فهرست
محسن بنگر از فوتبال خداحافظی کرد
محسن بنگر از فوتبال خداحافظی کرد

محسن بنگر از فوتبال خداحافظی کرد

آی اسپورت - محسن بنگر که یکی از پُرافتخارترین بازیکنان فوتبال ایران است و با سپاهان و نفت تهران صاحب جام شده و به همراه پرسپولیس به دو نایب قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی رسیده، در سن ۴۰ سالگی اعلام بازنشستگی کرد تا وارد عرصه دیگری شود و به جرگه مربیان اضافه شود.

او که ازجمله گلزن‌ترین مدافعان محسوب می‌شد، با تجربه بازی در تیم‌های شموشک نوشهر، سپاهان، پرسپولیس، تراکتورسازی، نفت تهران، پارس جنوبی جم و کارون اروند خرمشهر حدود دو دهه در سطح اول فوتبال ایران بازی کرد و امروز با انتشار بیانیه‌ای که متن آن در زیر آمده است، از فوتبال خداحافظی کرد:

«با سلام خدمت همه مردم عزیز ایران، دارم به خودم تلقین می‌کنم که امروز روز زیبایی برای من باشد. بعد از ۲۲ سال زندگی با توپ و شناخته شدن به‌عنوان یک بازیکن فوتبال، وقتش رسیده من هم لباس بازیگری را از تن خارج کنم، روزی که بالاخره برای هر بازیکن فوتبالی خواهد رسید و مقاومت برابر این سرنوشت قطعی بی‌فایده است، پس چه خوب و چه بد، چه خوشحال و چه ناراحت، چه با افتخار و چه ناکام و چه موفق و ناموفق، روزی باید چهار گوشه زمین را بوسید. کاری که من امروز انجام می‌دهم.

روزهای خوب و خاطره‌انگیزی چه به‌عنوان یک بازیکن جوان در شموشک نوشهر که به تیم ملی معرفی شدم، چه در سپاهانِ دوست داشتنی که به همه افتخارها با آن دست پیدا کردم، چه در پرسپولیس کبیر که بازی در آن رویای جوانی و نوجوانی‌ام بود و به آن رسیدم و همچنین در تراکتورِ پُرشور که متأسفانه مصدوم شدم و نتوانستم کمک کنم، تجربه کردم. باید بگویم کوچکترین کم فروشی‌ای در دوران فوتبالم نکردم، گرچه تهمت‌هایی به من زده شد، اما خدا شاهد و ناظر اعمال من است و او می‌داند که محسن بنگر همه تلاشش را برای هر پیراهنی که بر تن کرده، انجام داده است.

پس در این روز آخری، آن عده قلیل از هوادارانی که گاهی قضاوتم کردند، می‌بخشم چراکه آنها دوست‌داشتی، بزرگ و مایه رونق فوتبال هستند؛ مثل تماشاگران سپاهان دوست داشتنی و مثل هواداران تراکتور پر شور؛ اما همه آن روزها را دوست داشتم و همیشه در ذهنم می‌ماند. فوتبال به من ثروت و شهرت داده و تا آخر عمرم مدیون فوتبال هستم؛ سعی می‌کنم بخشی از آن چیزی که به من داده را به فوتبال برگردانم و خودم را وقف بچه‌هایی کنم که دوست دارم آنها نیز در مسیر رشد قرار بگیرند. یک تشکر و معذرت‌خواهی از تماشاگران استقلال عزیز دارم که اگر در دوران بازیگری حرفی زدم و باعث ناراحتی‌شان شد، من را ببخشند.

در آخر از همه مربیان عزیزم، چه در رده باشگاهی و چه در تیم ملی تشکر می‌کنم؛ از خانواده، پدر، مادر و برادران عزیزم که همیشه مثل کوه پشتم بودند و دل گرمی دادند، تشکر می‌کنم؛ ان‌شاالله در نقش دیگری بتوانم به فوتبال و تماشاگران عزیز خدمت کنم. دوست‌دار همیشگی شما. محسن بنگر.»

 

۳۴ ۳  
آی اسپورت
2019-07-11 02:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
...
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۲:۲۶
بنده بعنوان یه استقلالی برات آرزوی موفقیت دارم..به هرحال فوتبال باهمین تنش ها وکری های جذابش معنی پیدا میکنه وقرار نیست که تبدیل به دشمنی بشه
۳
محمد یوسفی
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۲
آقای محسن بنگر برای تمام تلاش هایی که برای پرسپولیس کشیدی و تعصبی که داشتی از تو ما هوادارها تشکر میکنیم و آرزم داریم که یک روزی تورا روی نیمکت تیم ببینیم بازهم ممنون از تمام تلاش هایت
رضا از کرج
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۴
این لنگیا چرا متوهم تشریف دارن؟؟ اون از جلال حسینی که تیم ملی دعوت نبود و از بازی های ملی خداحافظی کرد اینم از لنگر که تیم نداره و خداحافظی کرده خخ۷خخخخخخخخخخخخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر