فهرست
تصویر خاکستری از تیم ملی
تصویر خاکستری از تیم ملی

تصویر خاکستری از تیم ملی

آی‌اسپورت-   سرانجام انتظارها به سر آمد و لیست تیم ملی برای دیدار با عراق منتشر شد. ۲۳ بازیکنی که قرار است یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال تیم ملی ایران را برابر عراق به نمایش بگذارند. بازی که هنوز شروع نشده تحت تأثیر اتفاقات عراق و تغییر میزبانی از یک سو و ماجرای سرمربی تیم ملی ایران و تلاشش برای فسخ قرارداد از سوی دیگر قرار گرفته است.

در حالی که در هفته‌های اخیر در رقابت‌های لیگ برتر دیدارهای حساس و پرهیجانی برگزار شد و بعضاً چهره‌های جدیدی در لیگ خودنمایی کردند اما حداقل در دو هفته پایانی رقابت‌ها اثری از سرمربی تیم ملی و دستیارانش نبود و به این ترتیب لیست اعلام شده از سوی ویلموتس چندان سورپرایزمان نکرد. در واقع در برای تیم ملی همچنان بر همان پاشنه استخوان‌بندی تیم کی‌روش می‌گردد و شاید تنها بازیکنی که در دوره ویلموتس به تیم ملی اضافه شده باشد، محمد محبی سپاهان باشد.

به طور کلی در ترکیب دعوت شدگان به تیم ملی نسبت به چند سال اخیر تنها چند چهره جدید دیده می‌شود. سیاوش یزدانی، محمد نادری و محمد محبی که هر ۳ از دل رقابت‌های لیگ برتر به تیم ملی راه پیدا کردند. به جز این 3 بازیکن سایر بازیکنان اغلب در دو سال اخیر سابقه دعوت به تیم ملی و پوشیدن پیراهن آن را داشته‌اند. آنچه تا کنون از همین حضور کوتاه مدت ویلموتس در تیم ملی مشخص شده این است که سرمربی تیم ملی اهل تحولات انقلابی و زیر و رو کردن تیم نیست. به همین جهت همچنان ترکیب تیم ملی خیلی شبیه به دوران کی‌روش است اما هنوز معلوم نیست نگاه سرمربی جدید تیم ملی به رقابت‌های لیگ برتر چگونه است.

کی‌روش در زمان حضور طولانی مدتش در ایران خیلی زود موضع جنجالی‌اش نسبت به لیگ ایران را اعلام کرد. موضوعی که سال‌ها هم به محل اختلاف او و سرمربی‌های لیگ برتری تبدیل شده بود اما در دوران تیم ملی پساکی‌روش هنوز معلوم نیست جایگاه رقابت‌های لیگ برتر در تفکرات سرمربی جدید چیست و کجاست.

مشکلات مالی فدراسیون و عدم پرداخت دستمزد مارک ویلموتس موجب شده تا او از آغاز دوران امضای قراردادش تا کنون مدت طولانی را در ایران سپری نکند و مسابقات را زیر نظر نداشته باشد. از وحید هاشمیان هم که در ابتدای لیگ رقابت‌ها را از نزدیک تماشا می‌کرد هم چندان خبری نیست. نتیجه اینکه از پدیدهای لیگ برتری یکی دو نفر بیشتر به تیم ملی راه پیدا نکردند و سایرین هم پشت درهای تیم ملی باقی مانده‌اند.

داستان تیم ملی و ویلموتس تاکنون که روی پایه‌های لغزانی بنا نهاده شده. دیدارهای کم، از دست دادن فیفادی‌ها و غیبت‌های سرمربی که حتی تا پای فسخ قرارداد هم رفت. از همین جهت تصویر تیم ملی این روزها یک تصویر خاکستری در ذهن هواداران است. تیمی که تکلیفش برای هواداران هنوز مشخص نیست.

۳    
آی اسپورت
2019-11-11 12:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر