فهرست
مورد ویژه رئال/  400 میلیون سود فروش رونالدو
مورد ویژه رئال/ 400 میلیون سود فروش رونالدو

مورد ویژه رئال/ 400 میلیون سود فروش رونالدو

آی اسپورت- رونالدو که گفته می‌خواهد رئال مادرید را ترک کند و نظرش عوض نمی‌شود‏‌، مادرید هم که با او قرارداد دارد و هرگز تصمیم نخواهد گرفت چنین بازیکنی را به زور در تیمش نگه دارد. روزنامه مارکا مدعی شده باشگاه اسپانیایی با فروش او موافقت خواهد کرد‏‌، فقط در صورتی که پیشنهادی 200 میلیون یورویی دریافت کند.

رقم فسخ قرارداد رونالدو یک میلیارد یورو است، اما هم بعید است باشگاهی حاضر به پرداخت این رقم شود و هم بعید است اگر هم باشگاهی حاضر شود قانون فیرپلی مالی به آن باشگاه اجازه پرداخت چنین رقمی را دهد.

این رقم اتفاقا به همین منظور در قرارداد او گنجانده شده که تیمی تصمیم نگیرد حتی برای جذب این بازیکن اقدام کند و اگر هم بخواهد چنین کاری کند از طریق پرداخت رقم فسخ موفق نشده و مجبور به مذاکره با باشگاه شود. در باشگاه اما همه مدیران آرام هستند و اعتقاد دارند می‌توانند بعد از جام کنفدراسیون‌ها شرایط را تغییر دهند.

منچستریونایتد و پاری‌سن ژرمن تنها باشگاه‌هایی هستند که می‌‎توانند رقم درخواستی 200 میلیونی رئال را پرداخت کنند. البته تیم‌هایی مانند من‌سیتی و همچنین ایتالیایی‌هایی که مالکان جدید چینی دارند هم این توان مالی را دارند‏‌، اما شانسشان به اندازه دو تیم یونایتد و پی اس جی نیست.

از طرفی تیم‌های لیگ چین هم به راحتی می‌توانند چنین رقمی را پرداخت کنند، هرچند که رونالدو گفته بود فوتبالش را در چین و خاور میانه و امریکا به پایان نمی‌رساند. البته که او گفته بود تا بعد 40 سالگی هم در رئال می‌‎ماند و زیر قولش زد، شاید در این زمینه هم چنین اتفاقی بیفتد. به اضافه اگر رئال رونالدو را در ازای 200 میلیون بفروشد‏‌، با احتساب دستمزدهایی که باید تا پایان قراردادش بپردازد، 200 میلیون دیگر هم به جیب زده و مانع خروج این رقم از حساب باشگاه شده است.

حتی اگر باشگاه مادریدی تصمیم بگیرد رونالدو را هم بفروشد با 400 میلیون یورو می‌تواند بازیکنان زیادی بخرد. می‌گویند رونالدو بازیکنی است که نمی‌تواند جایگزینی برایش پیدا کرد، اما مطمئنا می‌توان با اضافه کردن چند بازیکن قدرتی که به خاطر رفتن او از تیم کم می‌شود را بازگرداند.

 

 

۲    
آی اسپورت
2017-06-17 18:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر