فهرست
جزئیات حکم AFC علیه پرسپولیس؛ دقیقه 88 !
جزئیات حکم AFC علیه پرسپولیس؛ دقیقه 88 !

جزئیات حکم AFC علیه پرسپولیس؛ دقیقه 88 !

آی اسپورت – دیروز AFC طی حکمی باشگاه پرسپولیس را به برگزاری یک بازی بدون تماشاگر در لیگ قهرمانان آسیا محکوم کرد. حکمی که در ایران منتشر شد جزئیات زیادی نداشت. اما امروز جزئیات این حکم و دلیل محکومیت پرسپولیس در سایت AFC منتشر شده است. در این خبر آمده است:

«روز گذشته علیه باشگاه پرسپولیس حکم نسبتاً سنگینی صادر شد مبنی بر اینکه این تیم برابر لخویا بدون تماشاگر وارد میدان خواهد شد و معادل ۱۰ هزار دلار آمریکا جریمه نقدی برای این تیم در نظر گرفته خواهد شد. بر اساس این حکم باشگاه پرسپولیس در اتهام سوءرفتار تماشاگرانش مجرم شناخته شد و به همین دلیل در لیگ قهرمانان آسیا به یک بازی بدون تماشاگر محکوم شد. این بازی در تاریخ ۸ می برابر الوحده امارات برگزار شد که در آن حامیان پرسپولیس در دقایقی از بازی به خصوص دقیقه ۸۸ ایمنی و امنیت ورزشگاه را به خطر انداختند.»

در گزارش منتشر شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به سابقه این گونه اتفاقات در فوتبال باشگاهی ایران به خصوص فصل ۲۰۱۵ اشاره شده و آ‌مده است: «باشگاه پرسپولیس می‌تواند در خصوص حکم صادر شده اعتراض داشته باشد اما قانون صریح فوتبال در اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید به خطر افتادن امنیت استادیوم و بازیکنان هر دو تیم به خصوص میهمان با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد. بنابراین در بازی بعدی پرسپولیس درب ورزشگاه کاملاً بسته است و هواداران این تیم حق ورود به استادیوم را ندارند. این باشگاه ۱۰ هزار دلار نیز جریمه می‌شود.»

جدال دو تیم پرسپولیس و لخویا روز سه‌شنبه ۲۳ ماه می میلادی در ورزشگاه آزادی تهران کلید می‌خورد و مقامات آُسیایی فوتبال حکم صادر شده خود را این چنین توجیه می‌کنند که قانون با افرادی که امنیت را به خطر می‌اندازند شوخی ندارد. گفتنی است در بازی مذکور پرسپولیس چند هوادار اقدام به پرتاب سنگ یا بطری کرده و همین مسأله در گزارش ناظر بازی به مقامات AFC منعکس شده است.

۵ ۶  
آی اسپورت
2017-05-18 10:17:00
نظر دهید

۶ نظر
محسن
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۵۱
این حکم با لابی قطری ها صادر شده و عین بی عدالتی است. مگر دقیقه 88 چه اتفاقی افتاد!!؟ چرا اتفاقات بدتر در بازی تیم ملی و استقلال خوزستان با چنین جریمه سنگینی مواجه نشد!!؟
۶ ۱
حمید
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۳۹
چقد بی منطق
الان شاکی نیست چرا محروم شدن شاکیه که چرا تیم ملی رو محروم نکردن
خدایا شکر که پرسپولیسی نیستیم
۲
پسر آبی
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
دلم خنک شد
۲
جيم
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
چشم شون كور نكنن ... كاه از خودت نيست، كاهدون كه از خودت ه

سنگ پروني نكن، چيزي به سمت بازيكن ها و مربيان پرت نكن ... اين حد از شعور رفتاري معمولا در چهار سالگي در خانواده ها اموزش داده ميشه
ادم بيشعور رو ميباس زد تو سرش تا ادم شه. تو ليگ داخلي هم قوانين رو همينجور محكم و به عدالت نه مصلحت انجام بدن، رفتارهاي بيشعورامه ي ادم ها درست ميشه يا باشگاه ها به نيروي انتظامي فشار ميارن عوضي ها رو اون وسط شناسايي كنند
۱
نیما
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۲:۵۷
دقیقا این afc زدش به لنگیا دمشون گرم کاش مثل بازی با الغرافه 5 تا بخورن.
۱
مشروح 86
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۲:۴۶
من از تماشاگران درخواست دارم که اگه یه نفر در اطرافشون لیزر زد یا نارنجک یا سنگ پرتاپ کرد و اون شخصو دیدن، به ماموران برقراری نظم معرفیش کنند.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر