فهرست
کاش منصوریان می‌توانست فیک نباشد!
کاش منصوریان می‌توانست فیک نباشد!

کاش منصوریان می‌توانست فیک نباشد!

آی اسپورت - علیرضا منصوریان و یک سری واژه های عجیب جدید. او روز قبل گفته بود: «امروز یک رویکرد کردم به عملکرد مربیان سابق استقلال. من به یک نقطه رسیدم و از این به بعد هم بیشتر خواهم رسید. از آقای بهتاشت فریبا بپرسین!» این را پژمان راهبر توئیت کرده بود، سردبیر سایت ورزش 3 به نقل از علیرضا منصوریان. البته اولین بار نبود که منصوریان چنین جمله عجیب و غریبی می گفت. اصلا منصوریان عادت دارد.

 عادت دارد واژه هایی که از این ور و آن ور می شوند  و خوشش می آید را جمع کند و استفاده کند. شاید خیلی شبیه به واژه های قلمبه ای که پیش از او امیر قلعه‌نویی می گفت. بیایید سرچی ساده کنید در اینترنت تا ببینید چقدر از این اشتباهات داشته است.

 اصلا طوری دیگر ببینید. شیرین ترین واژه هایی که خیلی دوست دارد درباره اش حرف بزند را باری دیگر مرور کنیم. او مدام می گوید: «ما باید 3 امتیاز فلان بازی را برداریم!» این واژه را خودش قبلا اعتراف کرده است که از افشین قطبی برداشته. کم از این واژه ها ندارد. چند عبارتی را مدام از کی‌روش تکرار می کند و از خیلی های دیگر هم می شود واژه هایی آورد که برداشته و به کار می برد.

 اما چرا منصوریان چنین وضعیتی پیدا کرده؟ برای پاسخ به این پرسش باید برگشت به گذشته. زمانی که او مربیگری را با کمترین تجربه از پاس همدان شروع کرد. از همان ابتدا همه گفتند این پسر یک مربی سنتی است. این برچسب را باید هر طور می شد از خود دور می کرد. بخصوص بعد از فاجعه ای که در همدان رقم زد.  رفت و سعی کرد در 4 یا 5 سال با همکاری با مربیان سرشناس چون قطبی و آویز کردن خود به کارلوس کی‌روش خود را یک مربی علمی معرفی کند. در این مسیر البته تلاش زیادی هم کرد. سعی کرد همه کار بکند و علم روز را یاد بگیرد اما استقلال برایش به قدری بزرگ بود و فشارش قدری سخت، که خودش هم در استرسش ذوب شود.

 او به چالش افتاده. نمی داند چه باید بکند. تیمش نتیجه نمی گیرد. نمی تواند دیگر خودش را یک مربی نوگرا معرفی کند و مدام دارد شرایط را به خود سخت تر می بیند. می خواهد خود را از تکاپو نیندازد پس می آید و عکس آنالیز بازی را می دهد بیرون. مثلا شاید داشتن لیزر در دست برایش وزنه ای شود. مثل آن استخر آب سرد و منقل کباب پزی و کلی کارهایی مثل این که در یکی دو سال اخیر کم انجام شان نداده است.

 منصوریان شاید به جای همه این تصمیمات، این رفتارها و کارهایی از این دست، سعی می کرد خودش باشد . واقعیت وجودی خود را دنبالش باشد، کمی شجاع تر باشد و باور کند خودش می تواند و نیاز ندارد هویتش را از دیگران قرض بگیرد. اگر باورش می شد با آوردن این همه ستاره، گفتن این واژه های قلمبه نمی تواند مثلا کی‌روش شود و تنها کپی فیک و تقلبی از این مربی پرتغالی و افشین قطبی خواهد بود، آن وقت در می یافت چه لطمه ای به خود زده و حالا زیر سایه شوم اخراج به مصاف پدیده نمی رفت.

 او مربی بزرگی است برای ایجاد تغییر. برای کار با جوان ها و ساختن تیمی عمری برای استقلال اما باز آتش به استعداد خود زده. باز خواسته خودش نباشد. انگار خودش دوست ندارد اصل باشد و ترجیح می دهد کپی دست چندم از اسم های بزرگ باشد!

 

 

۳۳ ۸  
آی اسپورت
2017-08-22 09:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
مصطفی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۰
عالی بود.
یک هوادار
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۴۸
بار آخرت باشه به داش علی گیر میدی
داش علی خط قهوه‌ای ماست
بار دیگه میام فضای آی اسپرت رو از فرش بودن در میارم تا به کارای زشت گذشتتون روزی 50 ساعت رویکرد بزنید
حميد
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷
نويسنده هم کاملا شبيه به منصوريان خواسته خود را اديب جلوه دهد و با جاي عبارت درست "از تک و تا نيندازد" نوشته "از تکاپو نيندازد"!!!!
۳
علی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
او مربی بزرگی است برای ایجاد تغییر... همین جمله خیانت بزرگی است به امثال منصوریان. بها دادنهای لفظی و بی پشتوانه که خود طرف را به این اشتباه می اندازد که واقعا "بزرگ" است. بزرگ شدن از پی کارنامه وکارنامه ها می آید. از این بزرگ های بی کارنامه زیاد ساختیم که هنوز بیرون از مرزها دنبال حلال مشکلاتمان میگردیم.
نصر
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
دقیقا درسته، بزرگی به این نیست که خبرنگار پرسپلیسی مثل عشوندی که از اوضاع استقلال راضیه بگه،
از نظر عشوندی بهترین مربی استقلال همین منصوریانه و بدترین امیرخان قلعه نویی، چون اون منافع تیم خودشو میخواد
عبارت درست اینه:
منصوریان مربی کوچکی است برای کمک به بزرگی فیک پرسپلیس، وقتی شیر در بیشه استقلال نباشد روبهی مثل طاهری هم میتواند قهرمان باشد و عشوندی این را میداند
۲
در جواب نصر استقلالی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۷
آبو بریز همانجا که می سوزه :))))
دورنالیست
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
برای شما آقای عشوندی، شما که قلعه نویی را از ما گرفتید. امثال شما هم ادای ژورنالیست های را در می آورند. غوطه ور و آویزان در رابطه های پس و پیش با بازیکنان و مربیان.
منصوریان شاید مربی خوبی نباشد، اما بی گمان فاصله منصوریان با سرمربیگری کمتر از فاصله امثال شما با ژورنالیستی است.
۱
خاطرات دسته سه
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۲
ایران ورزشی ارگان هواداری تیم حکومت ، شدیدا افتاده به مجیزگویی از شیشعلی خان... معناش اینه قراره تحت هر شرایطی حفظ بشه...
تبریک ما رو هوادارهای تیم حکومت پذیرا باشند :دی
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر