فهرست
نمی‌دانم چرا آن حرف را درباره میناوند زدم
نمی‌دانم چرا آن حرف را درباره میناوند زدم

نمی‌دانم چرا آن حرف را درباره میناوند زدم

آی اسپورت - امیرحسین صادقی مدافع سابق تیم ملی و استقلال با حضور در برنامه  تاک شو شومینه که با اجرای امیر غفارمنش برگزار شد، صحبت های جالبی را مطرح کرد که در زیر می خوانیم:

 

ما در کشور فقر فرهنگی داریم

الان کری خواندن خوب نیست چرا که فرهنگ غلطی به نام فضای مجازی داریم و مرزی ندارد. آن کری برای دهه هفتاد و هشتاد بود. پرده های حیا برداشته شده و آزادی بیان خیلی بدی رواج پیدا کرده است و آدم دوست ندارد چیزهایی را در فضای مجازی ببیند. به همین دلیل به ما جهان سومی می گویند که فقر فرهنگی داریم. قبل از آمدن هر چیز جدیدی باید ابتدا فرهنگش جا بیفتد. ما حتی زیر خط فقر فرهنگی قرار داریم. البته با این وضعیت اقتصادی نباید توقعی از مردم داشت.

در گذشته در فوتبال بحث تعصب و غیرت بود. وضعیت قیمت ها اینگونه نبود و خیلی ها سر یک سفره زندگی می کردند. اکنون فرهنگ از بین رفته که پول به یک تراژدی تبدیل شده است که با پول می توان تمام مسائل را حل کرد. اکنون همه از بین علم و ثروت، گزینه ثروت را انتخاب می کنند در حالیکه در گذشته عنوان می شد علمی بهتر است که ثروت بیاورد.

 

در بازی با آرژانتین پیر شدم

اگر زمان به عقب بازگردد، دوست دارم بازی تیم ملی ایران و آرژانتین را ببینم. من در آن بازی پیر شدم. زمانی که دقیقه 90 دروازه ما باز شد، حس کردم در آن لحظه پیر شدم. بازی مقابل آرژانتینی که تا فینال رفت، بزرگترین شانس ما بود ولی بخت با ما یار نبود. ما در آن دیدار 3 موقعیت گلزنی داشتیم که دو مورد آن را دروازه بان آرژانتین گرفت و یک پنالتی که برای ما گرفته نشد.

 

انصاریان با لباس استقلال هم می گفت که پرسپولیسی است

صحبت کردن در مورد انصاریان و میناوند باعث می شود حال آدم بد شود. چرا که من با آنها زندگی کردم. متاسفانه جامعه بزرگ ورزش و سینما، دو نفری را از دست دادند که مردم کلی خاطره با آنها دارند. این دو نفر چون در تلویزیون و فوتبال حضور داشتند، شناخته شده بودند و به جزو جدانشدنی خانواده ها تبدیل شدند. من با انصاریان در استقلال هم تیمی بودم و در چند برنامه تلویزیونی با میناوند حضور داشتم و روبروی او بازی کرده بودم.

علی انصاریان تنها پرسپولیسی محبوب من بود. او حتی زمانیکه در استقلال حضور داشت، می گفت که من پرسپولیسی ام. حتی هواداران نیز این را پذیرفته بودند. وقتی علی وارد استادیوم شد، طرفداران پرسپولیس او را تشویق کردند و من تعجب کردم. انصاریان در بغل منصوریان گریه می کرد و همه ما می دانستیم او پرسپولیسی است ولی در زمین مسابقه اینگونه نبود و خیلی با غیرت برای استقلال بازی می کرد.

 

میناوند در حق من بزرگی کرد

با یکی از برنامه ها مصاحبه داشتم که مجری به من گفت در حال تبدیل شدن به مهرداد میناوند استقلالی ها هستی. من از این حرف او ناراحت شدم و من یک کری خواندم و گفتم مهرداد هیچ چیزش به من نمی خورد و نمی دانم چرا این حرف را زدم. چند روز بعدش مهرداد میناوند در برنامه قبل از دربی بزرگی کرد و گفت من از حال و هوای کری طرفداری بیرون آمده ام و یک جواب کمرشکن به من داد و همان شب من با او تماس گرفتم. صادقی ویس ارسالی میناوند را پخش کرد. مرحوم میناوند در آن ویس ارسالی به صادقی گفت: امیرحسین جان قربانت بروم. من چیزی را به دل نمی گیرم چرا که تو بازیکن تیم ملی بودی. من هر جایی که تو را دیده ام، فقط بهت احترام گذاشته ام. تو بازیکن چپ پایی هستی و سالها بعد از من در آن پست بازی کرده ای. من قلبا می گویم که برایت احترام قائلم. زمانی که تصادف کردی، برایت استوری گذاشتم و حتی باهات تماس گرفتم ولی گوشی را برنداشتی. این مسائل میگذرد و دوستی ها می ماند.

 

بین استقلال و پرسپولیس تبعیض قائل می شوند

پسر کوچک من 5 سال سن دارد و می داند که از پرسپولیس حمایت می شود. واژه تیم خاص برای آنها تکراری شده است. من از آنها یک سوالی می پرسم. استقلال و پرسپولیس بعد از پایان لیگ برتر راهی لیگ قهرمانان آسیا شدند. استقلال بدون بازیکنان جدیدش و با لشگری از افراد شکست خورده و پس از شکست در جام حذفی راهی این مسابقات شد. حاشیه های جدایی فرهاد مجیدی پیش آمد و استقلال با این وضعیت و کلی بار روانی منفی راهی قطر شد. در حالیکه پرسپولیس با تمام خریدهای جدیدش راهی لیگ قهرمانان شد و اگر VAR در مرحله یک هشتم وجود دارد، استقلال مقابل پاختاکور حذف نمی شد. من قصد کری خواندن ندارم ولی پرسپولیس با تمام بازیکنان جدیدش که تاثیرگذار بودند راهی فینال شد ولی استقلال با وضعیت بد روحی و روانی و بدون بازیکنان جدیدش پای به این رقابت ها گذاشت.

 

استقلال با لشگر شکست خورده به قطر رفت

تفاوت بین استقلال و پرسپولیس اینجاست که ما با پنجره بسته به قطر می رویم ولی پرسپولیس خیر. چرا استقلال مدیر ندارد؟ من نمی دانم آقای مددی چکار می کند. این مدیریت استقلال به درد مهد کودک می خورد. آقای علی نژاد از آقای مددی حمایت می کند و من از ایشان پرسیدم کارنامه مددی در این مدت چه بوده و چه دست آوردهایی برای باشگاه داشته است؟ من با آقای مددی صحبت کردم درباره باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی چه کاری انجام داده اید؟ که ایشان گفت یک میلیون دلار بدهی داریم و از من خواست به آنها کمک مالی کنم! من نیز پاسخ دادم اگر قرار بود من کمک کنم که به عنوان مدیرعامل جای شما می نشستم. در باشگاه استقلال آقایان نامداری و عبدیان فعالیت می کنند ولی مصاحبه اش را آقای مددی انجام می دهد. من از ایشان می خواهم بیلان کاری و درآمدزایی برای استقلال را در فضای مجازی منتشر کنند.

 

وریا غفوری تا جام نگیرد، نباید حرفی برای گفتن داشته باشد

من با یک سری از کارهای وریا غفوری موافقم و با یک سری دیگر مخالفم. او مسیرش را درست می رود و صادقانه صحبت می کند. اگر من امیرحسین صادقی حرفی برای گفتن داشته باشم، ابتدا یک جام برای هواداران می گیرم و سپس صحبت می کنم و آن زمان زبانم دراز می شود. درباره سیاست حرف می زنم و مردم حرف من را می پذیرند. من فوتبالیست باید چیزی در چنته داشته باشم و سپس درباره مسائل سیاسی حرف بزنم. اگر مهدی رحمتی حرفی می زند، فوتبالی ها بابت سابقه ملی، قهرمانی در استقلال و سپاهان او را قبول دارند. اگر من فقط به عنوان یک فوتبالیست حرف بزنم، حرف من مقبولیت ندارد و هجمه انتقاد به من زیاد می شود و فقط خودم را خسته می کنم.

من می گویم وریا غفوری که 4 سال است در استقلال حضور دارد و 2 سال است کاپیتان است، تا زمانی که جام نگیرد، نباید حرفی برای گفتن داشته باشد. محمود فکری در برنامه فوتبال برتر گفت عده ای در حال سازماندهی و برنامه ریزی علیه استقلال هستند و خودمان دم به تله می دهیم. وریا غفوری نباید در بازی با نساجی کارت می گرفت، نه زیر توپ می زد و نه بعد از تعویض آن حرکت را انجام می دهد. زمانی که بزرگتر تیم این حرکات را انجام می دهد، وای به حال دیگران. زمانی که می دانید از بیرون به دنبال دامن زدن به اتفاقات هستند و تیم در صدر جدول است، نباید حرکتی کرد که چندین میلیون نفر آن را می بینند.

۹ ۲  
آی اسپورت
2021-02-28 23:45:00
نظر دهید

۲ نظر
ولی تا ابد پشیمونی.. گذشته... دنیا ارزش رنجوندن هیشکیو نداره
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۰۷:۴۹
ما آدمها خیلی وقتها حرفایی کارهایی میکنیم و بعدا موقعیتی پیش میاد که افسوس انجام اون کارها و حرفها رو میخوریم
زندگی کن داداش
یه چیزی بوده گذشته
برای همه آرزوی سلامتی دارم

یه قرمز
۴
اقلیت تاس
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۱۹
یک کودن ک زر مفت زیاد میزند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر