فهرست
اومتیتی، گمشده خط دفاعی بارسلونا
اومتیتی، گمشده خط دفاعی بارسلونا

اومتیتی، گمشده خط دفاعی بارسلونا

آی اسپورت- بارسلونا مشکلات خاص خودش را در پست دفاع میانی دارد. باشگاه کاتالانی هیچگاه نتوانست به درستی جایگزینی برای کارلس پویول پیدا کند و در نتیجه سعی کرد از ماسچرانو به عنوان آلترناتیوی برای او استفاده کند. البته که این بازیکن آرژانتینی به طرز عجیبی قابل اطمینان است. اما ساموئل اومتیتی می تواند در نهایت بهترین زوج برای پیکه در خط دفاعی باشد.

از خرید تابستانی بارسلونا انتظارات زیادی می رفت. هرچند آندره گومز و پاکو آلکاسر هم اخیرا سردرگم بوده اند و لوکاس دینی هم کاملا یک بازیکن ذخیره است. شاید این بازیکنان به زمانی بیشتر برای هماهنگ شدن نیاز دارند. اما اومتیتی خیلی شبیه آن ها نیست. او به خوبی در خط دفاعی آبی و اناری ها کار می کند.

در لالیگا مدافع اسبق لیون 10 بار به میدان رفته است و 9 بار از این 10 بار به عنوان بازیکن ترکیب اصلی در زمین بوده است. جالب اینجاست که بارسلونا همه آن بازی ها را برده است. بدون او اما رکورد کاتالانی ها شدیدا متفاوت است. در 10 بازی دیگر در لیگ تیم انریکه تنها دو بار 3 امتیاز کامل را کسب کرده است. 6 بار مساوی کرده و 2 بار هم شکست خورده است.

البته این نکته را هم باید بگویم که اومتیتی در بعضی از بازی های بزرگ بارسلونا در زمین نبوده است. مانند تساوی یک – یک مقابل رئال مادرید و بازی مقابل اتلتیکو مادرید و شکست 4 بر 3 مقابل سلتاویگو. از بازی های سخت او فقط در بازی با والنسیا و سویا در زمین بوده است.

در بازی با اتلتیکو در نیمه نهایی کوپا دل ری یک بار دیگر اومتیتی عالی کار کرد و بارسلونا هم توانست با نتیجه 2 بر یک تیم سیمئونه را شکست دهد. در آن بازی یک اشتباه از ماسچرانو باعث شد اتلتیکو به بازی بازگردد، اما اومتیتی مثل همیشه کمترین اشتباه را داشت.

در غیاب سرخیو بوسکتس ماسچرانو در پست او به کار گرفته شده بود و بعد از آن خیلی زود این بازین آرژانتینی تبدیل به اولین گزینه برای حضور در قلب دفاع شد. اما از زمانی که این بازیکن 32 ساله قراردادش را تمدید کرده اومتیتی روز به روز بهتر و بهتر می شود و پیشرفت می کند.

لوئیز انریکه هم اخیرا در صحبت هایی از او تمجید کرده و همه تمجید ها هم درست است. نه تنها این بازیکن 23 ساله در خط دفاعی به خوبی جایگیری می کند، بلکه توان فیزیکی خوبی هم دارد، در هوا خوب کار می کند، سرعت خوبی دارد و تکل هایش به موقع است. او همچنین تکنیک خوبی هم دارد و توپ را به خوبی در زمین به گردش در می آورد. اومتیتی می تواند در سریع ترین زمان ممکن تصمیم گیری کند و مناسب ترین هم تیمی اش را صاحب توپ کند. او گزینه مناسبی برای بازی سازی بارسلونا از خط دفاعی است.

اومتیتی همان پکیج کامل آبی و اناری ها است که برای پست دفاع میانی و بازی کردن در کنار پیکه فوق العاده است. او به خوبی رشد و پیشرفت کرده و توانسته خیلی سریع با سیستم بازی تیم کاتالانی هماهنگ شود. در شرایطی که این در تابستان به بارسلونا آمده توانسته جایگاهش در تیم اصلی را به دست آورد.

۵    
آی اسپورت
2017-02-04 17:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر