فهرست
پیشنهاد فروش؛ مگر استقلال ارث پدرتان بود؟
پیشنهاد فروش؛ مگر استقلال ارث پدرتان بود؟

پیشنهاد فروش؛ مگر استقلال ارث پدرتان بود؟

آی اسپورت - مصاحبه تلویزیونی محمدرضا زنوزی حاشیه‌های زیادی داشته است. به عنوان مثال اظهارات او در مورد هواداران 30 میلیونی تراکتورسازی و یا تبعیض فدراسیون به سود برخی از تیم‌ها، حسابی بولد شده، اما قطعا یکی از بخش‌های مغفول‌مانده این مصاحبه هم ارزش تاریخی زیادی دارد؛ اینکه او ادعا می‌کند در دوره حضور علی سعیدلو در وزارت ورزش، به وی پیشنهاد مدیریت و مالکیت استقلال تهران داده شده و البته او نپذیرفته است. اینکه وزیر وقت ورزش دنبال یک مدیر برای استقلال بوده باشد به خودی خود عجیب نیست، چرا که به هر حال وزارتخانه مالک سرخابی‌هاست و در همه این سال‌ها ده‌ها مدیر را در پرسپولیس و استقلال نصب و عزل کرده است. در عین حال باید توجه کرد که زنوزی از کلمه «مالکیت» هم استفاده می‌کند. این یعنی نماینده محترم دولت وقت، پیشنهاد داده مالکیت استقلال به یک شخص منتقل شود؛ آن هم بدون منطق و استدلال، بدون تشریفات قانونی و بدون گذراندن مراحل عرفی و منطقی. سوال این است که آیا استقلال مال پدر یا ارثیه خانوادگی‌تان بود که می‌خواستید آن را ببخشید؟

هر روز که می‌گذرد ابعاد تازه‌تری از سوءاثر مالکیت دولت بر پرسپولیس و استقلال آشکار می‌شود. موضوع فقط انتخاب‌های عجیب و غریب و زیانبار برای مدیریت دو باشگاه نیست؛ چه اینکه می‌بینیم حتی این پتانسیل وجود دارد که دولت تصمیمات حیاتی وحشتناک برای سرخابی‌ها اتخاذ کند. بالاخره دولت‌ها و وزرا عوض می‌شوند و هر آن این احتمال وجود دارد کسانی بر مسند کار بنشینند که صلاحیت تصمیم‌گیری نداشته باشند. فقط رخ دادن یک اشتباه از همین جنس کافی است تا کمر دو تیم بشکند و تنها دلخوشی میلیون‌ها انسان از بین برود. نه اینکه زنوزی آدم بد یا مدیر نالایقی باشد. در این مورد زمان قضاوت خواهد کرد. موضوع این است که اصلا دولت حق ندارد به همین راحتی این دو باشگاه را در دامان این و آن بیندازد و فقط دنبال از سر باز کردن آنها باشد. فرض کنید زنوزی همان زمان پیشنهاد سعیدلو را می‌پذیرفت و پس از مدتی استقلال را با کلی تعهد مالی گزاف به قصد تصاحب تراکتورسازی رها می‌کرد؛ چه اتفاقی رخ می‌داد؟

پرسپولیس و استقلال را از دست دولت بگیرید تا اتفاق غیرقابل جبرانی رخ نداده است. دولت امتحانش را در زمینه مالکیت این دو باشگاه پس داده و هر روز هم خرابکاری‌هایش روشن‌تر می‌شود. نترسید، همت کنید و تیم‌های مردم را «واقعا» به دست خودشان بسپارید.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2019-09-10 23:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۳۰
هنوز سوزش های مصاحبه حاج زنوزی تموم نشده؟!!! حاج زنوزی دو تیم پایتخت رو یک ریال هم نمی خره این رو صراحت تمام حاج زنوزی در انتن زنده از شبکه سراسری و قدیمی ترین برنامه ورزشی گفت . حالا من نمی دونم دنبال چی هستید . می خواید از موضوع یک داستان تراژدی
درست کنید؟ بابا نه خانی امده نه خانی رفته . چرا بیخودی خودتون جر می دید .حاج زنوزی خیلی مودبانه به وزیر گفت استقلال رو موفت هم نمی خواد وزیر ورزش وقت اصرار می کرد که حاج زنوزی موفت صاحب استقلال بشه ولی حاج زنوری به وزیر گفت استقلال رو موفت هم نمی خواد . نمی دونم منظورم رسوندم یا نه . ولی امیدوارم باهوش باشید موضوع رو بفهمید یک بار دیگه می گم حاج زنوزی به وزیر ورزش گفت که استقلال موفت هم گرونه. از این ساده تر دیگه نمیشه گفت
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر