فهرست
کمیته انضباطی: از تهدیدها نمی‌ترسیم
کمیته انضباطی: از تهدیدها نمی‌ترسیم

کمیته انضباطی: از تهدیدها نمی‌ترسیم

آی اسپورت - رئیس کمیته انضباطی فدراسیون به صحبت‌های سرمربی استقلال در برنامه 90 و اعتراضش به محرومیت سید مهدی رحمتی واکنش نشان داد. اسماعیل حسن‌زاده در این باره حرف‌هایی زد که گزیده‌ آن‌ را می‌خوانید:

 -ما در فصل جاری سعی کرده‌ایم با توجه به فشردگی مسابقات، همه احکام را زود صادر کنیم. کسی که در بازی بزرگ کار زشتی انجام داده، نباید طوری باشد که در مسابقه بعد بازی کند. به عنوان مثال اگر با تاخیر رای سیدجلال حسینی را می‌دادیم، چون پرسپولیس پس فردا بازی دارد این رای به عقب می‌افتاد. شاید شما سئوال کنید آقای فتاحی در سازمان لیگ که چرا یک روز بعد از مسابقات عادی گزارش بازی را می‌دهد و حتی در مسابقاتی که در شهرستان برگزار می‌شود گاهی دو روز بعد گزارش مسابقه را به کمیته انضباطی می‌دهد ولی دو ساعت بعد از دربی گزارش را ارائه می‌دهید؟ خب وقتی گزارش بازی دو ساعت بعد از اتمام آن آمده است چرا رای ندهیم؟ البته مسابقه بزرگ این دوستان را واداشته تا گزارش خود را ارائه بدهند. البته گاهی هم می‌گویند چرا کمیته انضباطی با تاخیر رای می‌دهد.

-اکثر تیم‌ها ما را متهم کرده‌اند. وقتی چند وقت پیش رحمتی درخواست کرد محرومیتش تعلیق شود و ما هم این کار را کردیم، کل کمیته انضباطی آبی شد و مخالفان و پرسپولیسی‌ها به ما گفتند شما استقلالی هستید. الان هم که این رای را صادر کرده‌ایم استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها ناراحتند.

- وقتی دو بازیکن بزرگ در یک مسابقه حساس با پوشش تلویزیونی گسترده دست به این کار می‌زنند با سایر مسابقات تفاوت دارد. اگر دو بازیکن در تیم‌های شهرستانی این کار را بکنند نیازی نیست این کار را بکنیم و سریع رای بدهیم. گل سرسبد فوتبال ما دربی است و پخش بین‌المللی هم دارد. به خصوص اینکه هر دو بازیکنی که درگیر شده‌اند (سیدجلال حسینی و سیدمهدی رحمتی) در تیم ملی بوده‌اند و باید با این قدرت برخورد شود.

-بنده نگران نیستم عده‌ای مخالف رای باشند و حتی تخریب و تحلیل کنند. از شب گذشته تحلیل‌های زیادی شنیده‌ام. حتی شنیدم سرمربی استقلال در برنامه نود اعلام کرده وقتی داور در زمین با کارت زرد و قرمز جریمه می‌کند، کمیته انضباطی چه کاره است که محروم می‌کند. باید بگویم اگر داور کارت زرد و قرمز داده، کمیته انضباطی هم می‌تواند بازیکن را یک تا شش جلسه محروم کند. حالا وقتی استدلال آنها اینطور است، با چه منطقی بگوییم بازیکنان را محروم کرده ایم. هرجا علیه قرمز و آبی رای داده‌ایم تهدید شده‌ایم؛ به خصوص از روز گذشته. دو بازیکن موثر فوتبال در دربی کاری کردند که همه معتقدند تا زمانی که درگیری این دو کاپیتان نبود، سکوها جو قابل قبولی داشت. ولی حرکات شما التهاب را به سکو منتقل کرد. خدایی ناکرده اگر جوان‌های مردم روی سکوها آسیب ببینند بازهم شما می‌گویید کمیته انضباطی چرا رای داده است؟ دوستان قرمز و آبی و شهرستانی و پایتختی متوجه شده‌اند کارمان را انجام داده‌ایم و از هیچ تهدیدی نمی‌ترسیم. دوستان اگر فکر می‌کنند از نظر قانونی می‌توانند کاری بکنند بروند دادخواست بدهند. راه برای حرف منطقی وجود دارد ولی برای التهاب خیر.

-آیین نامه انضباطی این ظرفیت را دارد که به سبب بازیکن و مسابقه بزرگ و سابقه یک بازیکن رای بدهد. اگر رحمتی سابقه نداشت می توانستیم او را یک جلسه محروم کنیم. اگر جلال حسینی سابقه نداشت می شد به جریمه نقدی اکتفا کرد. رکن قضایی مکلف است رای را متناسب صادر کند. اگر بگوییم ۶ جلسه محروم است و بعد اعتراض کنند و کم یا زیاد شود یا از بین برود، معنایش این است که رای نامتناسب بوده است. ایشان در دو مرحله تنش ایجاد کرد و دو جلسه محروم شد ولی چون سابقه دارد و قبلا محرومیتش تعلیق شده، تناسب تشخیص این است که دو جلسه محروم شود.

 

  ۳  
آی اسپورت
2017-02-14 10:37:00
نظر دهید

۳ نظر
منتقد
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۵
رای کیانی و سعید آقایی چی شد؟ ترس؟
۳
کریم
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
در حرف میگید اما باز از ترس فقط یه جلسه حسینی رو محروم کردید با اون اقدامات زشت و فحاشی حداقل باید 3 جلسه محروم میشد.
۳
جابر
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
کثیف تر از حسن زاده وجود نداره. ازش بپرسین رای تیم شهرش چی شد؟ تیم چوکا وسط بازی داور و به باد کتک گرفتن. ولی هنوز بعد از چند ماه رایی صادر نشد. دستتون دیگه رو شده . کل سیستم قضایی مملکتو فساد برداشته. تو یکی دیگه قاضی کوچیکشونی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر