فهرست
نورسطان؛ محل ظهور نسل نوی کشتی‌فرنگی
نورسطان؛ محل ظهور نسل نوی کشتی‌فرنگی

نورسطان؛ محل ظهور نسل نوی کشتی‌فرنگی

آی‌اسپورت- محمد بنا با تیمی جوان راهی قزاقستان شده تا بلکه این فرنگی کاران کم تجربه بتوانند نسل طلایی جدیدی را برای کشتی ایران تشکیل دهند.  انتظار گوش شکسته ها به سر رسید و بالاخره مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در نورسلطان قزاقستان از فردا آغاز خواهد شد.

با اینکه سال گذشته تیم کشتی فرنگی ایران در رده یازدهم جهان ایستاد و فقط یک مدال برنز به دست آورد، اما با بازگشت محمد بنا بار دیگر امیدها زنده شده تا او یک نسل طلایی جدید را به کشتی ایران تحویل دهد. آقای خاص کشتی ایران بار دیگر با تصمیمات خاص باعث شد تا تیمی که ۸۰  درصد آن تجربه حضور در مسابقات جهانی را ندارند، راهی قزاقستان شوند.

۵۵ کیلوگرم: پویا ناصرپور، ۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی،‌۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی، ۶۷ کیلوگرم: حامد تاب، ۷۲کیلوگرم: امین کاویانی نژاد، ۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی، ۸۲ کیلوگرم: سعید عبدولی، ۸۷ کیلوگرم: رامین طاهری، ۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی و ۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی 

از میان این ۱۰ فرنگی کار فقط ۲ نفر یعنی سعید عبدولی و محمدعلی گرایی سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشته اند و اتفاقا هر ۲ هم سابقه رفتن روی سکوی جهانی را هم دارند. اگر این ۲ نفر را کنار بگذاریم، بقیه فرنگی کاران که از فیلتر انتخابی های محمد بنا بیرون آمدند، هیچ تجربه ای در سطح بالا ندارند، اما سرمربی شان شدیدا به آن ها اعتقاد دارد. وقتی به آخرین صحبت های محمد بنا با فرنگی کاران ملی پوش قبل از اعزام به مسابقات جهانی گوش می کنیم، متوجه می شویم که بنا به تیم ایمان دارد و می خواهد یک شگفتی بزرگ را در سال قبل از المپیک رقم بزند.


حمید سوریان هم به عنوان نایب رییس فدراسیون و البته اسطوره کشتی فرنگی ایران همراه این تیم راهی نورسلطان قزاقستان شده و می تواند در کنار بنا به عنوان کسی که ۶ بار روی سکوی نخست جهان ایستاده، به فرنگی کاران جوان کمک کند.

از فردا جنگ جهانی در کشتی آغاز می شود. ابتدا فرنگی کاران و بعد از چند روز آزادکاران روی تشک می روند. علاوه بر اینکه آن ها به دنبال کسب مدال خواهند بود، شاید مهمتر از همه قرار گرفتن بین ۶ کشتی گیر برتر مسابقات باشد که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب می کنند.

 

برنامه مسابقات فرنگی کاران در رقابت های جهانی قزاقستان 


شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه: مسابقات اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم
یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ شهریورماه: مسابقات اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم
دوشنبه و سه شنبه ۲۵ و ۲۶ شهریورماه: مسابقات اوزان  ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم


قرعه کشی مسابقات هر وزن روز قبل از برگزاری انجام و کشتی‌گیران در روز نخست تا فینال رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند و در روز دوم رقابت‌های شانس مجدد، رده بندی و فینال برگزار می شود.

۲    
آی اسپورت
2019-09-13 15:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر