فهرست
یک احتمال؛ شاید ربیع‌خواه فیکس شود
یک احتمال؛ شاید ربیع‌خواه فیکس شود

یک احتمال؛ شاید ربیع‌خواه فیکس شود

آی اسپورت - پرسپولیس با دست خالی و پنچره بسته در شرایطی که در برخی از بازی‌ها برای تکمیل ۱۱ نفر اصلی دچار مشکل شده بود به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. با توجه به پاک شدن اخطار بازیکنان یک کارته در بازی فینال، خیال پرسپولیس از عدم محرومیت بازیکنان خود راحت بود ولی کارت قرمز بی‌مورد دقایق پایانی سیامک نعمتی، کار را برای نماینده ایران در مهم‌ترین دیدار تاریخ خود مشکل کرد.

پس از محرومیت نعمتی، امید عالیشاه گزینه اصلی حضور در ترکیب اصلی به حساب می‌آید این بازیکن اما در روزهای گذشته دچار مصدومیت شد تا در خصوص حضور این بازیکن از ابتدای بازی نتوان با قطعیت صحبت کرد و ظاهرا شرایط پرسپولیس دوباره مشابه دیدار رفت با السد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا است که در تکمیل فهرست ۱۱ نفره به مشکل خورد.

در آن دیدار، برانکو ایوانکوویچ به ادم همتی اعتماد کرد و این بازیکن در آن مسابقه حساس و به یادماندنی نمره قبولی گرفت و به نظر می‌رسد در صورت آماده نشدن عالیشاه، این بازیکن گزینه اصلی پرفسور خواهد بود.

ولی این دیدار یک تفاوت عمده با بازی با السد دارد.اولویت اصلی پرسپولیس در آن بازی، بازی تدافعی بود ولی این تیم شنبه، به دنبال یک بازگشت بزرگ است و احتیاج به یک بازی هجومی دارد و شاید احسان علوان زاده مهره تهاجمی‌تر از ادم همتی به نظر می‌رسد و همین امر این بازیکن را به ترکیب اصلی نزدیک‌تر کند .

برانکو اما یک گزینه دیگر برای دیدار فینال نیز دارد که آن نیز بستگی به میزان آمادگی محسن ربیع‌خواه دارد. بازیکن محبوب پرفسور، پس از طی کردن دوران طولانی مصدومیت، آماده حضور در میادین شده و در ۳ دیدار در لیگ، حذفی و آسیا مجموعا حدود ۲۰ دقیقه به میدان رفته و مشخص نیست توان ۹۰ دقیقه بازی کردن آن هم در بزرگترین بازی باشگاهی آسیا را دارد یا خیر.

اگر این بازیکن آمادگی بازی داشته باشد دست برانکو کمی بازتر می‌شود. ربیع‌خواه که به آچار فرانسه پرسپولیس ملقب است. توانایی بازی در سه پست دفاع میانی، دفاع چپ و هافبک دفاعی را دارد. استفاده از ربیع‌خواه در هافبک دفاعی برای این بازی شدنی ولی غیرمنطقی است. در این شرایط پرسپولیس در روزی که باید حداقل ۲ گل بزند از دو هافبک دفاعی (کامیابی نیا و ربیع خواه) استفاده خواهد کرد و نوراللهی نیز به هافبک چپ یا راست منتقل خواهد شد. اما حضور ربیع‌خواه در خط دفاعی، مخصوصا در قلب دفاع منطقی‌تر است. با این تغییر ربیع‌خواه تازه از مصدومیت برگشته در خط دفاعی قرار می‌گیرد که احتمالا فشار زیادی به آن تحمیل نشود و محمد انصاری نیز در پست تخصصی خود دفاع چپ جای می‌گیرد و شایان مصلح که خصوصیت تهاجمی بالایی دارد در هافبک چپ بازی خواهد کرد.

شایان مصلح در ۱۲ بازی در فصل گذشته و ۲ دیدار در این فصل لیگ در هافبک چپ به بازی گرفته شده و کارنامه مصلح در این بازیها یک گل و یک پاس گل بوده است. البته شایان در همه این بازیها به عنوان بازیکن تعویضی پا به میدان گذاشته و هیچگاه هافبک چپ ترکیب اصلی پرسپولیس نبوده است اما برانکو از این بازیکن در مواقعی در این پست استفاده کرده که نیاز به گل داشته و در بسیاری از موارد نیز گره‌گشا بوده است. حال باید تا روز شنبه صبر کرد و دید برانکو چه تصمیم سرنوشت سازی برای این تاریخی خواهد گرفت.

نود

۲ ۵  
آی اسپورت
2018-11-08 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
ali
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
علي كريمي تولدت مبارك
درود بر شرف فوتبال ايران
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۰
زبونتونو گاز بگیرید خدا نکنه اگ ده نفره هم بازی کنیم بخدا بهتره تا این عجوبه دوباره فیکس بشه ... ایشالا ک پاش بشکنه اگه دوباره با استفاده از مافیای پشت سرش بخاد فیکس بشه و رو اعصاب 50 میلیون هوادار رژه بره ننگ بر کسانی ک اینا رو تحمیل میکنن
۴
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۱
خاک بر سر کسانی که فوتبال رو نمیفهمن و خاک بر سر کسانی که نمیفهمن چقدر بقیه پرسپولیس بایس زحمت میکشید تا ضعف ربیع گاه رو ماس مالی کنه البته خو ی جاهای هم خیریت بود!!! و آون همونیه ک گفتم بچه ها اینقدر با این شرایط جنگیدند ک با ی نیمکت خالی به فینال آسیا برسن ... شما همین افرادی هستید که از پرونده جذاب علی عسگر پدر و عمو سپاهی ... دفاع میکنید یا از مرحوم نوروزی که در هشت سال حضورش بدترین پرسپولیس تاریخ رو دیدیم یا بهادر عبدی شما هیچ وقت فکر نکردید که دست پنهان مافیای اسلامی پشت این بازیکنان قایم شده . وقتی میبینم مرحوم مهرداد اولادی یکی از ستاره های با استعداد آون زمان برا اینکه مافیا نداشت چجوری نابود شد و فراموش دلم از خودم میگیره که وطنم چر شده از افرادی که یا خوابند و با معذرت نفهمن و یا خودشونو به خواب زدن به امید پایدار شدن حق
۴
در جواب پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۲۸
خام بر سر تو با این هواداری. امثال شما احمق ها از هر دشمن و رقیبی برای پرسپولیس بدتر هستید. شاید هم دشمن در لباس دوست هستید.
اسمان
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۴۱
درسته برای پرسپولیس زحمت کشیده.ولی اگه فیکس بشه باخت تیم حتمیه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر