فهرست
برای عادل فردوسی‌پور:‌ غریبه‌ در لی‌لی‌پوت
برای عادل فردوسی‌پور:‌ غریبه‌ در لی‌لی‌پوت

برای عادل فردوسی‌پور:‌ غریبه‌ در لی‌لی‌پوت

آی ‌اسپورت - در فوتبالی که به دست کاسب‌ها تسخیر شده، برنامه نود کمیاب‌ترین کالای بازار است. برنامه‌ای که گاهی  فراز و نشیب داشته اما هیچوقت اصالت همیشگی‌اش را از دست نداده است. وقتی پنهان‌كاری و دروغ، اصلی‌ترین مولفه‌های فوتبال ایران هستند، طبیعی به نظر می‌رسد كه تلاش‌های نود برای ‌«شفاف‌سازی» به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید. زیر سوال بردن موفق‌ترین برنامه تلویزیون در همه این سال‌ها اما هدفی به جز مخفی‌نگه‌داشتن اصل حقیقت را دنبال نمی‌كند.

حمله كلامی به نود با پیچ و تاب‌دادن واژه‌ها و سطرها و بدون ارائه دلایل منطقی و متقن، درست شبیه همان شیوه‌ای است كه علی اكبر طاهری روی خط تلفنی همین برنامه در پیش گرفت. تاكتیك او در نود، یك شكست مفتضحانه را برای‌اش رقم زد. او بازنده بزرگ نود جنجالی دوشنبه‌شب بود و به جای پرداختن به اصل ماجرا، مدام بحث را به مسیرهای انحرافی می‌كشاند و وعده یك ‌«كنفرانس خبری‌» افشاگرانه را مطرح می‌کرد. او از چه می‌ترسید؟‌ لابد از سوال‌هایی که خبرنگاران حاضر در کنفرانس‌های خبری نمی‌پرسند اما عادل می‌پرسد. لابد از همه موضوعاتی که خبرنگاران کنفرانس پیش نمی‌کشند اما عادل پیش می‌کشد. مدیرعامل پیشین پرسپولیس نه درباره سکه‌ها و یوروهای گمشده توضیح داد، نه درباره جعل تاریخ قراردادها و نه در مورد پرونده‌هایی که بدهی‌هایی نجومی روی دست باشگاه گذاشته بودند.

او که در همه این مدت با سکوت و آرامش‌اش به پرسپولیس کمک کرده بود، اسیر دام خودساخته عصبانیت شد و تا می‌توانست فریاد زد. اما دریغ از یک توضیح منطقی. دریغ از سر سوزن تلاش به باز کردن قفل‌های رازآلود پرونده پرسپولیس. چرا طاهری از برملا شدن رازهای باشگاه در مقابل دوربین‌ها وحشت داشت؟‌ آیا این رازها قرار بود ژست سلامتی کاری خودش را نیز تهدید کنند؟‌ آن‌که باید سوال می‌پرسید عادل بود و آن‌که باید برای هواداران توضیح می‌داد، طاهری. مدیر سابق پرسپولیس اما اصرار داشت که جایش را با فردوسی‌پور عوض کند. که سوال بپرسد و جواب بشنود. که افشای حقایق را به آینده موکول کند اما کدام آینده؟‌ دو روز بعد از نود، چه خبری درباره کنفرانس مطبوعاتی مطلوب آقای مدیر منتشر شده است؟  حمله کردن به نود، هم ساده است و هم برای خاص‌نمایی و ژست شنا در خلاف جهت، مناسب به نظر می‌رسد اما این حجم از نگرانی در مورد جزئیات یک برنامه تلویزیونی و این حجم از بی‌توجهی به سرنوشت مبهم میلیاردها پول در پرسپولیس، حیرت‌انگیز است.

نود «عصاره فضایل» تلویزیون نیست. هیچوقت نبوده است. چطور می‌توان نود را با همه آن برنامه‌های بی‌سروته در یک دسته قرار داد؟  چطور می‌توان نود را در مجموعه برنامه‌هایی گنجاند که در فرم ضعیف‌اند و در محتوا، بی‌نهایت متملق؟ آیا همه آن اشاره‌های عادل به مسائلی که هرگز در تلویزیون مطرح نمی‌شوند، با گزارش‌های ورزشی نفرت‌انگیز علی رضوانی در خبر بیست و سی  هم‌جهت هستند؟‌ شاید بخشی از خارج نشین‌ها دوست داشته باشند شمایل یک قهرمان اساطیری را در چهره فردوسی‌پور تماشا کنند و او را در حالی ببینید که انگشت‌هایش را به مشت تبدیل کرده تا علیه قدرت، شعار بدهد. عادل اما قبل از آن‌که تشنه چنین قهرمان‌بازی‌های دروغینی باشد، به مسئولیت رسانه‌ای‌اش عمل می‌کند. چرا که قصد دارد به سهم خودش برای شفاف‌سازی در جامعه قدم بردارد، نه برای دریافت پناهندگی از دولت‌های فخیمه!‌

می‌گویند عادل فردوسی‌پور برای پرداختن به مشکلات پرسپولیس، از هواداران باشگاه «وکالتی» دریافت نکرده. ظاهرا از نگاه مطرح‌کنندگان این تئوری باورنکردنی، عادل باید قبل از پرداختن به مسائل مربوط به هر باشگاه، با هواداران آن باشگاه تماس برقرار کند و از آن‌ها وکالت بگیرد. اما این هواداران دقیقا چه کسانی هستند؟‌ لیدرهای حقوق‌بگیر با روزنامه‌نگارهایی که با مدیران باشگاه پیتزا می‌خورند و سفر می‌روند؟‌ فردوسی‌پور در همه این 18 سال طولانی، به مسائل ریز و درشت باشگاه‌ها پرداخته و بارها، شانه فوتبال را با برداشتن بخشی از بار ناشی از فریبکاری، سبک کرده اما بدیهی است آن‌ها که راست نمی‌گویند، اصل راستی‌آزمایی را زیر سوال ببرند.

معروف‌ترین تصویر از زندگی آقاتختی، نه به همه آن دلاوری‌ها در زمین مربوط می‌شود و نه حتی به ماجرای زلزله بوئین‌زهرا. معروف‌ترین تصویر، در لحظه تعظیم‌نکردن او در زمان دریافت مدال به ثبت رسیده است.  تفاوت نود با سایر رسانه‌های فوتبال، مثل تفاوت تختی با سایر ورزشکارهاست. آن‌ها گاهی ناچار شده‌اند به مناظر دیگری نگاه کنند اما هیچوقت تعظیم نکرده‌اند. نود، با نسیم امروز هم نمی‌لرزد. حتی اگر لی‌لی‎‌پوتی‌ها هر کسی که شبیه خودشان نباشد را تقبیح کنند.

۵۰ ۳۹  
آی اسپورت
2017-12-20 12:37:00
نظر دهید

۳۹ نظر
مهدی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
اینا دشمنی ها از وقتی شروع شد که طاهری به دنبال حق پخش افتاد از وقتی شروع که دوربین نود رو از کنار زمین بیرون کرد،دست عادل کیروشی پور برای همه رو شده ، از دیروز قلمزنان دوزاری شروع کردن به ماله کشیدن کارهای او .وعده ما و کیروشی پور در اولین بازی خانگی در آزادی!
مهدی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
اینا دشمنی ها از وقتی شروع شد که طاهری به دنبال حق پخش افتاد از وقتی شروع که دوربین نود رو از کنار زمین بیرون کرد،دست عادل کیروشی پور برای همه رو شده ، از دیروز قلمزنان دوزاری شروع کردن به ماله کشیدن کارهای او .وعده ما و کیروشی پور در اولین بازی خانگی در آزادی!
امیر
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۰
تحلیلت خیلی ابکبیه. اینکه صدا وسیما بی خاصیت ترین نهاد کشور برای عامه مردم و صدر صدر برنامه هاش فرمایش و ابکی حرفی توش نیست. ولی این دلیل نمیشه از برنامه نودبشه یک بت بسازی. متاسفانه فردوسی پور و دیگر عوامل اجرایی برنامه با هر ترفندی هست از پاسخ دادن به خیل سوالات مردم درباره حق حضور زنان در ورزشگاه، بی پروایی های و باج خواهی های کی روش، فساد گسترده در سازمان لیگ و فدراسیون و حتی سازمان ورزش و حق بخش طفره میره.متاسفانه مجموعه سایت ها و رسانه ها هم از این شرایط حمایت میکنند.
لجن اسپرت
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
این اعضای دوزاری آی اسپرت خیلی با حالن. هر وقت به نفعشونه از رستم پور مطلب میزارن و هر وقت به نفعشون نیست اصلا اسمی از رستم پور نمیارن. یه بار دیگه متن رستم پور رو جهت اطلاع دوزاری ترین نویسنده آی اسپرت بازنشر میکنم:
افول ۹۰ در دهه نود

برنامه‌ ۹۰ قابل مقایسه با ورزش و مردم، شب‌های فوتبالی، روح ناپهلوانی، تکواندوی ایرانی، فوتبال یک و بقیه حجره‌های تجاری - ورزشی صداوسیما نیست. عادل از وقتی وارد جام جم شده، بهترین چهره ورزشی سازمان بوده.
دوست دارم تمام فوتبال‌های داخلی و خارجی را با صدای عادل بشنوم.
دشمن کم ندارد؛ همکار حسود هم چه بسیار.
ما به عادل تعصب داشتیم. دهه هشتاد، برنامه‌ تلویزیونی خودم مدام پا در هوا می‌شد اما در روزنامه شرق از ضرورت تداوم ۹۰ می‌نوشتم.
پس از مهاجرت هم در دویچه وله، BBC و رادیوفردا یادداشت‌هایم را در تمجید از ۹۰ می‌یابید.
دو دهه هرجا حرف جالبی زد گفتیم عجب شهامتی! هرجا جا زد، گفتیم فشار از بالا بوده.
اما او دیگر مجری مستقل زمستان ۸۷ نیست که با صورت نتراشیده، بدون گریم و تغییر لباس وارد استودیو شد تا صریح به بینندگان بگوید: "هفته آینده اگه بشه از حق و حقیقت دفاع کرد، در خدمتتون هستم"
دو هفته تریبون دادن به مفسد کبیر، حسین هدایتی که تازگی زندان بوده، از بزرگترین خطاهای تاریخ فعالیت حرفه‌ای عادل است.
با خشم و غضب‌ داخل استودیو + یکساعت داد و قال تلفنی طاهری و دایی، یاد ۹۰ دهه هشتاد زنده نمی‌شود.
کمیسیون اقتصادی مجلس تایید کرده هدایتی هزار میلیارد بدهکار است. عادل به علی کریمی وقت نمی‌دهد اما هدایتی در قاب اغواگر ۹۰، لمیده به صندلی دسته طلایی، با وقاحت به دوربین می‌گوید: «از جیبم دادم! هفت تا سکه من کو؟ مردم حق دارن بدونن»
رسانه‌هایی مثل ۹۰ از طاهری برایمان شمایل مقدس تراشیدند. چطور ناگهان گوبلز شد؟ از روزی که به پروپای حلقه اصحاب ثروتمند داورزنی پیچید؛ از لحظه‌ای که با فریاد رسا، از صداسیما حق پخش خواست.

عادل چند بار با تحکم گفت "مگه میشه رسانه سکوت کنه؟"
نه نمی‌شود! اما شما بارها سکوت کردی عادل جان.
در خصوص تاج علاوه بر سکوت، منتقدان فدراسیون را هم برنتابیدی.
درباره تیم ملی سکوت کردی. درباره وزیر و قانون‌شکنی مکرر معاونش سکوت کردی.
درباره حق پخش که فوتبال کشور را به ورطه ورشکستی کشانده سکوت کردی.
درباره مسعود شجاعی سکوت کردی. بین بازیکنان‌مان که دور مقدماتی جام جهانی بهترین بازیکن زمین شدند، مسعود تنها کسی است که نه آنالیز ۹۰ به او اختصاص دادی و نه به برنامه دعوت کردی.
۲۰۱۷ عضو تیم منتخب فصل در سوپرلیگ یونان شد و در فصل جدید هم (گرچه هافبک است) بیشتر از گوچی گل زده. اما جایی در نظرسنجی ۹۰ نداشت.
هیچ دستور از بالا هم نبوده. عادل خطوط قرمز خودش را دارد، اگر او را برنجانی بیچاره‌ای.
رویانیان و هدایتی از پرسپولیس به شهرت کاذب و ناحق رسیدند. برای باشگاه محرومیت، جریمه و حاشیه به بار آوردند. هر دو بابت فساد به زندان افتادند.
وقتی طاهری را گوبلز می‌نامی، باید به رویانیان، تاج، هدایتی یا داورزنی بگویی هیتلر. اما دادگاه نورنبرگ عادل فقط برای مهره حذف شده‌ای به نام طاهری تشکیل می‌شود!
لنی ریفنشتال هنرمند بزرگی بود در خدمت آرمان‌های نازی. شما که در کشف گوبلز درون مدیران ورزشی بی نظیری، بپا راه ریفنشتال را نروی.

@Mehdi_Rostampour
بی صفت ها
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
بعله دیگه چه توقعی داری از عادل اسپرت؟
سردبیر آی اسپرت خودش از عوامل برنامه نود هست و توقع داری از ناعادلی عادل بگه؟
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۴
فقط ادبیات استاد محمدحسین عباسی رو دقت کنید : خارج نشین ، کوتوله ، بی سواد...
عباسی جان ، به آنکه این مقاله را برایت سفارش داده بگو : کیهان درونت را بکش...
ایمان
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۸
نظر سنجی 90 بهترین لژیونر سال 2017 بود یه نیم فصل از فصل قبل رو هم شامل میشه که رضا قوچان نژاد توی کورس آقای گلی لیگ هلند بود و فک کنم در اخر 19 گل زد، ولی در کل با بیشتر این متن موافقم
امید از تفت
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
شما که طرفدار کیروشی پور هستید این سوالات را جواب بدید. چرا فردوسی پور یک مورد از ابهامات کیروش را بررسی نمیکنه!!!؟ حقوق میلیون دلاری کیروش، مرخصی های کیروش، قضیه 100 هزار دلاری که از آل اشپورت گرفت، رفتن علی کریمی از تیم ملی، اخراج لیست بلند بالای نکونام، صالح، پیروانی و . . ..... از تیم ملی و خیلی از ابهاماتی که در مورد کیروش مطرح شد و کاملاً سکوت کرد. چطور رویکرد این آقا قبل از بازیهای تیم ملی با پرسپولیس متفاوته!!؟ در مورد حق پخش قول مناظره و میزگرد داد و فراموش شد. عادل مشکلی از فوتبال حل نکرده و فقط با جنجال برای تلوزیون مخاطب درست کرده. ایشون در جایگاه مدعی العموم صحبت میکنه. قبل از اینکه مدیران پرسپولیس و طاهری در مورد عملکردشون پاسخگو باشند شما باید در مورد سازمان انحصاری و دیکتاتوری صداوسیما و درآمدی که ار فوتبال داره و نمیده توضیح بدید.
حکمت کیروشی پور
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
و کادر فنی عجیب و غریب با حضور سباستین
Hasan
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
آقای عباسی حرف از برنامه سازی عادل نیست حرف از انگیزه عادل هست انگیزه ای که گاه برای زمین زدن یک تیم دست در دست مفسد اقتصادی داده و آن را روا می داند و برای اینکه یک تیم یک دست را با چالش کشیدن برگرداند به سالها قبلش برای من هوادار فردوسی پور می شود دشمن شماره یک پرسپولیس کسی که برای زمین زدن تیمت حاضر است از هر راهکاری استفاده کند و برایش فرقی نداشته باشد بازی مرگ زندگی با الهلال است یا بازی تک حذفی برای عادل شما هدف وسیله را توجیح می کند کسی که در هیجده سال برنامه سازی جز القا افکار خود به اجتماع کار اصولی نکرده است داوری ها روز به روز ضعیف شده مافیا های که کسی به آنها هیچ تلنگری نمی زند حق پخشی که محل ارتزاق تمام باشگاهای دنیا است و باشگاهای ایران تنها بوی کباب را با نان خورده اند و کباب فوتبال را دیگران از جمله خود عادل شما خورده اند هوادار کم سن سال نیر برایش فردوسی پور وحی منزل است وای بر فوتبال ما که دنکیشد شده است پاسدار آن
SirNic
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
طاهری مدیر خودروسازی بوده... از نظر ریاکاری و تقلب مدیران خودروسازی ایران چندین مرحله جلوتر از مدیران فوتبالی هستن... اینا مدیریت بلد نیستن، اینا یه عده پشت هم انداز و دروغگو هستن که اموال بیت المال و حیف و میل میکنن، مورد دایی و بقیه طلب کارا مثل همه، همه رو پشت هم میندازن و تا کار بیخ پیدا نکنه پول طرف و نمیدن... حق کسی رو ندادن و بدعهدی تو ذات این مدیران هست...
علیرضا مویدی فر
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۳
درود
نوشته لی لی پوتی ها را خواندید و تلاش کردید تا با استفاده از کلمات خودشان پاسخ بدهید. اما شما هم در امتداد رفتار گالیور زمان جز همان فرافکنی معروف را انجام ندادید. امیدوارم عاقبت ورزش و فوتبال این مملکت با وجود بزرگوارانی مثل شما ختم به خیر شود. پاینده باشید
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
عجب ، پس ابراهیم افشار و سیامک رحمانی و مهدی رستم‌پور و پیام یونسی پور کوتوله و حقیر و بی سواد و خارج نشین اند!
آقای عباسی ، ولی شما امروز قطعا با سفارشی نویسان کیهان فرقی ندارید ، با علی رضوانی نیز .
عباسی یاوه گو
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
ایضا با کسانی همچون پیام فضلی نژاد و حتی کسی چون رائفی پور و هم فامیلیش دکتر حسن عباسی و یا یامین پور
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
سوای همه مباحث فوتبالی یک نقش بسیار مخرب عادل که از نظر دور مونده اینه که با بودنش و اجرای برنامه ش کمک بسیار موثری به ادامه کار اون دارالفساد صدا و سیما کرده. یعنی قشنگ اگه رامبد و عادل استعفانه کنن، اون دارلفساد رو سرشون خراب میشه. این یکی از کارکردهای بسیار مخرب دیگه عادل از بعد سیاسی و اجتماعیه که کمتر گفته شده.
عباسی(حسن یا محمد حسین؟فرقی نمیکنه)
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
اصلا فرض بر اینکه طاهری دزد.
ولی اینکه برای کوبیدن یکی دست به دامن کسی بشی که دزده (اونم دزد درست و حسابی) آخر خفت و خاریه.
از اون خارتر کسی که میاد از این آدم دفاع میکنه
آها
با تو ام عباسی دوزاری
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
توصیه ای به محمدحسین خان عباسی : یه کلیپ از مظلومیت عادل فردوسی‌پور بساز با آهنگ مصلوب داریوش (این خواننده خارج نشین مزدور اجنبی فراماسون) اینجوری دلت هم خنک میشه
آرش666666
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۵
حالا میفهمم نویسنده دوزاری بیشتر نیستی. امثال شما واون ناعادل کیروشی پور از چشم هوادار پرسپولیس افتادی وبا این فرافکنی ها نمیتونید کارهاتون رو توجیه کنید
کیروشی پور و دارو دستش
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
استیصال فردوسی پور و دارو دستش رو در این نوشته میشه دید. این جماعت دارن از سیستم کیهان استفاده میکننن
سفارشی نویس
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۴
الان یکی میاد به من بگه تفاوت حسین عباسی با حسین شریعتمداری چیه؟
منم دُرّی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۱
تمام متن شمارو نمیشه یاوه گویی دانست، اما به نظر مردم توجه کنید! اگر می‌خواهید رسانه ای وابسته و دور از نظرات مردم نباشید باید پاسخ سوالهای مردم را هم بدهید. بخوانید... ببینید چند نفر راجع به حق پخش صحبت می‌کنند... راجع به کیروش، مسعود شجاعی، حق ورود زنان به ورزشگاه... اینکه عادل بصورت گزینشی با فساد برخورد میکنه برای همه سوال شده! چرا ساکتید؟ چرا حرف نمیزنید؟ جواب مردم را ندهید تبدیل به کیهان میشوید
کیروشیپور و دار و دسته
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۹
کاملا برعکس دوشنبه روز شکست عادل بود،پرده اول شکست عادل روز بازی الهلال بود و اینم پرده دوم شکست اقای ناعادل،دست این ادم کم کم داره برای خیلیا رو میشه حتی اونایی که ادعا پرسپولیسی بودن دارن ولی عادل بت میدونستن هم کم کم دارن به این اگاهی میرسن این اقا هیچ سود و فایده ای برای این فوتیال نداره جز برای جیب خودش و حمایت همه جانبه از کیروش و تاج که باهمن دنبال زمین زدن هرتیم و هرمربی هست،الان پرسپولیس چون پرسپولیس اوج گرفته و فردا استقلال و... چون اگه این فوتبال درست شه عادل چی نشون مردم بده؟اگه تیم و مربی زمین نخورن با کی بحث کنه؟چجور یک‌ مربی و‌ مدیر را بد و‌چطور خودشو عادل و‌همسوی مردم نشون بده؟چرا تا دو سه سال پیش که پرسپولیس وضعیت خرابی داشت و هرماه کار بجایی رسید که مدیر عوض میشد ایشون سکوت میکردن؟چرا اونموقع دنبال به روشنگری برای پرسپولیس نبود؟چطور میشه الان ک اوج گرفته ب فکر روشنگری می افته؟
مگه ایشون ادعا نکرد ما رسانه اییم تو سال ۲۰۱۸نمیشه خبری پوشش نداد پس چرا یک کلام از کبروش درباره سباستین و‌دستیار ایرانی و مرخصی های ماهانه و پول لباس و ..... نپرسید؟بازیکن دورگه ای ک اومدن چیشدن؟داوری و بیت اشور؟ماشالله هزاران سوال وجود داره ولی سکوت کرده ولی شب قبل بازی میاد تهمت دزدی میزنه
خداروشکر این ها اتفاق افتاد تا بفهمن عادل هم مثل بقیه بفکر جیب خودشه نه خوشی مردم
اگه چاپ شه ممنونم
سالار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
خواهشا دوستان از حال و هوای احساسی بیرون بیان. همه ما می دونیم که کار کردن تو صدا و سیمای این مملکت به همین راحتی ها نیست، حالا چه برسه به برنامه 90 و فردوسی پوری که 18ساله داره برنامه اجرا می کنه. قطعا ایشون دارای رانت و روابط پشت پرده هست و حمایت میشه از برخی افراد و نهادهای ذی نفوذ کشور.برنامه نود یکبار در مورد مسائل کلان فوتبال ایران حرف نمی زنه. 1 بار نشده در مورد نحوه سرباز گیریه باشگاهی مثل تراکتور صحبت کنه. 1 بار در مورد فساد و کمبود امکانات تیمای پایه حرف نزده. 1 بار در مورد حق پخش و پولای میلیاردی که صدا و سیما از فوتبال در آورده صحبت نمی کنه.1بار در مورد آدمایی که از طریق برخی نهادها تو مدیریت فوتبال اومدن و فوتبال کشور و نابود کردن حرف نزده. ایشون فقط دنبال مسائل آبکیه. این وسط 2 تا تیکه و کنایه هم می زنه تا همه به به و چه چه کنن و کسی بش گیر نده
بی طرف
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
1.بزرگترین دشمن 90 همین نویسنده هایی هستند که کورکورانه ازش دفاع می کنند و مخالفان خود را اهل لی لی پوت می دانند.
2.مقایسه 90 با دیگر برنامه های صدا و سیما درست نیست، وقتی پیشرفت می کنی که خودت را با بهتر و بزرگتر از خودت مقایسه کنی، چه حاصل اگر ما تیم فوتبالمان را با تیم پاکستان مقایسه کنیم، انگاه سقف آرزوهایمان آسمان نخواهد بود بلکه می شود هم تراز حلق مان.
3.طاهری به 90 نیامده بود که سوالات فردوسی پور را جواب بدهد، این تصور شماست که فکر می کنید 90 حق پرسشگری از همه را دارد (آنهم به شیوه ای رسانه ای و صرفا با هدف جذب مخاطب و نه رسیدن به نتیجه) و کسی نباید 90 را به چالش بکشد.
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
دقیقاً ، همه نقد ما به نویسنده نسبتاً محترم اینه که اگر برنامه های دیگر صدا و سیما نمره دو و سه می گیرن ، یک برنامه ای که سابقه نمره اش ۱۵ بوده و امروز به خاطر رفتار زشت مجری و تهیه‌کننده اش به زیر ۷ تنزل پیدا کرده ، دچار افت شدید شده و باید مورد نقد قرار بگیره
majid
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۸
تعظیم میکنه اونم چه تعظیمی تا کمر خم میشه جلوی شاه فیلمشم هست تو یوتیوب سرچ کن ببین! دروغه کلا قضیه ی تعظیم نکردن! این لنگیای مفلوکم چون تو دوره ی طاهری ار یه عمر حقارت خلاص شدن دیگه این مرتیکه ی دزد رو میپرستن هرچقدر هم دلیل و مدرک بیاری واسشون زیر بار نمیرن
هواداردوآتیشه
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
غلط زیادی کردین تو و اون ناعادل بی شرف
معین
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
ولی جدا باید فکری به حال سایتتون بلحاظ جهت گیری و محتوا باشید
همین سایت تا دیروز دکتر طاهری رو تا مقام الوهیت و تقدس رسونده بود بطوریکه ادم می ترسید اگر از طاهری نقدی بکنه انگار که گناه کبیره ای مرتکب شده باشه!اما حالا که دکتر طاهری با رویس رئیستان درافتاد و کلی حرف حق زد یک سوال اساسی رو از مجری خودنماینده پندار برنامه نود درمورد حق پخش ها پرسید برتحتی رنگ عوض کردید و از مصدق و امیرکبیر رساندید به گوبلز!!
امان از خیریت .....
الف
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۷
اینکه هواداران سرخ شکست الهلال و باخت به صنعت را محصول حاشیه سازی نود بپندارند چیز تازه ای نیست.
سالهاست که ما اینجوری بار اومدیم که مسئول بدبختی هامون را جای دیگه ای غیر از خودمون جستجو کنیم.
اینجوری بار اومدیم که اگه خلاف کردیم به کسی چه ، تونستیم کردیم ، میتونی انجام بده
مدتهاست که بجای جواب در سوال ، سوال می پرسیم.
احمدی نژاد در جواب سوالات دیگران ، فقط سوال می کرد و همونطوری رای آورد.
سوال در جواب سوال
این طوری بار اومدیم.

اگر نود دروغ میگه چرا باید تیم بهم بریزه اگه راست میگه چرا باید بکوبیم.
اگر طاهری جواب داشت می گفت ،
اینکه نود چرا به کی روش نمی پردازه ، دلیل میشه که دیگه هیچ کس از طاهری سوال نپرسه
دقیقا اون شب ، تصویری شفاف و کامل ازاحمدی نژاد را دیدم وقتی در آن مناظره لعنتی ، صرفا با چند تا سوال و لبخند و ....
قاپ دل ملت را ربود و زمین و زمان را با خود همراه کرد.
کلا اینجوری بار اومدیم که مقصر بدبختی های مملکت امریکا و اسرائیل و مسبب بدبختی فوتبال ، نود و فردوسی پور است.

خدا را شکر
خیلی خوبه آدم مسئول بدبختیهاشو بشناسه
خوش بحال پرسپولیس
اما
با این بهانه ها ما حالا حالاها به الهلال و العین می بازیم و
جام حذفی را بی خیال میشیم و
اختلاس هم روی اختلاس
كسري
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۸
آقاي عباسي ايا عادل پنهان كاري و دروغ انجام نداده؟چرا سفسطه ميكني دوست من همين حق پخش اگه برنامه اي گذاشته بشه(كه مطمعنا گذاشته نميشه)به نظرت عادل سمت كي رو ميگيره،نگو سمت باشگاههارو كه داري دروغ ميگي،سياست عادل سياست يك بام و دو هواست چرا سر بزنگاههاي پرسپوليس هميشه مشكل درست ميكنه اما براي تيم ملي نه(هرچقدر نبايد هم درست كنه) ميدوني چرا چون موفقيت برانكو موي دماغ كيروش جونش بشه.چرا سر بازوبند شيث كلي برنامه ي وا مصيبتا گذاشت اما براي جوجه بازيكني مثل قائدي كه به مربيش بي احترامي كرد و دست نداد بهش و اب دهان انداختن به پيراهن و كوبيدنش به زمين لام تا كأم حرفي نزد ميدوني چرا عباسي؟ چون فعلا اين پرسپوليسه كه بايد مورد هدف قرار بگيره به خاطره همون موي دماغ چون مدير عامل تيم ماست (كه مطمعنا طاهري هم عاري از اشتباه نيست) كه پاشو بيشتر از گليمش دراز كرده(كه مديرعاملان ديگر تيمها من جمله استقلال ميزان ضررشون چند برابر طاهري بوده)بود و ميبايست زده ميشد كه شد چرا؟چون حق پخش ميخواست،از ارگاني كه ناعادل براي اونها برنامه درست ميكنه.چرا؟ چون مربي اون تيم جلوي زياده خواهي هاي كيروش به درستي ايستاده بود.عادل يادته از مربيهاي محبوب بعد انقلاب رأي گيري ميكردي؟هفته اي كه نوبت برانكو و كيروش بود موقعي بود كه پرسپوليس تو دربي استقلال رو چهارتايي كرده بود و ميدونست نتيجه چي ميشه انجام نداد گذاشت بعد از باخت پرسپوليس به نفت انجام داد. اينو بگم كه اينگونه رأي گيري ها پشيزي براي من ارزش نداره اما كسايي مثل عباسي براشون مهمه و خواستم سياست خصمانه ي ناعادل رو با تيمم نشون بدم.اگه طاهري اين همه مشكل درست كرده كلي مشكلات بزرگ تر رو رفع كرده حداقل يه قهرماني اورد و يه قهرماني هم محتملة اما مديران استقلال كم ايراد داشتن؟ گواه خود سايتهاي استقلالي اين استقلال گرونترين تيم سالهاي اخير ايرانه اما بدون هيچ بازدهي،پول منصوريان كه جلوجلو دادن،خريد شجاعيان با اون قيمت كذايي يا مگوياني كه نشسته خونه و داره پولشو ميگيره چرا به اينها نميپردازي تازه تو برنامت كلي از منصوريان حمايت ميكردي اينجاست كه ميگن قربون برم خدارو يك بام دو هوارو. چرا به مديران استقلال كاري نداري ؟ چون اونها كاري با لونه ي زنبور ندارن چون طاهري لونه ي زنبور رو انگولك كرد چرا به داور زني نميپردازي؟چرا زمان دايي تو تيم ملي وقتي ميخواست براي بازي با عربستان ٨ روز ملي پوشها رو داشته باشه تو خودت فغان راه انداختي اي وأب باشگاهها چه كار كنن اما الان جلوي كيروش با اين خواسته ي نابجاش سكوت ميكني .در اخر عباسي و أفراد ديگه كه ميگين نود مثل مثلا گلي تو كوير و تو اين برنامه ها بازهم گلي به جمال نود و از اين حرفها اخه حماقت تا چه حدي اين سياست قشنگ مثل انتخابات رياست جمهوريه كه هر دفعه يكي رو شاخ ميكنن تا مردم رو بكشن به پاي صندوق . پس عباسي احمق حمايت كن كه حمايت تو برات نون توشه. در اخر دوستان پرسپوليسي منرو با سعيد از خوزستان مقايسه نكنين چون من راست ميگم و اون دروغ از همه مهمتر كسي كه به مرده بي احترامي كنه و ناموس مرده رو انگ بزنه هيچ احترامي براش قائل نميشم و خودش و پدر و مادرش از سگ كمترن .
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
بنا به دلیلی که به نظرم دست کم برای نویسنده کاملا مشخصه و برای کلربران هم احتمالا مشخصه کامنت خود رو ذیل مطلب گزارش زنده نود در شب اجرای نود دو باره بازنشر می کنم:

جنای آقای نویسنده ای که قرار بود بامزه باشی ولی اخرش کارت از لطیفه های بامزه به انتقادهای صریح و بی پرده از آقای طاهری کشیده! ای کاش همچنان در مسیر طنازی خودتون حرکت می کردین!!!
بر خلاف شما که ادعاهای طاهری رو فرافکنی می دونین و ظاهرا از حمله طاهری به عادل جونتون ناراحت هستین -ببخشید عادل عزیزتر از جونتون_ من برنامه امروز آقای طاهری بسیار قابل دفاع می دونم. عادل 18 ساله داره صحنه برنامه نود رو جوری که خودش می خواد صحنه آرایی می کنه حالا یک نفر پیدا شده که حاضر نیست گول عادل و روساش رو بخوره و توی زمینی بازی کنه که صدا و سیمای مسکتبر براش برنامه ریزی کردن. البته زیاد هم انتظاری نیست از شما. چون به سبب ماهیت کارتون و نیاز به بانمک بودن فوری و دم دستی قاعدتا باید به جزییات صحنه توجه کنین و در این صورت تصویر کلی رو گم می کنید و نمایش ماهرانه آقای طاهری و پیامی رو که به عادل و به خصوص روسای عادل داشت نمی بینین.
برای اینکه متوجه کل صحنه بشین بزارین جزییات رو حذف کنم تا بفهمین. عادل معتقده خیلی از انتقاداتی که از طاهری میشه از جمله انتقادات آقای طاهری خلاف واقعه. چون دوستان عادل رفتن و براشون توضیح داده شده که قضایا از چه قراره و متقاعد شدن و برگشتن و به عادل هم ماجرا رو گفتن. خب پس چرا آقای طاهری حاضر نیست همین مطالب رو جلوی دوربین نود بگه تا خودش رو از اتهام هایی که منتقدینی مثل شما ازش خواهند داشت مبرا کنه؟ واقعا چرا حاضر نیست بیاد و در برنامه دفاع کنه و مستندات رو نشون بده؟
چون آقای طاهری می خواد این پیام رو به عادل برسونه که نود رو به رسمیت نمی شناسه. به جملاتش دقت کنین تا اینو بفهمین:
من اجازه نمی دم از من ایتم بسازین- مردم که نود نیستن آقای فردوسی پور.
به شخصه از آقای طاهری ممنونم که بهمون یادآوری که مردم نود نیستن. راستش از اولشم تقصیر خودمون بود. سادگی کردیم. فکر کردیم در این خانه فساد پر زرق و برق صدا و سیما میشه ردی و اثری از مردم دید. نه برادر من. ما اشتباه کردیم به عادل دل بستیم. و اینکه فکر کردیم عادل می تونه تغییری ایجاد کنه. نه عزیز من عادل هم شده یکی از اونا. براش بالاتر از هر چیزی اجرای شوی خودشه. از آقای طاهری ممنونم که بهمون یادآوری کرد که نود مردم نیست. که صدا سیما و مردم نیست.
نمایش آقای طاهری تو زمین بزرگتری بود که شما به علت نیاز مبرمتون به بامزه بودن و احتمالا علاقه شدیدتون قادر به تشخیصش نبودین. و در پایان هم ازتون درخواست دارم که اگه به واسطه شغلتون روزی عادل رو دیدین از طرف منی که هنوز هم کمی دوستش دارم ازش بپرسین تا کی می خواد هم شریک دزد باشه و هم همره قافله؟
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۲
می دونم این مطلب خیلی طولانی به نظر میرسه. ولی لطفا این یکبار رو کمی حوصله به خرج بدین. یک شعر هست از مهدی اخوان ثالت به اسم آواز سگ ها و گرگ ها. لطفا با حوصله بخونینش و بعد از خودتون بپرسید عادل یا طاهری کدمشون به شبیه سگ ها هستن و کدومشون شبیه گرگ ها:

سگ‌ها و گر‌گ‌ها (مهدی اخوان ثالث)

1)
هوا سرد است و برف آهسته بارد
ز ابری ساکت و خاکستری رنگ
زمین را بارش مثقال، مثقال
فرستد پوشش فرسنگ، فرسنگ
سرود کلبه‌ی بی‌روزن شب
سرود برف و باران است امشب
ولی از زوزه‌های باد پیداست
که شب مهمان توفان است امشب
دوان بر پرده‌های برف‌ها، باد
روان بر بال‌های باد، باران
درون کلبه‌ی بی‌روزن شب
شب توفانی سرد زمستان

آواز سگ‌ها
زمین سرد است و برف آلوده و تر
هوا تاریک و توفان خشمناک است
کشد - مانند گرگان - باد، زوزه
ولی ما نیک‌بختان را چه باک است ؟
کنار مطبخ ارباب، آنجا
بر آن خاک اره‌های نرم خفتن
چه لذت‌بخش و مطبوع است، و آنگاه
عزیزم گفتم و جانم شنفتن
وز آن ته‌مانده‌های سفره خوردن
و گر آن هم نباشد استخوانی
چه عمر راحتی دنیای خوبی
چه ارباب عزیز و مهربانی
ولی شلاق! این دیگر بلایی‌ست
بلی، اما تحمل کرد باید
درست است این‌که الحق دردناک است
ولی ارباب آخر رحمش آید
گذارد چون فروکش کرد خشمش
که سر بر کفش و بر پایش گذاریم
شمارد زخم‌هامان را و ما این
محبت را غنیمت می‌شماریم

2)
خروشد باد و بارد همچنان برف
ز سقف کلبه‌ی بی‌روزن شب
شب توفانی سرد زمستان
زمستان سیاه مرگ‌مَرکَب

آواز گرگ‌ها
زمین سرد است و برف آلوده و تر
هوا تاریک و توفان خشمگین است
کشد - مانند سگ‌ها - باد، زوزه
زمین و آسمان با ما به کین است
شب و کولاک رعب‌انگیز و وحشی
شب و صحرای وحشتناک و سرما
بلای نیستی، سرمای پر سوز
حکومت می کند بر دشت و بر ما
نه ما را گوشه‌ی گرم کُنامی
شکاف کوهساری سر پناهی
نه حتی جنگلی کوچک، که بتوان
در آن آسود بی‌تشویش گاهی
دو دشمن در کمین ماست، دائم
دو دشمن می‌دهد ما را شکنجه
برون: سرما، درون: این آتش جوع
که بر ارکان ما افکنده پنجه
دو .. اینک .. سومین دشمن .. که ناگاه
برون جست از کمین و حمله‌ور گشت
سلاح آتشین ... بی‌رحم ... بی‌رحم
نه پای رفتن و نی، جای برگشت
بنوش ای برف! گلگون شو، برافروز
که این خون، خون ما بی‌خانمان‌هاست
که این خون، خون گرگان گرسنه‌ست
که این خون، خون فرزندان صحراست
درین سرما، گرسنه، زخم خورده،
دویم آسیمه‌سر بر برف چون باد
ولیکن عزت آزادگی را
نگهبانیم، آزادیم، آزاد
دمت گرم
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۳۴
دوستت داریم❤❤
کیارش احمدی به آذین
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۳۴
تبریک می گم. ترکیب اصرار اقای فردوسی پور برای ایجاد بحران کردن در تیم پرسپولیس از زمان رویانیان (همان اولین مصاحبه تلویزیونی که در طی ان مدام به تمسخر و تحقیر نامبرده مبادرت ورزید) و ........ و هم دوران طاهری که هرچه جهت ایجاد بحران تلاش کرد با بی اعتنایی طاهری به در بسته خورد. عادل قصه ما با استعفا ی طاهری و چالش موجود سعی کرد از روش پرتاب طاهری به ته دره حسابهای قبلی را یکجا تسویه نماید در این راه از سخنان منفعت طلبانه اقای هدایتی که دقیقا مشخص نشد با چه نیتی در این ظرف زمانی بیان شده نهایت سوء استفاده را نمود........ متاسفانه عادل قصه ما مدتهاست امر براو مشتبه شده که می باید در تمامی ارکان فوتبال تاثیرگذاری او احساس شود اگر خلاف این باشد: " هدف وسیله را توجیه می نماید".... بلکه اگر لی لی پوت ها اینقدر کوچک و حقیر نبودند گالیور که یک موجود دست پا چلفتی و طرد شده جامعه نرمال نبود قهرمان قصه ما نمی شد....گالیور قصه ما به کمک بی برنامه گی مسئولین لیگ و به همراه بی اثر بودن مسئولین باشگاه پرسپولیس و شاید هم دست های آلوده پشت پرده دست به دست هم دادند تا حداکثری کردن فشار به تیمی که نمی داند ساعت بازیش چند است ----- ببازد------- تاراه برای تیمی که یک مربی خارجی گالیورپسند آورده باز شود
اشکان
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۵
لایک داری عاااااااااالی بووووووووود
لنگی از خواب پاشو
لنگی داری اشتباه میزنی
۱
اشکان
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۶
طاهری چقدر حقوق بگیر و مزدور استخدام کرده؟
۱
اشکان
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۹
لنگی چرا زورت گرفته
لنگی و مزدور عزیز
فکر نکن چهار تا کامنت اینجا گذاشتی یعنی حق با توئه
نخیر اکثریت از این مسائل که طاهری ایجاد کزده ناراحتن
و از عادل فردوسی پور حمایت می کنن
توقع داشتی اون موقع که مدیر عامل بود به این مسائل پرداخته بشه؟
اگه الانم یقه طاهری گرفته نمی شد آب ها از آسیاب میوفتاد و اون موقع دیگه فایده نداشت
یه مشت بی سواد شدن طرفدار لنگ!
۱
نوید
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
اینکه اینقدر در حمایت از فردوسی پور قید همه چی از جمله انصاف را میزنید فکر ادم بجاهایی میره که مبادا ، باندبازی هاتون به اینجا هم کشیده شده، فردوسی پور متکلم وحده ای که دارد امپراطپری میسازد برای بالا بردن یا پایین اوردن هرکه دوست دارد، پرت کردن دوربین ، اصطلاحی بود که برای خط دادن به ذهن بیننده انتخاب شده بود، مجری یک بار صحبت های دایی را قطع نکرد اما هریک جمله ‌ی طاهری را قطع کرد، مجری سوال ها را پاسخ نداده سوال بعدی را میپرسید، بااولین حمله‌ی همه مسایل را شخصی کرده و به جنگ تن به تن رو اورد، طاهری ادعا کرد خواسته‌ی شاکی عوض شده، دایی با دروغ خواندن این حرف نه یک بار و چندبار در ادامه‌ی صحبت هاش گفت چون ۱۱۲ میلیون را ندادن شکایت کردم یا به عبارتی شکایت دیگری کردم این یعنی همان عوض شدن خواسته‌ی شاکی، فردوسی پور نه اینکه این را نفهمید بلکه به نفع خودش و علی اش نبود که سراین نخ را بگیرد، نود برنامه‌ی تخصصی فوتبالی شاید باشد اما از مدیریت و حقوق کاملا بی بهره است اگر قصد جز خراب کردن طاهری ها بود چرا از یک کارشناس مالی یک کارشناس مدیریت با حقوق دان برای همچین دعاوی استفاده نمیکند که دشمنان قسم خورده ی طرف را روی خط میاورد، اون شب جز دایی هرکسی بود این فرصت در اختیارش قرار می گرفت!؟؟؟ البته که باندهایتان بوی گندش همه جا را پر کرده فساد از ما به بالا رفته نه از دولتمردان به جامعه.
۵
محمدتقی رضائی
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
سلام آقای عباسی
من واقعا متاسف شدم بابت این متن حضرتعالی
از شما انتظار خیلی بالاتری داشتم
نه اینکه به خاطر حضور تو تهیه برنامه 120 اینچنین مجیزکوی عادل فردوسی پور باشی
هرچند تاکید میکنم عادل رو همه دوست دارن
و منم شدیدا طرفدار برنامه نود هستم ولی چنین متنی از حضرتعالی بسیار بعید هست
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر