فهرست
به خاطر «قانون‌مداری» عذرخواهی نمی‌کنند!
به خاطر «قانون‌مداری» عذرخواهی نمی‌کنند!

به خاطر «قانون‌مداری» عذرخواهی نمی‌کنند!

آی اسپورت - امیر قلعه‌نویی انتقادهایی جدی به عادل فردوسی‌پور دارد و این اصلا بحث امروز و دیروز نیست که در این دعوای دو سویه دو طرف در این یک دهه بارها برای هم خط و نشان کشیده‌اند و هر کدام بر اساس معیارهای حرفه‌ای‌شان نکاتی گفته‌اند.

در دل آخرین مصاحبه انتقادی قلعه نویی از مجری ۹۰ اما نکته‌ای قابل تامل وجود دارد. قلعه‌نویی از فردوسی‌پور پرسیده آیا به خاطر کی‌روش استنلی از مردم عذرخواهی می‌کند؟ کی‌روش استنلی مهاجمی برزیلی است که قلعه‌نویی بازی‌اش را پسندید و سال قبل به ذوب‌آهن آورد. گل های حساسی برای تیمش زد و حالا در سپاهان هم یاری کلیدی لست. در همان بدو حضور این برزیلی در ایران فردوسی‌پور انتقاداتی درباره این بازیکن داشت که اشاره امروز قلعه‌نویی به آنهاست اما ماجرا چه بوده؟

سازمان لیگ برای جذب بازیکنان خارجی آیین نامه مشخصی ابلاغ کرده است. اینکه تیم ها حق ندارند از دسته دوم لیگ های خارجی بازیکن بگیرند. درباره فوتبال برزیل البته تا دسته دوم هم آزاد است اما کی‌روش استنلی از تیمی دسته سومی به ذوب آهن آمده بود که از نظر قوانین اجرایی لیگ برتر با قانون در تضاد بود. یعنی حتی اگر او کیفیت کریس رونالدو را هم پیدا می کرد همچنان در زمان عقد قرارداد با ذوب آهن تمام ضوابط داخلی جذب بازیکن خارجی در پرونده اش لحاظ نشده بود و از نظر آیین نامه ای مشکل وجود داشت. ولی قلعه‌نویی همچنان با منطق خاص خودش پیش می رود درحالی که رسانه باید چنین پرسشگری‌هایی را داشته باشد.

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-10-21 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
کیروشی پور بخاطر قانون گریزی و برخورد دوگانه باید عذرخواهی کند
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
اعضای هیات رییسه سازمان لیگ یک شورای 5 نفره هستند که یک قانون غلط را درست کردند

در همین هیات رییسه سازمان لیگ علاوه بر این قانون ، قوانین و تبصره های دیگری هم وجود دارد که به موجب آن میتوان رای صادر کرد

وقتی گزارشگر برنامه نود به سراغ رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان رفت ، او در جواب گفت : جلسه هیات رییسه سازمان لیگ برگزار شد و اعضا با رای 4 به 1 قانون مذکور را نیازمند اصلاح دانستندپافشاری و اصرار گزارشگر برنامه کیروشی پور مبنی بر اینکه چرا شما (رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان) نظری ندادید ادامه داشت و سرانجام رییس کمیته تعیین وضعیت گفت : من مخالف بودم و هستم اما من عضو هیات رییسه سازمان لیگ نیستم پس صلاحیت رای دادن را هم ندارمسوال اساسی این است که آیا فردوسی پور برخوردهای چندگانه در مقابله با کیروش و پرونده سروش رفیعی و پرونده مهدی ترابی داشته است یا خیر ؟

آیا فردوسی پور همانطور که شبانه روز به دنبال محرومیت ذوب آهن از خرید بازیکن بود ، آیا ذره ای به دنبال محرومیت سروش رفیعی بخاطر شکایت فولاد خوزستان و مهدی ترابی بخاطر شکایت تراکتورسازی بود یا خیر ؟


آیا نباید دروغهای آشکار کیروش درباره سردار آزمون و روشهای برخوردش با مربیان لیگ برتری را به او یاد آوری می کرد ؟ آیا نباید پرونده بازی ایران با برزیل و آرژانتین را پیگیری می کرد ؟


سردار آزمون بدون عذرخواهی برگشت اما فردوسی پور حاضر نشد که کیروش را بازخواست کند اما در پرونده کیروش استنلی سوارز تمام اعضای هیات رییسه سازمان لیگ و تمام کارمندان فدراسیون فوتبال و تمام کارمندان باشگاه ذوب آهن به جعل سند متهم شدند


بیش از 2 ماه شبانه روز پرونده کیروش استنلی سوارز را پیگیری کرد اما تخلفات و دروغهای کیروش و سروش رفیعی و مهدی ترابی و لنگ را پیگیری نکرد

برای مخافانش تهدید به کوبیدن سر به میز می کرد اما در برخورد با کیروش و دروغهای کیروش درباره سردار آزمون فقط سکوت کرد تا کیروش فکر کند که توانسته است همه مخاطبان برنامه نود را فریب دهد

اصرار کیروشی پور در برخورد دوگانه و چندگانه با قانون همیشه ادامه دارد


خبر آنلاین و عشوندی کیروشی پور با مقالات دروغ و بی سر و ته خود ، به قانون گریزی عادل کیروشی پور کمک می کنند

https://www.khabaronline.ir/detail/814059
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر