فهرست
«موزه معصومیت»؛ مهدی قائدی را خراب نکنید
«موزه معصومیت»؛ مهدی قائدی را خراب نکنید

«موزه معصومیت»؛ مهدی قائدی را خراب نکنید

آی‌اسپورت- یکی از ویژگی های این روزهای لیگ برتر رو شدن ستاره کوچکی به نام «مهدی قائدی» است. بازیکنی که جرقه هایی از ظرفیت های لازم برای ستاره شدن را نشان داده است. ولی باید از این همه استعدادی که وی دارد ترسید. مثل همه استعدادهایی که آمدند، ستاره شدند، و به بدترین شکل رفتند و محو شدند. قبل از قائدی نیز مجاهد خضیراوی در همین تیم استقلال درخشید و هواداران آبی ها را خوشحال کرد که حضورش در تیم بزرگ پایتخت بیمه ای برای آینده استقلال است. نیکبخت واحدی هم که اتفاقا در استقلال پادشاهی می کرد، خیلی خوش درخشید هم در زمین فوتبال و هم خارج از زمین مسابقه! پیام صادقیان هم در همین مسیر خاموش شدن گام برداشت. تا

ریخ فوتبال ایران سرشار از بازیکنانی بوده که انگار از بدو تولد فوتبالیست زاده شده اند، اما سرانجام تلخی در طالع همه شان نقش بسته بود. تجربه تخریب ستاره های بی بدلی که داشتیم و نتواستیم حفظشان کنیم باید امروز به دادمان برسد. چه کسی از امروز قائدی را به سمت ستاره شدن سوق می دهد؟ مدیران  پروژه ستاره سازی این بازیکن جوان چه کسانی هستند؟ مربی، باشگاه، هواداران، رسانه ها، باند بازی های گره خورده به فوتبال؟

قائدی هیچ چیز بلد نیست. این را از نگاه کودکانه اش می شود فهمید. ولی به یاد داشته باشیم لوح پاک و باطن معصوم وی خیلی سریع پذیرای هزاران زشتی و پلشتی فوتبال خواهد بود. سوء استفاده از معصومیت ستاره جوان برای کسانی که هدفمند او را در دست می‌گیرند کاری است ساده و تکراری. پیش از این بارها ستاره های نابی را به چاه نیستی هول داده اند. هر زمان به توانمندی هایش فکر می کنم ناخودآگاه خیلی مسائل را می توانم به راحتی پیش بینی کنم. رقابت رسانه ها برای مصاحبه اختصاصی با او از یکی دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

روزهایی را به یاد می آورم که فلان بازیکن «سلطان قلبها»ی هواداران هر روز در گوشه از منزل با شکوهش با عروسک هایی که هدیه گرفته بود سخیف ترین مصاحبه ها را انجام می داد. به تدریج اخبار زندگی خصوصی اش هم به بیرون درز پیدا کرد و آغاز زندگی معکوسش از دل همان مصاحبه ها و دوستی های بی پشتوانه با برخی رسانه ها شروع شد. قائدی دو بازی انجام داده و هنوز در اولین قدم ها لقب «باشو غریبه کوچک» را با خودش یدک می کشد. اینکه چه کسی مسوول تراش این الماس فوتبال است را نمی دانم اما امیدوارم که تبدیل الماس به بریان به دست گوهرشناسی باشد که قدر این مسوولیتش را به خوبی بداند. لطفا ظرفیت قائدی را یک شبه پر نکنید که «سر ریز» کند، به تدریج برای «بزرگی» آماده اش کنید. از تجربه همه ستاره هایی که با دستان خودتان خاموششان کردید عبرت گرفته و اجازه دهید که فوتبال باشگاهی و ملی سرمایه گرانبهایی در اختیار داشته باشد. قائدی این روزها «موزه معصومیت»؛ مهدی قائدی را خراب نکنید است. از این همه بی شیله پیله بودنش بترسید.

۲۲ ۸  
آی اسپورت
2017-08-12 14:51:00
نظر دهید

۸ نظر
آسمان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
تقصیر همین هواداراس و پیج های هواداری. یه هفته اندازه مسی بردنش بالا و این هفته نتیجشو دیدیم. به نظرم تا آخر فصل هم سیر نزولی حواهد داشت و هر از چندگاهی یه جرقه هایی میزنه . استقلال جای ستاره هایی با شرایط و سن و سال امثال قائدی نیست . کاش ۵ ساله باهاش میبستیم و حداقل ۳ سال به تیم یا تیمای مختلف قرضش میدادیم . هرچند دیگه دیره.
اشتباه نکن
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
سیر نزولی نداشت فرق بازی استقلال خوزستان با تراکتور این بود که استقلال تو نیمه دوم در مقابل تراکتور مالکیتش پایین بود و تیم در حال دفاع کردن بود و حتی تو ضدحمله هم فقط یه بار توپ بهش رسید که بازیکن سوراختور روش خطا کرد. اصلا به این بنده خدا توپی نرسید که بخواد کاری کنه.
۶
تورک اوغلی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۳
شکر که حتی یک تورک سیاهپوست نداریم!
این قائدی تکنیکش خوبه البته
خخخخخ
۱ ۲
یوسف
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۳۰
این احمق ترک نیست اصلا! مگه تو ایران نژادپرست سیاه و سفید داریم!؟
۴
آذربایجان سئوگیسی تراختور
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۴۳
قطعا تورک نیستی
علی م
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
کانلا درسته ، دیشب کاملا مشخص بود ، اسیر تشویق هوادار شده ، فکر نکنم منصوریان بتواند قائدی را از این چالش ها سربلند بیرون بیاره .
فرهاد
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۱۸
والا بگذارید چند تا بازی انجام دهد چند تا گل بزند بعد اینقدر تبلیغش را بکنبد . دو تا سی دقیقه بازی کرده به فکر ترانسفر او افتادند ازمون اگر ترانسفر شد پدرش با قربان اوف رفیق و اقوام بودند . اخه این بنده خدا چطور بدون پارتی ترانسفر شود هنوز هیچ کسی بازی ازش ندیده
۱
برزو
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
كجاي متن حرف از ترانسفر مهدي قائدي زده شده؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر