فهرست
انصاری خلاق‌ترین؛ مشکل موقعیت‌سازی در آسیا
انصاری خلاق‌ترین؛ مشکل موقعیت‌سازی در آسیا

انصاری خلاق‌ترین؛ مشکل موقعیت‌سازی در آسیا

آی‌اسپورت- خلاق‌ترین تیم فصل گذشته ایران با خط هافبک فانتزی، حالا با مشکل موقعیت‌سازی روبرو شده است. فصل پیش اضافه شدن سروش رفیعی به فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و وحید امیری، پرسپولیس را به خلاق‌ترین تیم فوتبال ایران تبدیل کرد. تیمی که مهارش، سخت‌تر از گذشته بود و در هر بازی، بازیکنانش بارها و بارها می‌توانستند موقعیت بسازند. امسال جدایی رفیعی، نیمکت نشینی مسلمان و تغییر سیستم با کم شدن یک هافبک تهاجمی، اوضاع را کاملا عوض کرده است.

در شرایطی که امید ابراهیمی و محمدرضا حسینی هر کدام برای استقلال و ذوب آهن در لیگ قهرمانان ۸ موقعیت ساخته‌اند و جپاروف و بختیار رحمانی  هم نزدیک‌ترین رقبای‌شان هستند، رکورد موقعیت‌سازی پرسپولیس در دست محمد انصاری مدافع چپ تیم است. هیچکدام از هافبک‌های تهاجمی پرسپولیس، در این فصل لیگ قهرمانان آسیا نتوانستند ۵ موقعیت هم بسازند و انصاری با پایه‌گذاری ۶ موقعیت، خلاق‌ترین بازیکن برانکوست.

وحید امیری، به عنوان خلاق‌ترین هافبک پرسپولیس فقط ۴ موقعیت ساخته و فرشاد احمدزاده و احمد نوراللهی هم ۳ موقعیت را پایه‌گذاری کرده‌اند. جالب اینجاست نوراللهی در شرایطی سه موقعیت ساخته که فقط ۳۰ دقیقه در لیگ قهرمانان بازی کرده و مسلمان هم در ۲۲ دقیقه حضورش، توانسته یک موقعیت ایجاد کند.

بر خلاف خط دفاع موفق پرسپولیس در لیگ قهرمانان با دو کلین شیت، خط هافبک این تیم نتوانسته کارنامه موفقی داشته باشد و هافبک‌های دفاعی‌شان هیچ نقشی در ایجاد موقعیت تیم‌شان بازی نکرده‌اند.

 

نود

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-03-09 21:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۳
یعنی تا پای رختخواب یک ثانیه قبل خواب تا اخرین نفس تا اخرین قطره خون درباره پرسپولیس مطلب کار می کنید والا ما می دونیم خودشونم راضی نیستن ولی بهرحال این شب شنبه ای اجرتون با مهدی طارمی روحتون شاد!
حمید
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۳۱
واقعا ما رو چی فرض کردین که اینا رو نوشتین و انتظار دارین ما باور کنیم؟
شما اومدین فقط دو بازیکن استقلال رو اسم بردین و گفتین هیچ یک از پرسپولیسی ها اندازه این دو نفر موقعیت نساختن. خب بقیه تیم چی؟ اگه بقیه پرسپولیسی ها هر کدوم فقط یک موقعیت ساخته باشن و بقیه استقلالی ها هر کدوم به طور متوسط نیم موقعیت امار پرسپولیس از استقلال بالاتر میره. چرا نمیاین مثل بچه آدم بگین کل تیم استقلال و پرسپولیس هر کدوم چند تا موقعیت ساختن تا بشه قضاوت بهتری داشت؟
علاوه بر اون آمار موقعیت های هر تیم رو هم اگه دقیق بگین تازه نصف ماجراست. نصف دیگه ماجرا موقعیت هاییه که این دو تا تیم به حریفاشون میدن. که ماشالله اونو اصلا به حساب نیاوردین شما.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر