فهرست
خسروِ خوبان
خسروِ خوبان

خسروِ خوبان

آی اسپورت - خسرو حیدری سال‌های زیادی است که در سطح اول فوتبال ایران توپ می‌زند. او یکی از لیبرو‌های رونده‌ی فوتبال ماست که ارسال‌های بی نقص و مواجش زبانزد خاص و عام بوده و پایه‌گذار گل‌های فراوانی بوده است. گذشته از این ویژگی خوب، برگشت‌های به موقع و غافل نشدن از مسئولیت‌های دفاعی از او یک بازیکن با کلاس بالای بین‌المللی ساخته بود اما خسرو هم مثل خیلی از ستاره‌های دنیای فوتبال نتوانست آنچنان که شایسته‌اش بود به حقش برسد، شاید یکی از دلایل این مورد عدم جاه‌طلبی این چهره‌ی آرام فوتبال ما باشد.

خسرو حیدری در تمام این سالها هرگز از دایره‌ی اخلاق خارج نشده و در همه حال به اصول اخلاقی یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال پایبند بوده است. شفر در مدت حضورش در استقلال به خسرو میدان زیادی نداده و معمولاً جسته و گریخته از او در ترکیب تیم استفاده کرده، اما حکایت این فصل خیلی متفاوت بود چون مدت زیادی است که خسرو حیدری به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل شده است. خسرو در بازی با سایپا برای دقایقی کوتاه به میدان آمد و در میان تعجب در مسابقه با الهلال به عنوان بازیکن اصلی و بازوبند کاپیتانی جلوتر از سایر بازیکنان استقلال به میدان آمد. شفر در غیاب وریا غفوری و با عملکرد ضعیف فرشاد محمدی‌مهر در بازی با سایپا به خسرو حیدری اعتماد کرد و الحق خسرو حیدری هم به اعتماد شفر به نیکی پاسخ داد. هرچند خسرو مثل سابق نفوذ نکرد و در حملات تیم تاثیر گذاری زیادی نداشت اما با تجربه‌ی فراوانش در آرام کردن جو تیم عالی بود.

خسرو با وجود اینکه کاپیتان دوم استقلال است و سابقه‌ای طولانی در تیم دارد ولی در مدت نیمکت‌نشینی کوچک‌ترین اعتراضی به تصمیم کادر فنی نشان نداد. مهدی قائدی جوان باید از رفتار و متانت خسرو حیدری درس بگیرد و به راحتی با آینده‌ی حرفه‌ای خود بازی نکند. به هرحال وجود بازیکنانی چون خسرو حیدری در استقلال موهبت بزرگی است و مدیران باشگاه و مربیان تیم می‌توانند در مواقع حساس از تجربه‌های گرانبها‌ی آنها بهره ببرند.

۳۸    
آی اسپورت
2019-04-10 02:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر