فهرست
بدشانسی محبوبیت را از استوریج گرفت
بدشانسی محبوبیت را از استوریج گرفت

بدشانسی محبوبیت را از استوریج گرفت

آی اسپورت- سوالاتی که از دنیل استوریج وجود دارد برای او به اندازه رانندگی کردن به سمت ملود برای تمرین هر روز عادی و روزانه شده است. معمولا درباره این که این مهاجم چه توانایی های از نظر فیزیکی، تاکتیکی و روحی و روانی دارد در دوران بازیگری اش سوالاتی وجود داشته است. معمولا این سوالات به خاطر توانایی او در گلزنی کمی با تاخیر می افتد و دوباره ظاهر می شود. او در 111 بازی برای لیورپول 83 گل زده است.

در بازی چهارشنبه شب اما زمانی که ساوثهمپتون از سد لیورپول در بازی های جام اتحادیه گذشت، نتوانست آن اندازه ای که او انتظار می رفت در گل زدن موفق باشد و چند موقعیت عالی را از دست داد. شکی در این نیست که فرم او فرمی که کلوپ می خواهد نیست، کلوپ هم گفته که او ریتم لازم را ندارد، انفجاری بودن و خطرناک بودن او مقابل دروازه حریفان به خاطر مصدومیت های زیادش کاهش پیدا کرده است، مصدومیت هایی از مچ تا ران پا.

در آنفیلد و بازی مقابل شاگردان کلود پل بعضی از انتقاداتی که از استوریج شد منصفانه نبود، در این انتقادات هیچ توجهی به گلزنی های همیشه او نشد و فقط به موقعیت هایی که از دست داد اشاره شد. حتی جمی کرگر درباره اش گفت وقتی او بازی می کند و گل نمی زند انگار لیورپول 10 نفره است. اما او به این نکته توجه نکرد که در فاز حجومی تیم کلوپ او کمی عقب تر برده شده و دلیلش هم این بوده که کلوپ می خواسته با این کار سازمان و پایه تیم حریف را به هم بریزد.

برای یک مربی حتی اگر مهره لازم برای پیاده کردن ایده هایش را نداشته باشد، همیشه خراب کردن بازی حریف یکی از گزینه ها است که برای آن از تمام بازیکنانش هم می تواند استفاده کند. با توجه به این موضوع می توان فهمید درست است که او موقعیت از دست داد، اما همین که خودش را در این موقعیت ها قرار داد و برای خودش این فرصت ها را ایجاد کرد عالی بوده است. شاید در بعضی موارد او مانند دیگر بازیکنان حجومی لیورپول در پرس شرکت نکند، اما در بیشتر دقایق بازی بهتر از باقی آن ها این کار را انجام می دهد.

از طرفی در بیشتر بازی های ماه نوامبر و همچنین تمرینات پیش فرض لیورپول او را در اختیار نداشت. شک نکنید جدا از آماده بدنی او که واقعا سوال برانگیز بوده، در انتقاد از همه چیزهای دیگر زیاده روی شده است. از زبان بدن محلی بیرمنگامی اش تا عملکردش در شبکه های اجتماعی. همه این ها باعث شده تا عملکرد فوق العاده اش در مقابل دروازه حریفان فراموش شود.

انتظار می رود او به زودی با مربی گری کلوپ دوباره همان بازیکنی شود که در فصل 14-2013 بود. هرچند که اوضاع هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی برایش از آن زمان تغییر زیادی داشته است. او در عصر بعد از سوارس در لیورپول تبدیل به اصلی ترین بازیکن شد. بعدها با جدایی استرلینگ و جرارد کار برایش سخت تر هم شد. مصدومیت ها به او ضربه شدیدی زد. در آن زمان وقتی نیمکت نشین بود مربیان و اعضای کادر فنی نگران بودند که چه کسی را جایگزینش کنند. اما کم کم این موضوع باعث شد حالتی به وجود آید که عملکردش زیر ذره بین برود، هرچند که او هر زمان وارد زمین می شد کار خودش را انجام می داد.

حالا مخصوصا زمانی که او کاملا هم آماده باشد، برای کلوپ یک گزینه است، دیگر تیم نیاز ندارد راهی برای بازی کردن بدون او پیدا کند. اما این صحبت ها وجود دارد که حتی اگر او به اوج هم بازگردد، هنوز آینده اش بعد از تابستان در باشگاه تضمین شده نیست. تا تابستان که وضعیت مشخص شود او باید کار خودش را بکند و سعی کند نظرها را نسبت به خودش عوض کند.

۳    
آی اسپورت
2017-01-28 16:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر