فهرست
هشت برداشت از روز پایانی هفته هفتم
هشت برداشت از روز پایانی هفته هفتم

هشت برداشت از روز پایانی هفته هفتم

۱- آسمان این روزها برای استقلالی‌ها و سرمربی ایتالیایی‌شان کاملاً آبی است. بحران ابتدای فصل برای آنها به پایان رسیده و حالا چهارمین پیروزی پیاپی فصل‌شان را جشن می‌گیرند؛ این‌بار با نتیجه درخشان ۴-۰در جریان نود دقیقه بازی. پسران آبی بعد از دو  پیروزی در جام حذفی، دومین پیروزی‌شان در لیگ را در حالی جشن گرفتند که به نظر می‌رسید روز سختی مقابل سایپای صادقی داشته باشند. اتفاق جالب درخشش عارف غلامی بود. او به دلیل اتفاقات دربی، تا صبح بازی از حضور در لیست استقلال محروم بود اما به ناگاه محرومیتش بخشید شده، به ترکیب رسید و گل اول بازی را در دقیقه ۹ برای استقلال به ثمر رساند. بعد هم یک پاس گل داد تا یکی از ستاره‌های تیمش در بازی دیروز باشد.

۲- وقتی دنیزلی به تبریز رفت، همه منتظر نتایج درخشان این تیم بودند؛ بردهای پرگل و طراوت در فاز هجومی. اما پرشورهای تبریزی در ۶ بازی اول لیگ تنها ۴ گل زدند! ۴ برد یک بر صفر و دو تساوی بدون گل باعث شده بود جایگاه خوبی در جدول داشته باشند اما تبریزی‌ها به دنبال چیز بیشتری بودند. شاگردان افندی دیروز به خوبی این خواسته هواداران‌شان را جواب دادند. تراکتور در قائمشهر به اندازه تمام بازی‌های دیگرش گل زد تا یک پیروزی ۴-۰ را به دست بیاورد. آنها همچنان در کنار سپاهان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ نوزدهم هستند.

۳- نساجی فصل را بد شروع نکرد. آنها به کمک رضا مهاجری تیمی رو به جلو ساخته‌اند که باب میل هواداران قائمشهری است اما دیروز در ۱۰ دقیقه همه چیز برای‌شان خراب شد. ویلیام میمبلا با گلی از راه دور که روی اشتباه نیما میرزازاد، دروازه‌بان نساجی به دست آمد، شرایط ورزشگاه وطنی را به نفع تیم میهمان کرد و ساسان انصاری که در این فصل پایش به گل نرسیده بود در ۱۰ دقیقه بعد ۲ گل دیگر زد. با این همه در پایان بازی بازهم جو برای مهاجری در بین تماشاگران مثبت بود. او که بعض گلویش را فشار می‌داد به هواداران قول داد می‌ماند و تیم را می‌سازد. نساجی همچنان نتوانسته کارت بازی ۴ بازیکنش را بگیرد و این بعد از گذشت ۷ هفته عجیب است.

۴- سپاهان نمی‌خواهد صدر جدول را رها کند. آنها مثل تراکتور نه تن به شکست ‌داده‌اند و نه در ۶۳۰ دقیقه‌ای که از شروع لیگ می‌گذرد گلی دریافت کرده‌اند. سپاهانی‌ها دیروز در سیرجان هم با صلابت در زمین ظاهر شدند و با دو گل مهاجمان سابق استقلال، سجاد شهباززاده و علی قربانی از گل‌گهر هر ۳ امتیاز را گرفتند. نکته قابل توجه بازی برای سپاهانی‌ها این بود که هر 2 پاس گل آنها را محمد محبی داد. او که در چند هفته گذشته به دلیل رسیدن به ترکیب فیکس تیم ملی حسابی مورد توجه بوده، همچنان دارد به درخشش ادامه می‌دهد و این به نفع امیر قلعه‌نویی و شاگردانش است.

۵- مجید جلالی که یکی از رکوردداران مربیگری در فوتبال ایران است، از این هفته رسماً دوباره به لیگ برگشت و روی نیمکت گل‌گهر نشست. او کار سختی برای نگه داشتن تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر دارد. سیرجانی‌ها شانس آورده‌اند که شاهین شهرداری بوشهر هم به همراه آنها به لیگ برتر آمده و تنها یک امتیاز گرفته تا قعر جدول به تیم ۳ امتیازی‌شان تعلق نگیرد. جلالی دیروز چند تغییر در ترکیب اصلی تیمش داد. از جمله نیمکت نشین کردن مهرداد بایرامی اما دقیقه ۶۵ مجبور شد او را به‌عنوان یار جانشین به زمین بفرستد.

۶- شهر خودرو پنجمین پیروزی‌اش را در اصفهان جشن گرفت. مقابل ذوب‌آهن بحران‌زده که حالا از ۷ بازی تنها ۴ امتیاز دارد. یحیی گل‌محمدی که تیمش دوباره روی غلتک افتاده، با گل ۳ امتیازی امین قاسمی‌نژاد به پیروزی رسیدند. البته بازی دیروز آنها مثل روزهایی که در مشهد به میدان می‌روند چنگی به دل نمی‌زد. خود گل‌محمدی در پایان بازی با این گزاره موافق بود و گفت: «از نظر فنی باید بگویم که این بازی چندان زیبا نبود و شاید نتیجه مهم بود که به آن رسیدیم.»

۷- این روزها سکوها در فولادشهر ملتهب است. ذوب‌آهنی‌ها که همشهری‌شان را در صدر می‌بینند، تیم‌شان یکی از بدترین نتایج تاریخش در شروع لیگ برتر را به دست آورده و با این وضعیت حتی ممکن است کاندیدای سقوط شود. دیروز بعد از عقب افتادن نماینده اصفهان، ذوبی‌ها حسابی از خجالت علی منصوریان در آمدند. او هم در پایان بازی بخشی از دلایل شکست تیمش را به دوش هواداران انداخت و گفت معترضینش «خط می‌گیرند». با این همه به نظر می‌رسد ذوب‌آهن در این فصل آنقدر بد نتیجه گرفته که هر هوادار عادی‌ای هم دل خوشی از تیم منصوریان نداشته باشد.

۸- نفت مسجدسلیمان یکی از تیم‌های چراغ خاموش لیگ برتر است. آنها هم درست مثل ۲ صدرنشین لیگ هنوز نباخته‌اند و دیروز هم از بوشهر با ۳ امتیاز خارج شدند. تارتار با توجه به شکست دادن پدیده در رقابت‌های جام حذفی و نباختن در لیگ، می‌تواند یکی از مربی‌های گرانقیمت لیگ بعدی باشد و رویا‌پردازی‌اش با مسجدسلیمانی‌ها هم به نظر پایانی ندارد.

۳    
آی اسپورت
2019-10-22 13:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر