فهرست
لایحه ۲۸۵ صفحه‌ای استرا برای غرامت گرفتن
لایحه ۲۸۵ صفحه‌ای استرا برای غرامت گرفتن

لایحه ۲۸۵ صفحه‌ای استرا برای غرامت گرفتن

آی اسپورت - تیم فوتبال استقلال که همراه با استراماچونی سرمربی سابق ایتالیایی خود بازی‌های هیجان‌انگیز و زیبایی ارائه می‌داد دقیقا با گذشت نیم‌فصل از آن دوران و با همان بازیکنان و فقط با تغییر کادرفنی این روزها نه‌تنها زیبا بازی نمی‌کند بلکه از کسب نتیجه هم عاجز مانده تا جایی که هواداران این تیم با یادآوری استقلال دوران سرمربی ایتالیایی همچنان حسرت آن روزها را می‌خورند و به سرمربی جوان فعلی تیم‌شان نیز حمله کرده و خواستار جدایی‌اش شده‌اند. استقلال با استرا تازه روی غلتک افتاده بود که این مربی به بهانه برخی اتفافات ازجمله بسته بودن راه‌های ارتباط مالی بین ایران و اروپا و ننشستن مبلغ واریزی دستمزد قرارداد این مربی و دستیارانش به‌صورت مستقیم در حساب آنها، قرارداد را یک‌طرفه فسخ و به کشورش بازگشت.

لایحه ای ۲۸۵ صفحه‌ای برای دفاع از حق!

چندی‌پیش مدیرعامل باشگاه استقلال صراحتا اعلام کرد با توجه به شکایت استراماچونی، باشگاه باید یک‌میلیون ‌و‌ 800 هزار یورو دیگر به او بدهد. ادعای سعادتمند و این عدد عجیب در‌حالی است که باشگاه استقلال قبلا حدود 400 هزار دلار به این مربی ایتالیایی داده و اصلا کل قرارداد استراماچونی طبق ادعای مدیران قبلی سالی ۷۵۰ هزار دلار بود.

در گزارشی که چندی‌پیش نوشتیم به این مابه‌التفاوت اشاره کرده و گفتیم مقدار کمی از این مبلغ به آپشن‌های قرارداد و مابقی آن مربوط به غرامت فسخ قراردادی است که استرا تاکید دارد به‌خاطر شرایط کار در ایران و برخی مناسبات سیاسی حاکم بر کشور، مجبور به انجام آن شده و حالا با یک لایحه ۲۸۵ صفحه‌ای که برخی مستندات را هم شامل می‌شود، شکایت خود را به فیفا برده و قرار است از این طریق حرف خود را به کرسی نشانده و حدود یک‌میلیون و 800 هزار یوروی دیگر از استقلال مطالبه کند. بی‌شک اگر مربی ایتالیایی در این پرونده پیروز شود استقلال با معضل بسیار بزرگی مواجه خواهد شد.

رفتار مسبوق‌به‌سابقه!

چندی‌پیش سایت اسپورتی‌زیوه جمهوری چک دراین‌باره گزارشی تند علیه استراماچونی با عنوان «تکرار تاریخ؛ استراماچونی بازهم رفیق نیمه‌راه می‌شود» نوشت و اعلام کرد بلایی که استرا بر سر استقلال آورده پیش از این نیز در اسپارتای چک تکرار شده بود. درواقع فصلی که اسپارتا با مربیگری استراماچونی با وجود خریدهای گران‌قیمتش برای تقویت تیم تجربه کرد آنقدر بد بود که باشگاه نتوانست آن را جبران کند. این داستان برای هواداران فوتبال در جمهوری چک خیلی آشناست و به همین دلیل بود که در این کشور وقتی شنیدند باشگاه استقلال این سرمربی ایتالیایی را به‌کار گمارده، تعجب کردند و همان زمان هم به‌طرف ایرانی هشدار دادند که مراقب قرارداد با این مربی ایتالیایی باشند تا نقره‌داغ نشوند.

در این گزارش آمده است: «این مربی در اوایل ماه ژوئن به باشگاه ایرانی پیوست. او تنها دوماه این تیم را تمرین داده اما دارد به این فکر می‌کند که قبل از راه رسیدن آزمون‌های سخت و رسمی تیمش در لیگ، به کارش پایان دهد. مشکل عدم کسب نتیجه یا نارضایتی از عملکرد بد تیم نیست. استقلال تمام 6 بازی تدارکاتی‌اش را برده و به این ترتیب به‌عنوان یکی از بخت‌های قهرمانی وارد لیگ می‌شود اما استراماچونی صرفا از شکل و شمایل فعلی تیمش راضی نیست. او از مدیریت تیم خواسته برایش چندین بازیکن خارجی گران‌قیمت بخرند اما نمایندگان باشگاه خیلی خوب می‌دانند که سرمربی فعلی تیم‌شان در کادر فنی تیم قبلی‌اش چه کار کرد. او تابستان سال 2017 با برنامه‌هایی بزرگ برای احیای تیم به اسپارتاپراگ پیوست و به‌دنبال کلی بازیکن خارجی بود که آوردن‌شان هزینه سنگینی روی دست باشگاه گذاشت و خیلی هم زود پروژه‌اش شکست خورد. دانیل کرتینسکی به او برای تقریبا یک‌سال اعتماد کرد اما با این حال وعده‌های او محقق نشد و او با آوردن بهانه‌، کام هواداران را تلخ کرد. در ماه مارس سال بعد او برکنار شد تا به کشورش برگردد، اتفاقی که اسپارتا تا مدتی به‌خاطر آن تاوان می‌داد. از آن زمان تا دوماه پیش، استراماچونی بیکار بود اما باشگاه مجبور بود حقوقش را بپردازد و این موضوع برای او مهم نبود.»

اگرچه استرا در آن برهه از استقلال جدا نشد اما درنهایت ۳ هفته مانده‌ به پایان نیم‌فصل رقابت‌های لیگ برتر این امر محقق شد و حالا این داستان مشابه با باشگاه معروف چکی برای استقلال هم رخ داده و استرا با توجه به لایحه پروپیمانی که تهیه کرده می‌تواند امیدوار به پیروزی در این پرونده باشد و یک‌بار دیگر در خانه بنشیند و پول بگیرد!

 

فرهیختگان 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-07-01 14:59:00
نظر دهید

۱ نظر
شهرام
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، ۰۵:۲۵
از روز اول مشخص بود این آقا رفتنیه پول اینا همش بهونه بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر