فهرست
گزارش تصویری؛ در شب تلخ آبادان چه گذشت؟
گزارش تصویری؛ در شب تلخ آبادان چه گذشت؟

گزارش تصویری؛ در شب تلخ آبادان چه گذشت؟

آی اسپورت - اتفاقات تلخ در لیگ هجدهم ادامه دارد. پس از صحنه‌های زشتی که در هفته های ابتدایی لیگ در چند ورزشگاه کشور رقم خورد، این بار نوبت به ورزشگاه تختی آبادان بود که یک شب تاسف‌برانگیز را تجربه کند. سنگ پرانی تماشاگران به سمت داوران و مجروح شدن کمک داور بازی صنعت نفت آبادان-پیکان باعث شد تا این بازی در شرایطی که پیکان دو-یک پیش بود نیمه کاره تمام شود.

غائله از دقیقه ۸۷ شروع شد. آبادانی ها که در خانه دو-یک از حریف عقب بودند معتقد بودند موعود بنیادی‌فر، داور مسابقه پنالتی واضح آنها را نگرفته است. آنها در نیمه اول هم در یک صحنه دیگر معتقد به پنالتی داشتند. ذهنیت قبلی حسابی آبادانی‌ها را خشمگین کرده بود. در میان اعتراض شدید بازیکنان و هواداران آبادان به صحنه دقیقه ۸۷، چند تماشاگر آبادانی به میانه زمین پریدند. در این میان چند تماشاگر به سمت داور و کمکش هجوم بردند که اگر وساطت بازیکنان دو تیم نبود شاید کمک داور دوم بازی، براتعلی مولوی مورد ضرب و شتم شدید قرار می گرفت. در این لحظه داور و کمکهایش به منطقه امنی رفتند تا امنیت برقرار شود.

با دخالت نیروی انتظامی حدود ۲۰ تماشاگری که به داخل زمین آمده بودند از وسط و حاشیه زمین چمن خارج شدند. پس از یک وقفه ۹ دقیقه‌ای بازی شرایط ادامه را پیدا کرد. کمک داوران به جای خود برگشتند. ظاهرا قرار بود بازی ادامه پیدا کند که برخورد یک سنگ به صورت براتعلی مولوی، کمک داور دوم بازی، صحنه های زشت ورزشگاه را تکمیل کرد.

این قطعه سیمانی به زیر چشم مولوی خورد و تورم شدیدی در صورت او ایجاد کرد. دوباره بازی متوقف شد. در دقیقه ۸+۹۰ داوران و ناظر بازی پس از مشورت باهم به رختکن رفتند. ۵ دقیقه بعد بازیکنان پیکان هم به رختکن پناه بردند و در ادامه پنج دقیقه بعد بازیکنان تیم میزبان راهی رختکن شدند.

۱ / ۶

مسوولان برگزاری در این ۱۰ دقیقه پس از بررسی شرایط به این نتیجه رسیدند که بازی ادامه پیدا نکند. از آنجا که ورزشگاه تختی آبادان سکوهای سیمانی دارد این خطر در کمین بود که دوباره سنگ پرانی ادامه پیدا کند و اتفاقات وخیم‌تری رخ بدهد. به این ترتیب در حدود دقیقه ۱۱۰ بازی نهایتا مشخص شد این بازی نیمه کاره خواهد بود و رای کمیته انضباطی نتیجه آنرا مشخص می‌کند. احتمالا جرایم سنگینی در انتظار هواداران آبادانی خواهد بود.

 

90TV 

  ۲  
آی اسپورت
2018-09-22 11:05:00
نظر دهید

۲ نظر
احمدرضا
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۴۷
به نظرم آدرس اشتباه به مردم ندين،حقيقت اينه كه فدراسيون فوتبال براي تجهيز و ايمن كردن ورزشگاه ها هبچ كاري نكرده و فقط كافيه يه نفر اراده كنه كه مثلاً با اقو يه بازيكن رو توي زمين بُكشه ،شك نكنيد موفق ميشه.
داوري ها هم كه نور علي نور شده و اگه فغاني رو نداشتن كه باهاش سرپوش بزارن روي عملكرد ضعيف و البته جانبدارانه بعضي از داورا و تمايلشون به تيم هاي مشخصي كه حتي فيلم اونا توي چند سال گذشته بيرون اومده مثل:" سريع محكم چپ" .
و در نهايت سيستم مزخرف بليط فروشي و ورود تماشاچيها به استاديومه كه يه هوادار سالم و فهميده با يه آدم جانب و خرابكار با هم ميرن تو ولي تشخيصشون نميدن.
و در نهايت اين واقعيت كه الان فشار خيلي زيادي روي مردم هست و كافيه يه بهونه داشته باشن تا خودشون رو خالي كنن و وقتي كسي بهشون توجه نكنه توي همچين جاهايي يهو ميتركه اون بغض و خشم و تبديل ميشه به يه اتفاق ناگوار،با اين وضعيت قطعاً شرايط در آينده بدتر هم ميشه مخصوصاً دربي امسال كه ظرفيت استاديوم رو تغيير دادن و اگه تيم ميزبان نتيجه نگيره امنيت هواداراي ميهمان چي ميشه؟
وقتي همه ي اينا رو كنار هم ميزارم ميفهمم كه كل فدراسيون و عوامل جانبي اونها دوست دارن كه اين حواشي باشه تا كسي بي لياقتيشون رو نبينه توي مديريت و البته پولهاي بي حساب كتاب
۱
سعید ...از خوزستان
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۳۲
این افراد از تروریست های خلق عرب هستند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر