فهرست
از پیرمرد تا آقای شماره یک
از پیرمرد تا آقای شماره یک

از پیرمرد تا آقای شماره یک

آی اسپورت- این هفته برای تنیس جهان، یک هفته پرماجرا و پرهیاهو بود. رقابت های تنیس مسترز شانگهای سرانجام به پایان رسید و نواک جوکوویچ مرد شماره این روزها توانست با غلبه بر برنا کوریچ پدیده ناشناخته این رقابت ها جام را به خانه ببرد. جوکوویچ با پیروزی ۲ بر صفر مقابل برنا کوریچ قهرمان تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شانگهای شد. ناکامی راجر فدرر سرشانس و مصدومیت خوان دل پوتر حوادث مهم این جام بود اگرچه قهرمانی جوکوویچ سبب شد تا معادلات در رنکینگ جهانی تغییر کند.

با قهرمانی نواک جوکوویچ، راجر فدرر تنیسور سوئیسی جایگاه خود در رنکینگ ATP از دست داد و به رتبه سوم سقوط کرد. تنیسور صربستانی با این قهرمانی توانست پس از مدت‌ها به رتبه دوم رنکینگ ATP صعود کند. پیش از این رتبه دوم به راجر فدرر اختصاص داشت. تنیسور سوئیسی اکنون با ۶.۲۶۰ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. رافائل نادال با وجود قهرمانی جوکوویچ همچنان صدرنشین است. تنیسور اسپانیایی ۷.۶۶۰ امتیاز دارد و امتیاز جوکوویچ ۷.۴۴۵ است. رتبه چهارم به خوآن مارتین دل پوترو اختصاص دارد. الکساندر زورف، مارین چیلیچ، دومینیک تیم، اندرسون، دیمیتروف و جان ایزنر در رتبه‌های پنجم تا دهم  قرار دارند.

جوکو، آقای شماره یک

نواک جووکویچ قهرمان تنیس مسترز شانگهای یک هدف روشن برای پایان فصل دارد. هدف او برتری مقابل راجر فدرر و رافائل نادال است تا به صدر جدول برترین تنیس‌بازان جهان برگردد. جوکوویچ در این باره اظهار داشت: الان همه تلاشم را می‌گذارم تا برای شماره یک بدون جهان رقابت کنم. کاملا مشخص است که من همه سعی خودم را به کار می‌گیرم. این بزرگترین هدف برای الان و پایان فصل است. این بزرگترین هدفی است که من برای پایان فصل دارم. اگر شانس داشته باشیم چرا نتوانم در رده نخست قرار بگیرم؟ وی افزود: بدیهی است که هر مسابقه‌ای که من در آن شرکت می‌کنم، اهمیت دارد. این چیزی است که من تلاش می‌کنم در آن موفق شوم.

پیرمرد ادامه می دهد

راجر فدرر 37 ساله در مرحله نیمه‌نهایی تنیس مسترز شانگهای با شکست مقابل برنا کوریچ از دور مسابقات حذف شد و در جدیدترین رنکینگ جهانی در رده سوم قرار گرفت. این ستاره سوئیسی از ماه ژوئن بعد از قهرمانی در مسابقات آزاد اشتوتگارت عنوانی نداشته است. تنیسور مطرح جهان براین باور است که به دنیای بازنشستگی نزدیک شده اما می‌خواهد تنیس را تا سال 2020 ادامه دهد. وی به این موضوع آگاه است که بیشتر ورزشکاران وقتی به سن او می‌رسند از دنیای قهرمانی کنار می‌روند اما او می‌خواهد به ورزش قهرمانی ادامه دهد. فدرر در این باره گفت: در رشته تنیس من جزو ورزشکاران پیر هستم. میانگین سن بازنشستگی 30 تا 33 سال است اما من 37 سال دارم. متوجه می‌شوم که مرا پیرمرد صدا می‌کنند. فدرر انتظار دارد تا سال 2020 تنیس را ادامه دهد.

فصل پایان دل پوترو

خوان مارتین دل پوترو در مرحله یک هشتم نهایی تنیس مسترز شانگهای برابر برنا کوریچ قرار گرفت اما به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه پای راست، مجبور شد از ادامه‌ بازی انصراف دهد. به نظر می‌رسید این آسیب‌دیدگی جزئی باشد اما پس از انجام تست‌های پزشکی مشخص شد تنیسور آرژانتینی دچار شکستگی شده است. نایب قهرمان آخرین گرند اسلم سال به خاطر این آسیب‌دیدگی باقی فصل را از دست داد و هنوز مشخص نیست چه زمانی به میادین باز خواهد گشت. دل پوترو پس از این اتفاق با ناراحتی گفت‌: لحظه خیلی سختی است و از این اتفاق خیلی ناراحت هستم. این آسیب‌دیدگی ضربه سختی بود که انرژی من را گرفت. بازگشت دوباره به میادین برایم خیلی سخت خواهد بود.

تنیسور آرژانتینی پیش از این نیز با شکستگی از ناحیه مچ دست روبرو شده بود. او به همین خاطر مدتی در میادین حضور نداشت و از سطح آرمانی خود فاصله گرفته بود. با این حال دل پوترو توانست به دوران اوج خود بازگردد و در تنیس اپن آمریکا ۲۰۱۸ به فینال صعود کند. او در دیدار نهایی با نتیجه‌ سه بر صفر مغلوب نواک جوکوویچ شد. بدشانسی خیلی زود گریبان مرد شماره چهار جهان را گرفت و تنها چند ماه پس از این نایب قهرمانی دوباره با یک آسیب‌دیدگی شدید روبرو شد.

 

۱    
آی اسپورت
2018-10-17 11:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر