فهرست
برای امیرمحمد مظلوم: شهر کوچک، ذهن کوچک‌تر
برای امیرمحمد مظلوم: شهر کوچک، ذهن کوچک‌تر

برای امیرمحمد مظلوم: شهر کوچک، ذهن کوچک‌تر

آی‌اسپورت- تصویری که علاقه‌مندان به فوتبال در ایران از امیرمحمد مظلوم داشتند، تصویر شکوه‌انگیز فوتبالیست کم‌سن‌وسالی بود که در کوچک‌ترین فضاهای ممکن، قدرت دریبل‌زدن هر حریفی را داشت. یک پسر بااستعداد که همه را دریبل زد اما از پس خودش برنیامد و در مرداب خودساخته و خودخواسته‌اش، فرو رفت. برنامه نود دیشب، تصویر تازه‌ای را جایگزین آن قاب دور کرد. تصویر جوانی با تلفیق عجیب ندامت و غرور. او به نود دعوت شده بود تا اعتراف کند. سازندگان برنامه، زیرکانه نقش «درس عبرت» را برایش درنظر گرفته بودند و امیرمحمد، نقش‌اش را بهترین شکل بازی کرد. پشت آن پریشانی‌ها و جمله‌های بریده بریده، فوتبالیستی قرار داشت که خودش را تباه کرده بود. او از دلال‌ها گلایه داشت، به حسادت همشهری‌ها معترض بود و امکانات کمپ تیم‌های ملی را در متوقف‌شدن روند پیشرفت‌اش موثر می‌دانست اما لابه‌لای این توجیه‌ها به شب‌هایی هم اشاره کرد که هر کدام به تنهایی، مظلوم را برای چند سال عقب انداخته بودند. حتی وسعت کم رشت و تعدد چهره‌های آشنا، به فهرست بهانه‌های مظلوم اضافه شدند اما همین  شهر کوچک، علیرضا جهانبخش را برای پیوستن به فوتبال اروپا تربیت کرده بود.

مشکل امیرمحمد مظلوم با فوتبال، از ذهن خودش آغاز شد. او خوشبختی را جایی بیرون از مستطیل سبز جستجو کرد و در مرزهای تازه‌ای که برای خودش ترسیم کرده بود، با تبر به جان استعداد ذاتی‌اش افتاد. امیرمحمد در نود، از بغض‌های روزانه‌اش حرف زد اما عیش شبانه‌اش را تا آن‌جا که می‌توانست کمرنگ جلوه داد. او می‌توانست یک ستاره باشد. می‌توانست پیراهن باشگاه‌های اروپایی را بر تن کند. می‌توانست کاری کند که تصویرش پوستر شود و به دیوارها بچسبد اما از میان همه خیابان‌هایی که در مسیرش قرار داشت، بن‌بست‌ترین را برای خودش انتخاب کرد. عضله‌های مظلوم انگار با فکر او هماهنگ نبودند تا پشت سر این سمفونی ناکوک، یک تراژدی نهفته باشد. تراژدی خودسوزی مرد جوانی که سال‌ها برای جنگ تربیت شد اما هرگز به خط مقدم نبرد نرسید.

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2017-10-17 15:33:00
نظر دهید

۱ نظر
معین
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
بهرحال بستن پرونده این بنده خدا هم کار صحیحی نیست
وقتی فوتبالیستای حرفه ای ما در سطح اول پی در پی در حال گند زدن هستند خیلیم نباید از عاقبت این نورسته خیلی تعجب کرد تنها راهش سپردنش به یک مربی معلم و دلسوزه که الحمدالله ما تو فوتبالمون ازین اقلام اصلا نداریم!!
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر