتانکور

این گزینه می تواند پر از ریسک باشد. هافبک اروگوئه‌ای، استعداد فوق‌العاده‌ای دارد اما تازه ۲۰ ساله و در حال پیشرفت است. اینکه او را مقابل خط هافبک قدرتمند رئال مادرید به میدان بفرستید، می تواند اشتباه باشد. شاید همین اشتباه را اونای امری در بازی با رئال مادرید با حضور جیووانی لو سلسو انجام داد.

استفانو استورارو

هر چه می گذرد، او کمتر و کمتر برای یوونتوس بازی می کند. با این حال هر زمان که به میدان می رود، وظایفش را خوب انجام می دهد و الگری به او اعتماد دارد. هافبک ایتالیایی ۲۵ ساله، در نیمه نهایی فصل ۱۵-۲۰۱۴ در شکست ۲-۱ رئال مادرید مقابل یوونتوس در ترکیب حضور داشت. مانند ماتویدی، او از نظر فیزیکی تیمش را پیشرفت می‌دهد اما خلاقیت زیادی ندارد.

۲    
آی اسپورت
2018-03-22 01:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر