فهرست
تاراج تاریخ جزیره؛ 19 رکورد برای نوزدهمین قهرمانی
تاراج تاریخ جزیره؛ 19 رکورد برای نوزدهمین قهرمانی

تاراج تاریخ جزیره؛ 19 رکورد برای نوزدهمین قهرمانی

آی اسپورت - لیورپول با کسب بیست و پنجمین برد این فصل (هفدهمین پیروزی متوالی) با یک بازی بیش‌تر اختلاف باورنکردنی 25 امتیازی را با منچسترسیتی رده دومی رقم زد. حالا قرمزها در حالی به طور حتم برای پنجمین بار در از زمان شروع لیگ برتر انگلیس فصل را بالاتر از منچستریونایتد به پایان می‌رسانند که تا همین جا به اندازه کل امتیازات رقیب دیرینه در جریان قهرمانی‌اش در فصل 1997-1996، امتیاز جمع‌آوری کرده‌اند! 486 تیم از 546 تیم حاضر در تمام ادوار لیگ برتر انگلیس از لیورپول فعلی، امتیازاتی کم‌تری در طول یک فصل به دست آوردند؛ به عبارت بهتر 89 درصد تیم‌ها!

تیم کلوپ با رقم زدن بهترین نتایج تاریخ یک تیم در 5 لیگ معتبر اروپایی در واقع این فرصت را دارد تا با تداوم روند فعلی و یکی، 2 لغزش از سوی منچسترسیتی به اولین تیم اروپایی تاریخ تبدیل شود که قبل از به پایان رسیدن سال شمسی ما، قهرمان می‌شود! در این صورت برای اولین بار، لیگ برتر انگلیس در یک سال شمسی ما 2 قهرمان دارد؛ سیتی در تابستان و لیورپول در زمستان! صدرنشین لیگ برتر انگلیس می‌تواند 19 رکورد را همزمان با نوزدهمین قهرمانی در تاریخ لیگ انگلیس بشکند.

*لیورپول در صورت به دست آوردن 25 امتیاز از 12 بازی باقی مانده رکورد صد امتیاز منچسترسیتی در فصل 2018-2017  را می‌شکند.

*قرمزها در صورت برتری در بازی بعدی مقابل وستهام رکورد به دست آوردن 108 امتیاز از یک دوره لیگی (38 بازی) را که در اختیار خودشان است را ارتقا می‌دهند.

* زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر انگلیس روز 14 آوریل 2001 توسط منچستریونایتد به ثبت رسید. لیورپول در سریع‌ترین حالت 7 مارس و در دیرترین زمان ممکن 21 مارس قهرمان خواهد شد.

*منچسترسیتی و منچستریونایتد در فاصله 5 بازی مانده تا پایان سریع‌ترین قهرمانی را ثبت کردند اما لیورپول می‌تواند 9 بازی زودتر جام گرفتنش را قطعی کند.

*منجسترسیتی 2 فصل پیش با ایجاد بیش‌ترین فاصله بین تیم‌های اول و دوم در تاریخ لیگ برتر قهرمان شد اما لیورپول می‌تواند رکورد 19 امتیاز اختلاف آن‌ها را بشکند؛ حتی اگر در ادامه راه در 2 بازی ببازد. قرمزها فعلا با یک بازی‌ بیش‌تر 25 امتیاز بیش از منچسترسیتی دارند.

*بیشترین فاصله بین تیم اول و آخر در تاریخ لیگ برتر انگلیس، فاصله 82 امتیازی بین منچسترسیتی و هادرزفیلد در فصل 2018-2017 است. لیورپول در حال حاضر 58 امتیاز بیش‌تر از نوریچ انتهای جدولی دارد و اگر  8 بازی را ببرد و نوریچ همین تعداد بازی را ببازد، رکورد سیتی را می‌شکند.

*لیورپول برای شریک شدن با چلسی در زمینه کم‌ترین میزان گل خورده در یک فصل تاریخ لیگ برتر انگلیس در 12 بازی باقی مانده نباید حتی یک گل بخورد!

*لیورپول در صورت دریافت حداکثر 2 گل در 6 بازی باقی مانده خارج از خانه صاحب رکورد کم‌ترین گل خورده در بازی‌های خارج از خانه یک فصل لیگ برتر انگلیس می‌شود.

*منچسترسیتی 2 فصل قبل تفاضل گل مثبت 79 را رقم زد. لیورپول فعلی با تفاضل گل مثبت 46 کار سختی برای شکستن این رکورد دارد.

*لیورپول اگر در هر یک از 12 بازی باقی مانده حداقل یک گل بزند. رکورد آرسنال در فصل 2002-2001  را که در هر 38 بازی یک فصل گل زد، تکرار می‌کند.

*یکی از در دسترس‌ترین رکوردها، رکورد بیش‌ترین پیروزی متوالی است. لیورپول با برتری در بازی بعدی مقابل وستهام با رکورد 18 برد متوالی منچسترسیتی برابر می‌شود و پیروزی بعدی در زمین واتفورد، آن‌ها را وارد تاریخ می‌کند.

*برتری مقابل وستهام، رکورد 21 پیروزی متوالی خانگی در تاریخ لیگ برتر انگلیس را برای مردان کلوپ به ارمغان می‌آورد.

* 8 برد در 12 بازی بعدی باعث می‌شود لیورپول فراتر از منچسترسیتی با رکورد 33 برد در یک فصل قهرمان شود.

*منچستریونایتد، منچسترسیتی و چلسی با 18 برد، بیش‌ترین پیروزی خانگی در یک فصل تاریخ لیگ برتر انگلیس را رقم زدند. لیورپول فعلی برای شکستن این رکورد به پیروزی در هر 6 بازی خانگی باقی مانده تا پایان فصل نیازمند است.

*همچنین 5 پیروزی از 6 مسابقه خارج از خانه باقی مانده، رکورد بیش‌ترین برد خار ج از خانه در یک فصل را هم نصیب قرمزها می‌کند.

*  بردن 8 بازی از 12 بازی باقی مانده، ثبت رکورد بیش‌ترین دابل (برتری در هر2 بازی رفت و برگشت یک فصل مقابل یک تیم) به تعداد 14 بازی را برای تیم کلوپ در پی دارد.

* هروی الیوت با انجام 4 بازی دیگر به جوان‌ترین بازیکن عضو تیم قهرمان در تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل می‌شود.

* لیورپول با نباختن در 8 بازی دیگر رکورد آرسنال در زمینه شکست‌ناپذیری در بازی‌های متوالی لیگ را می‌شکند.

* و سرانجام لیورپول برای ثبت دستاورد کم‌ترین تساوی در یک فصل نباید چیزی به تنها مساوی این فصل خودش بیفزاید.

نود

۱    
آی اسپورت
2020-02-16 17:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر