فهرست
نادال کابوس همه
نادال کابوس همه

نادال کابوس همه

آی‌اسپورت-  وزن تاریخ روی شانه‌های رافائل نادال و نواک جوکوویچ بیش از همیشه سنگینی می‌کند اگرچه در روز دوم مسابقات اوپن فرانسه نشانه‌ای از ضعف و زوال در آنها مشاهده نشد. نادال که یکصدمین حضورش در مسابقات کلی کورت را تجربه می‌کند، به دنبال دوازدهمین قهرمانی است در حالی که نزدیکترین رقیب او، بیورن بورگ، تنها شش قهرمانی در این مسابقات به دست آورده. اگر نادال قهرمان فرانسه شود، نخستین بازیکن مرد یا زن خواهد بود که در یک گرنداسلم به ۱۲ عنوان قهرمانی می‌رسد، او فعلا با مارگارت کورت با ۱۱ قهرمانی در اوپن استرالیا برابر است.

یانیک هانفمان ۲۷ ساله در بازی اول این مسابقات چندان نادال را معطل نکرد و امروز یک یانیک دیگر، میدن، مقابلش قرار می‌گیرد که در مرحله قبل حریفی از بلژیک را شکست داده. میدن مرد شماره ۱۱۴ جهان است.

نادال بعد از پیروزی همان تردیدهای همیشگی‌اش را ابراز کرد: «خیلی سخت است که آدم از خودش مطمئن باشد، فکر نمی‌کنم آدم‌های زیادی باشند که از چیزی در زندگی‌شان اطمینان داشته باشند. وقتی مطمئن باشید، غرور شما را می‌گیرد چون همیشه منتظر آن اتفاق هستید و میل به رخ دادنش دارید. من تقریبا از هیچ چیز در این دنیا مطمئن نیستم. هر سال یک مبارزه جدید شروع می‌شود.»

البته گاهی مسابقات سخت و آسان می‌شوند؛ نام‌های دیگر در مسیر هم چندان سخت به نظر نمی‌رسند: بعد از میدن، میومیر کچمانوویچ نفر شماره ۸۵ جهان یا داوید گوفین است، بعد کورنتین موته شماره ۱۱۰ یا گویدو پلای آرژانتینی و شانس نوزدهم قهرمانی و خوان ایگناسیو لاندرو مرد شماره هفتاد و هشتم جهان یا ریشار گاسکه همه کسانی هستند که در سمت قرعه نادال قرار دارند.

نادال برای پیروزی بر هانفمان، شماره ۱۸۴ جهان، یک ساعت و ۴۶ دقیقه زمان لازم داشت و لحظات باشکوهی را در این بازی رقم زد. فعلا زمین تغییر شکل یافته فیلیپ شاتریه متعلق به نادال است. مرد شماره دو جهان دوشنبه آینده ۳۳ ساله می‌شود و اگرچه هیچ دلیلی وجود ندارد برای اینکه به 17 قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌ها جامی اضافه نکند اما کسی که بعد از او در این زمین مسابقه داد، تا پایان همراهی‌اش خواهد کرد.

جوکوویچ که۱۵15 قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارد، اهداف بلندپروازانه‌ای در سر دارد: او همه جام‌های سال ۲۰۱۹ را می‌خواهد تا به دستاورد ۵۰ سال پیش رد لاور برسد. مرد شماره یک جهان که یک بار در سال ۲۰۱۶ با قهرمانی در اوپن فرانسه توانسته چهار قهرمانی پیاپی به دست آورد، با خودش قهرمانی سال ۲۰۱۸ در ویمبلدون و یو اس اوپن را آورده به همراه قهرمانی اوپن استرالیای امسال. او با دومین قهرمانی‌اش در رولان گاروس، می‌تواند به چهار جام پیاپی برسد اما برای نیل به موفقیتی که شاید به این زودی‌ها تکرار نشود و آن شش قهرمانی پیاپی است، باید لندن و نیویورک را نیز فتح کند. اگر موفق به چنین کاری شود، با دان باج که قهرمانی ویمبلدون و یو اس اوپن سال ۱۹۳۷ را با چهار قهرمانی در سال بعد تکمیل کرد، برابر می‌شود. رکورد قبلی حداقل ۸۲ سال دوام آورده

حریف جدی او در این مسابقات نادال است. «نوله» با خونسردی ذاتی‌اش در یک ساعت و ۳۶ دقیقه هوبرت هورکاژ لهستانی را در سه ست شکست داد و همان فرم خوبی که در رم داشت و تنها در فینال به وسیله نادال متوقف شد، مشهود است. 

تنیسور ۳۲ ساله صرب و شانس اول قهرمانی با آخرین پیروزی خود تعداد بردهای متوالی خود در گرنداسلم‌ها را به ۲۲ رساند بعد از آنکه سال گذشته در یک‌چهارم‌نهایی رولان گاروس شکست خورد. نوله در مرحله بعد با آنری لاکزونن سوییسی دیدار می‌کند.

منبع: گاردین

۳    
آی اسپورت
2019-05-29 11:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر