فهرست
کاسادو: حضور زنان مهم است؛ به دنبال درهای تازه
کاسادو: حضور زنان مهم است؛ به دنبال درهای تازه

کاسادو: حضور زنان مهم است؛ به دنبال درهای تازه

آی‌اسپورت- مارسیول کاسادو، رییس اتحادیه جهانی سه گانه و عضو هیات اجرایی IOC در جمع خبرنگاران در مورد حضورش در ایران صحبت کرد:

 

اصفهانی‌های دوچرخه‌سوار

من به ایران آمدم تا درهای بیشتری بر روی ورزش سه گانه باز شود و تبلور این رشته را در ایران داشته باشیم. حضور من در این جا به عنوان رییس اتحادیه جهانی سه گانه و عضو کمیته‌ بین‌المللی  المپیک برای این است که خیلی از درها به روی این ورزش باز شود و خیلی از اهدافی که می‌خواهیم برسیم. در این مدت آن چه که شاهد بودم نشانگر توسعه این رشته ورزشی است. ما تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم و البته تلاش‌های آقای صبور، رییس فدراسیون ایران در طول این مدت نشان می‌دهد که گام‌های خوبی برای این رشته ورزشی برداشته شده است. دو روز در اصفهان بودم و مکان‌های تاریخی آن را دیدیم. به غیر از نقش جهان که برایم خیلی جالب بود، علاقه مردم اصفهان به پیاده روی و دوچرخه‌سواری هم واقعا قابل توجه بود. ما تلاش می‌کنیم مشکلاتی که وجود دارد را با آقای صبور حل کنیم و اجازه دهیم این رشته ورزشی تبلور خود را در ایران داشته باشد.

 

حضور زنان مهم است

آن چیزی که من دیدم واقعا هیجان آور بود. مکان مسابقه به خوبی چیدمان شده بود. مهم نیست که این مسابقات در چه سطحی برگزار شده است، مهم حضور زنان در این رشته ورزشی است. حالا شاید مسابقات عالی نباشد اما مهم حضور زنان ایرانی در این مسابقات است و امیدوارم که در آینده به سطوح بسیار خوبی دست یابند. من خودم از پایه گذاران این رشته ورزشی هستم. سه گانه ۳۰ سال قدمت دارد در حالی که رشته‌هایی مانند شنا و دوچرخه بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند. بنابراین نمی‌توان این‌ها را با هم مقایسه کرد اما ما هم پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و بیش از صدها میلیون نفر مسابقات سه گانه را تماشا می‌کنند.

 

ملاقات با سلطانی‌فر

جلسه خیلی خوبی با وزیر بود. ما در مورد کلیات قضیه صحبت کردیم. دو نکته‌ای که من بر روی آن تاکید کردم یکی این بود که در ایران مسابقات بین‌المللی برگزار کنیم و نکته دوم حضور تیم‌های سه گانه و دوگانه ایران در بازی‌های آسیایی است بود که وزیر ورزش و جوانان با آن موافقت کرد. البته در مورد این موارد فقط صحبت شد و باید ببینیم در آینده چقدر این صحبت‌ها عملیاتی می‌شود. مرحله به مرحله باید مشکل را حل کرد. ابتدا باید کشورهای اسلامی را دعوت کنیم. در واقع بحث ما شروع کار است. پس از آن مرحله به مرحله مسائل حل می‌شود.

 

ایسنا

۱    
آی اسپورت
2018-03-15 23:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر