فهرست
گزارش: اعتراض غیرمنطقی بارسا به مادرید
گزارش: اعتراض غیرمنطقی بارسا به مادرید

گزارش: اعتراض غیرمنطقی بارسا به مادرید

آی اسپورت- دادگاه قضاوت های فوتبالی، CAS، تصمیم گرفته بود رئال مادرید را به خاطر جذب بازیکنان زیر سن قانونی برای مدت 2 سال از فعالیت در بازار نقل و انتقالات محروم کند، اما این تصمیم با درخواست تجدید نظر مادریدی ها کاهش پیدا کرد و نصف شد. این موضوع باعث شد کاتالونایی ها که قبلا محرومیتی مشابه را تجربه کرده بودند خیلی از قبول شدن درخواست تجدید نظر رئال خوشحال نشوند. مخصوصا که آن ها هم درخواست تجدید نظر داده بودند و رد شده بود.

محرومیت 2 ساله کهکشانی ها به یک سال کاهش پیدا کرد، یعنی این که زیدان در تابستان می تواند در بازار نقل و انتقالات تابستانی فعالیت کند. بارسلونایی ها اما معتقدند هر دو مورد مشابه بوده و چرا باید محرومیت رئالی ها کم شود، اما آن ها محرومیتشان را تمام و کمال بپذیرند؟

اما فقط در صحبت این طور است که دو مورد مشابه بوده اند. نه تخلفات دو تیم بزرگ اسپانیا شبیه به هم بوده و نه مراحلی که هر دو در CAS گذرانده اند مانند هم بوده است. در سال هایی که به محرومیت بارسا نزدیک می شد، فیفا بارها درباره جذب بازیکنان با سن پایین به این تیم هشدار داد، اما هشدارهایش نادیده گرفته شد و بارسلونا به کار خودش ادامه داد. در نتیجه این نادیده گرفتن هشدار ها هم نتیجه کاملا واضح بود و دیده شد که چه اتفاقی برای تیم کاتالونیایی افتاد.

از طرف دیگر مادرید اشتباهات مشابه را تکرار نکرد، بلکه با اولین هشدار فلسفه و قوانین حرید بازیکنان جوان خارجی اش را تغییر داد. همین موضوع باعث شد که در مقایسه با بارسلونا که 5 بازیکن را به طور غیرقانونی خریده بودند، رئال تنها یک بازیکن را این طور خریده باشد. این تفاوت در تعداد بازیکنان غیرقانونی و همچنین نادیده گرفتن هشدار ها در مقایسه با تغییر رویه مادرید بعد از هشدار باعث شد که در دادگاه تجدید نظر هم رای صادر شده برای دو باشگاه متفاوت باشد.

دادگاهی که درخواست تجدید نظر بارسلونا را بدون معطلی رد کرده بود برای مادرید رای صادره را تغییر داد. کاتالان ها پرونده شان را پیش 3 قاضی بردند، پتروس ماورویدس یونانی، افرایم باراک از رژیم صهیونیستی و اولریش هاس آلمانی. اما برای تخفیف در مجازات مادرید پرونده تنها مورد بررسی یک قاضی قرار گرفت، میشل برناسکونی سوییسی.

قبل از صادر شدن رای دادگاه تجدید نظر هم هرکسی که از تخلفات دو تیم و رویه محروم شدنشان اطلاع درست داشت می توانست متوجه شود که احتمالا برای مادریدی ها تخفیفی در نظر گرفته خواهد شد. رئال مادرید تابستان آینده آزاد است تا در بازار نقل و انتقالات فعالیت کند، اما بارسلونا برای جرمش سختی های بیشتری را متحمل شد. به نظر کاتالان ها که در جدول رده بندی هم پایین تر از رئال مادرید قرار دارند باید خیلی سریع از بررسی این موضوع دست بردارند و تمرکزشان را روی بازی هایشان و تیم خودشان بگذارند. البته اگر می خواهد هرچه زودتر دوباره رقابتی جدی با رقیب دیرینه اش داشته باشد.

 

۱۳ ۲  
آی اسپورت
2016-12-23 11:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
حالا شما سخنگوی باشگاه رئالید؟
۱
مسعود
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۰۲
کاتالانی ها از اول همین جوری بودن همیشه داور رو میخریدن و با دست پشت پرده کار می کردن هیچ باشگاهی در دنیا به پاکی و مقدسی رئال نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر