فهرست
زيدان‌؛ هر 13 بازی یک جام!
زيدان‌؛ هر 13 بازی یک جام!

زيدان‌؛ هر 13 بازی یک جام!

آی‌اسپورت- زین‌الدین زیدان سرمربی جوان و فرانسوی رئال‌مادرید بامداد پنج‌شنبه هفتمین قهرمانی تیمش را به عنوان سرمربی تیم مادریدی جشن گرفت. او در كمتر از 2 سالی كه هدایت رئال را در دست داشته، این تیم را به 2 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی در سوپركاپ اروپا، یك لالیگا، یك جام باشگاه‌های جهان و یك سوپركاپ اسپانیا رسانده و با جامی كه سحرگاه پنج‌شنبه با شاگردانش فتح كرد به ركورد جام‌هایی كه دل‌بوسكه برای مادریدیها كسب كرده، رسید و حالا همراه با دل‌بوسكه سومین سرمربی پرافتخار تاریخ باشگاه مادریدی است.

زیدان حالا تنها لوئیس مولوونی كه در زمان مربیگری در رئال، 8 بار فاتح جام‌های مختلف شده و میگل مونیس با 14 جام قهرمانی با رئال را بالاتر از خودش میبیند. جالب اینجاست كه مونیس این تعداد جام را در 604 بازی فتح كرده بود و زیدان تنها در 90 بازی حضور روی نیمكت مربیگری رئال، نصف او برای تیم جام فتح كرده.

زیزو حالا این فرصت را دارد تا در آینده‌ای نزدیك، جام‌های بیشتری را به ویترین افتخارات خودش و تیمش اضافه كند. در ماه دسامبر رئال‌مادرید باید به عنوان قهرمان دوره اخیر لیگ قهرمانان اروپا در جام باشگاه‌های جهان شركت كند و بعد از آن هم برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا میجنگد و برای قهرمانی در جام‌حذفی اسپانیا نیز رقابت خواهد كرد.

رئال‌مادرید از سال 2014 به بعد هرگز موفق نشده بود در یك سال میلادی فاتح 4 جام شود. آنها در آن سال با كارلو آنچلوتی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی، سوپركاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان شده بودند.

زیدان آرامش، فوتبال خوب و جام‌های متعدد را به رختكن تیم مادریدی بازگردانده و در90 دیداری كه هدایت این تیم را در دست داشت، 7 جام برای رئالیها كسب كرده. یعنی به طور میانگین در ازای هر 13 بازی یك جام‌؛ زیزو هنوز در هیچ فینالی طعم باخت را با رئال نچشیده و اخیراً قراردادش را با این تیم تا سال2020 تمدید کرده.

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-08-19 19:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر