فهرست
زوج مسی در بارسلونا کیست؟
زوج مسی در بارسلونا کیست؟

زوج مسی در بارسلونا کیست؟

آی‌اسپورت- پس از جدایی نیمار از بارسلونا، جوردی آلبا مسئولیت مهمی را در تیم و زمین بر عهده گرفت و اهمیتش برای آبی‌ اناری‌ها بیشتر شد. مهاجم ‌اسپانیایی به همراه لیونل مسی گوش چپ خط حمله تیم را با همکاری هم قدرتمند کردند. این منطقه جایی است که اغلب پیروزی‌های بارسلونا از آن جا به دست می‌آید.

در پنج فصل گذشته میان این دو بازیکن تنها هفت پاس گل رد و بدل شده بود که پنج پاس به مسی و دو پاس به آلبا اختصاص داشت اما در این فصل همه چیز تغییر کرد. مسی و آلبا در گلزنی مشارکت زیادی داشتند. نخستین پاس ستاره آرژانتینی در مستایا (ورزشگاه والنسیا) اتفاق افتاد و باعث شد بازی یک بر یک مساوی شود. دومین پاس مهاجم آرژانتینی در دیدار بامداد جمعه هفته‌ گذشته برابر سلتاویگو بود. آلبا با پاس زیبای مسی توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند. پاس‌های گل آلبا به مسی بیش از این است. مدافع ‌اسپانیایی هفت بار ستاره آرژانتینی را در موقعیت گل قرار داد.

شکل بارسلونا نسبت به گذشته کاملا فرق کرده است. در گذشته این مسئولیت به عهده دنی آلوس بود و سپس نیمار این کار را انجام داد. اکنون آلبا چنین پاس‌هایی را می‌دهد. آلبا در مصاحبه‌ای پیش از سال نو به جدایی مهاجم برزیلی اشاره کرد و گفت‌: نیمار بازیکن خیلی بزرگی است که به خاطر شرایط، احساس و تفکرش تصمیم گرفت بارسلونا را ترک کند. بازیکنانی در تیم ماندند که می‌توانند خوب کار کنند و من خیلی خوشحالم.

آبی‌ اناری‌ها پس از جدایی نیمار سیستم خود را از ۳ – ۴ – ۴ به ۲ – ۴ – ۴ تبدیل کردند که این موضوع به نفع تیم تمام شد.

بر اساس آمار موجود مسی و آلبا در این فصل ۲۲۳ پاس به هم دادند. مدافع ‌اسپانیایی به بازیکن آرژانتینی ۱۳۰ پاس (۹۵ لالیگا، ۲۲ لیگ قهرمانان اروپا، سه کوپا دل ری و ۱۰ سوپر جام) داد. در مقابل مسی ۹۳ پاس (۷۲ لالیگا، ۱۴ لیگ قهرمانان اروپا، پنج کوپا دل ری و دو سوپر جام) به آلبا داد. مسی در این فصل در مجموع ۱.۴۵۸ پاس داد که شش درصد آنها به مدافع ‌اسپانیایی رسید. از طرفی آلبا ۱.۶۱۶ پاس داد که هشت درصد آن به ستاره بارسلونا رسید.

ایسنا

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-01-13 16:04:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
به عظمت کینگ وقتی بیشتر پی میبریم که میفهمیم برخلاف بعضیا مهاجم هدف نیست و به نوعی هافبک آزاد و هجومیه... کسی که جادو میکنه و پاس میده دریبل میزنه پاسهای طلایی میده و گلزن تر از هر کسیه..من از طرف فرانس فوتبال بابت 3 توپ طلایی که مال تو بود و فروخته شد به بالاترین قیمت معذرت میخوام..
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر