فهرست
سوال از آبی‌های شاکی؛ تیم مهم‌تر بود یا فرد؟
سوال از آبی‌های شاکی؛ تیم مهم‌تر بود یا فرد؟

سوال از آبی‌های شاکی؛ تیم مهم‌تر بود یا فرد؟

آی اسپورت – هواداران استقلال پس از بازی با سایپا در حالی ورزشگاه آزادی را ترك كردند كه به‌شدت عصبانی بودند. دم دست‌ترین سوژه برای خالی كردن این عصبانیت، علی قربانی بود؛ مهاجم متوسطی كه از شانس بدش در لحظات پایانی یك بخت خوب را خراب كرد تا بهانه دست هواداران بدهد. گفته می‌شود قربانی با گریه ورزشگاه را ترك كرد كه بالاخره صحنه آزاردهنده‌ای بوده. با این وجود باید از هواداران استقلال پرسید كه به نوع رفتار خودشان در بازی دیروز چه نمره‌ای می‌دهند؟ آیا واقعا آنچه تماشاگران استقلال دیروز انجام دادند، حرفه‌ای و مطابق با استانداردهای روز فوتبال دنیا بود؟

البته در این مطلب كاری به اعتراض‌های آخر بازی نداریم و آن را بخشی از اقتضای طبیعی فوتبال می‌دانیم. بالاخره بازیكنانی كه در تیم‌های بزرگ بازی می‌كنند، باید بدانند همانقدر كه موقع درخشش تحسین می‌شوند، موقع ناكامی هم ملامت خواهند شد. تیراژ این غم و اندوه به اندازه همان تیراژ شادمانی پس از كامیابی، زیاد و چشمگیر است. پس علی قربانی همان طور كه بعد از گلزنی در دربی پارسال با عنایت هواداران مواجه شد و لذت برد، این روزها هم باید طعم انتقاد آنها را بچشد و دم نزند. با این وجود نقطه تاریک رفتار هواداران استقلال در مسابقه با سایپا، مربوط به نوع واكنش آنها به ركوردشكنی حسین حسینی می‌شد.

در نیمه دوم  بخش زیادی از هواداران استقلال به طور كلی بازی را رها كردند و دنبال ركوردشكنی حسین حسینی بودند. در دقایقی كه استقلال آشكارا بد بازی می‌كرد و هر لحظه بیم گل خوردن این تیم می‌رفت، استقلالی‌ها فقط حسینی را تشویق می‌كردند و فوتبال را یك بازی «تکنفره» می‌دیدند. نتیجه این استراتژی هم در پایان مسابقه مشخص شد؛ جایی كه حسینی ركورد شكست اما استقلال برای دومین بازی متوالی متوقف شد و خشم هواداران به اوج رسید.

تیمی كه تازه شرایط خوبی پیدا كرده بود، بعد از این ناكامی دوباره فاصله‌اش با پرسپولیس را 16 امتیاز دید تا عملا كورسوی امید به قهرمانی را از دست بدهد. یادمان باشد در نوكمپ و سانتیاگو برنابئو هم هر هفته مسی و رونالدو دارند ركوردهای جدید می‌شكنند، اما هیچ‌یك از هواداران بارسا و رئال برای آنها شمارش معكوس راه نمی‌اندازند. چرا كه در اروپا این باور درست وجود دارد كه تحت هر شرایطی منافع تیم مهم‌تر از دستاوردهای فردی است. حالا هواداران استقلال با خودشان خلوت كنند و ببینند ركوردشكنی حسینی مهم‌تر بود یا دو امتیاز كمرشكنی كه این تیم در میان غفلت تماشاگران از دست داد؟

 بردیا احمدی،‌گل

۱۱۵ ۴  
آی اسپورت
2018-01-13 15:57:00
نظر دهید

۴ نظر
رضا
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۱۵
طرفدار تیم حقیر بودن یعنی همین دیگه
بعد چند سال از رفتن دولت محمود این اولین و آخرین افتخار براشون بود
البته دوستان از اتاق فرمان اشاره میکنن کاوه هم که رفت بهش فحش ندادن
ناشناس
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
حقیر یعنی ستاره ی تقلبی و پرچم ویتنام تو آزادی و ...
پرسپولیس ❤
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۰۸
زیر پرسپولیس بودن افتخار بزرگی برای اینهاست:)))
+
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
به توهم این جماعت دامن نزنین خودشون اخرِ توهمن ! برای هزارمین باررررر بازی با تیم های ته جدولی و دسته یکی ملاکی برای تعیین کیفیت یه تیم نیست . استقلال امسال فقط و فقط متکی به خلاقیت فردی بازیکنانشه حتی تو بازی با تیم های پایین تر از خودش یه نگاهی به گل هایی که زدن بندازین تا متوجه بشین همه منتظرن جباروف برگرده و دائم شوت بزنه شاید یکیش رفت تو دروازه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر