فهرست
ده مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو
ده مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو

ده مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو

آی اسپورت - بعد از انتشار لیستی از بهترین دروازه بانان دنیا، حالا نوبت به مدافعین رسیده است. چندی پیش فور فور تو اقدام به انتشار لیستی از بهترین دروازه بانان دنیا کرد، حالا هم نوبت به ده مدافع برتر دنیا به انتخاب فور فور تو است. همچون پست دروازه بان، نقش مدافعین نیز در فوتبال مدرن رشد چشمگیری داشته و طی 1-2 سال گذشته، ارقامی نجومی و رکوردشکن برای جذب مدافعین پرداخت شده است.

10.هری مگوایر

لزوماً گرانترین مدافع بودن، شما را بهترین لقب نمی دهد. اما مگوایر آنقدر کیفیت دارد که یکی از این ده جایگاه را از آن خود کند. مگوایر در ترکیب تیم ملی انگلیس و لسترسیتی کیفیت و توانایی هایش را نشان داد و یونایتد مجاب شد تا برای خرید او 80 میلیون پوند پرداخت کند بلکه وضعیت خط دفاعش سامان یابد. قدرت سرزنی، کار با توپ و قطع ارتباط بازی حریف، از کیفیت های بارز مگوایر است. شاید او اثرگذاری شگرفی چون تاثیر فن دایک بر خط دفاع لیورپول را در فصل پیش رو نداشته باشد، اما میتواند گزینه ای ارزشمند در خط دفاع یونایتد لقب گیرد.

9.توبی آلدرویرلد

اولین نکته عجیب در مورد این مدافع بلژیکی این است که هیچ باشگاهی بند فسخ 25 میلیون پوندی او را فعال نکرد. قیمتی که برای بازیکنی با کیفیت و تجربه او، رقمی پایین است. توبی فصل گذشته نقش بزرگی در تاتنهام برای قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر لیگ و حضور در فینال لیگ قهرمانان ایفا کرد. این مدافع بلژیکی هم در تیم ملی و هم در باشگاهش، این توانایی را نشان داده که می تواند هم در دفاع سه نفره و هم در دفاع چهار نفره، خوب کار کند. او با قدرت پاسوری خودش، عنصر مهمی در ترکیب تیم پوچتینو است.

8.جورجیو کیلینی

کیلینی به تازگی تولد 35 سالگی خود را جشن گرفته است ولی در همین سن و سال هم یکی از برترین مدافعین جهان است. قدرت تکل زنی و توانایی او در بازی هوایی در کنار مهارت ارسال پاس از عقب زمین و بازیخوانی همچنان این بازیکن را به عنوان یکی از مدافعین برتر جهان جلوه می دهد. او در این سن و سال هنوز هم مهره ارزشمندی در قلب خط دفاع یوونتوس است که رهبر این تیم در بخش عقب زمین محسوب می شود.

7.یان فرتونخن

در هشتمین سال حضورش در تاتنهام، فرتونخن در فصول اخیر آنقدر پیشرفت کرده که حالا در بین برترین های دنیا قرار گیرد. قدرت جنگندگی و پاس های بلند عالی این مدافع از عقب زمین، از مهارت های چشمگیر بازی فرتونخن هستند. او نیز همانند هموطنش آلدرویرلد، توانایی بازی در دفاع سه نفره و چهار نفره را دارد و علاوه بر این، می تواند در پست دفاع چپ نیز بازی کند. فرتونخن در دوئل های نفر به نفر، از بهترین مدافعین جهان است.

6.جرارد پیکه

پیکه فصل قبل همراه بارسلونا هشتمین عنوان قهرمانی اش را در لالیگا بدست آورد. او اکنون با افتخاراتی که در یونایتد، بارسلونا و تیم ملی اسپانیا کسب کرده از جمله پرافتخارترین بازیکنان در دنیای فوتبال است. پیکه تا به اینجا 33 جام معتبر کسب کرده است. هر چند او 32 ساله شده ولی فصل قبل فقط سه بازی را در لالیگا از دست داد. با وجود رفت و آمد چندین مدافع به نیوکمپ، پیکه همچنان مهره ای قابل اعتماد برای مربیان این تیم محسوب می شود و در ترکیب اصلی قرار میگیرد.

5.سرخیو راموس

شاید اگر راموس در رئال مادرید حضور نداشت، نه مدال های زیادی داشت و جایگاهش در این لیست نیز پایینتر بود. اما اینها باعث نمی شود او را در جمع بهترین های دنیا قرار ندهیم. راموس نبض رئال مادرید است، بازیکنی که در موقعیت‌های حساس و در تنگناها، کمک حال تیمش بوده است و نقشی پررنگ در چهار قهرمانی اخیر رئال در لیگ قهرمانان ایفا کرده است. توانایی او در بازی هوایی در محوطه جریمه خودی و همینطور حریف، از بزرگترین کیفیت های بازی راموس است.

4.آیمریک لاپورت

او بهترین مدافع وسط بهترین تیم لیگ برتر است، لاپورت از آن دست مدافعین کلاسیک و مورد علاقه پپ محسوب می شود. شجاع، توانمند و با مهارت در بازی با توپ. این مدافع 25 ساله که بعد از حضورش در منچسترسیتی بیشتر هم دیده شده است، هنوز در عرصه ملی به میدان نرفته است. او می تواند هم برای فرانسه و هم برای اسپانیا بازی کند. هر چند در سطوح پایه برای تیم ملی فرانسه به میدان رفته ولی هنوز مشخص نیست در نهایت چه زمانی و چه پیراهنی را در سطح بزرگسال به تن می کند.

3.کالیدو کولیبالی

با برچسب گذاری 150 میلیون پوندی و به هر شکل ممکن که بود، ناپولی این بازیکن را حفظ کرد. حتی دی لورنتیس مدیر ناپولی عنوان کرد اگر بازیکنی مثل مگوایر 80 میلیون پوند می ارزد، ارزش کولیبالی 250 میلیون پوند است. در هر صورت، کولبیالی یک فرمانده واقعی در خط دفاع ناپولی است. بازیکنی که هم در هوا و هم روی زمین سخت مغلوب می شود. سرعت، قدرت در دوئل نفر به نفر، آرامش روی توپ و توانایی پاسوری، از ویژگی های برجسته بازی کالیدو است که موجب شده در این لیست در رده سوم قرار گیرد.

2.رافائل واران

شاید فصل قبل اوضاع برای واران خیلی خوب نبود و او هم در بهترین فرمش قرار نداشت. اما تابستان قبل او قهرمانی جهان را با تیم ملی کشورش فتح کرد، و در آن تیم نقشی مهم ایفا کرد. چند هفته قبل از آن قهرمانی، با رئال مادرید برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان شد. تازه در نظر بگیرید که او تمام این افتخارات را در حالی کسب کرده که هنوز 26 سال دارد، واران از کامل ترین مدافعین کنونی در فوتبال مدرن است. مدافعی که سرعت خوبی دارد و با قدرت بازیخوانی بالای خود، عنصری ارزشمند در خط دفاع تیم زیدان است.

1.ویرجیل فن دایک

فوتبال یک بازی تیمی است و حتی بااستعدادترین بازیکنان نیز در تیمی که بالانس مناسب را نداشته باشد، به مشکل برخواهند خورد. اما تقریباً همه اعتراف می کنند که فن دایک بعد از انتقال 75 میلیون پوندی خود به لیورپول، به کلی خط دفاع این تیم را دگرگون ساخت. او بعد از انتقال به لیورپول، با این تیم دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده است و هر چند در تابستان نتوانست با هلند به یک افتخار اروپایی برسد اما قهرمانی در لیگ قهرمانان بسیار شیرین جلوه کرد. نقش پررنگ او در لیورپول، به شکلی بوده که حالا یکی از نامزدهای فتح توپ طلای جهان است. آخرین بار کاناوارو در سال 2006 این افتخار را کسب کرد. فن دایک صاحب تمام آن چیزی است که شما به عنوان یک مدافع در تیم خود نیاز دارید. قدرت، سرعت، توانایی در بازی هوایی، قدرت رهبری و بازی با توپ.

 

90tv 

۳    
آی اسپورت
2019-08-25 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر