فهرست
پنج ابهام خطرناک؛ پرسپولیس چه می‌کند؟
پنج ابهام خطرناک؛ پرسپولیس چه می‌کند؟

پنج ابهام خطرناک؛ پرسپولیس چه می‌کند؟

آی اسپورت - مدافع عنوان قهرمانی، بازی افتتاحیه را انجام می‌دهد. حریف اول پارس جم خواهد بود و به عبارتی لیگ از همانجایی که برای پرسپولیس تمام شده بود، آغاز می‌شود. پرسپولیس برای فصل تازه آماده است و به لطف دیر شروع شدن فصل با 8 هفته تمرین و 8 بازی تدارکاتی مهیای شروع فصل می‌شود اما همچنان مسائلی پیرامون این تیم به صورت مبهم وجود دارد که پاسخش مشخص نیست و اگر قرار باشد فصل با این ابهام‌ها شروع شود دردسرهایی برای مجموعه کالدرون و عملکرد فنی او خواهد داشت.

ترکیب مدیریتی تغییر نمی‌کند؟

پرسپولیس در حالی وارد فصل جدید می‌شود که از یک ماه قبل شایعه تغییرات در ترکیب هیأت‌مدیره یا مدیرعاملی باشگاه وجود دارد. در آن روزهایی که نبی در هیأت مدیره ترکتازی می‌کرد و حضوری پررنگ در بحث جذب سرمربی و نقل و انتقالات داشت، مدتی گفته شد او جای عرب را در پست مدیرعاملی خواهد گرفت اما کم‌کم سایه او در رسانه‌ها کمرنگ شد و شایعات درباره مدیرعاملی این مدیر چندپسته رنگ باخت. از سوی دیگر مدتی است بحث تغییر در ترکیب هیأت مدیره مطرح می‌شود. مهرداد هاشمی به خاطر اختلاف نظرهایی که با بقیه اعضا داشته در جلسات این هیأت مدیره شرکت نمی‌کند و سایر اعضا هم حاضر نیستند درباره دلیل این غیبت توضیح دهند. در عین حال جدا از این مسأله حل نشده همچنان بحث رفتن ایرج عرب از پست مدیرعاملی هم شنیده می‌شود که در آستانه فصل می‌تواند منشأ اتفاقات زیادی باشد.

مهاجم خارجی چه می‌شود؟

ظاهراً پرسپولیس با جونیور براندائو به توافق رسیده و او به زودی راهی تهران خواهد شد. ظاهراً به دنیا آمدن فرزند این بازیکن مانع از سفرش به تهران شده اما حتی اگر تصور کنیم او  حتماً می‌آید، همچنان بحث تست پزشکی‌اش مطرح است. در واقع بعد از مسأله مودیبو مایگا حالا درباره این بازیکن هم نمی‌توان با قاطعیت گفت  حتماً می‌آید و قطعاً قرارداد می‌بندد. به عبارتی تا این بازیکن پای قراردادش را امضا نکند نمی‌توان گفت غائله جذب مهاجم خارجی که مهم‌ترین چالش مدیریت باشگاه در این مدت بوده به پایان رسیده است.

قرارداد علیپور چه شد؟

علی علیپور در حالی با پرسپولیس تمرین می‌کند که مشخص نشد سرانجام قراردادش را با پرسپولیس امضا کرد یا نه. گفته می‌شود اعتراض‌های علیپور و مصاحبه‌هایش درباره تفاوت رقمی که خودش می‌گیرد و مهاجمان خارجی دریافت می‌کنند، باعث شده رقم قراردادش نزدیک به سه برابر بالاتر برود اما همچنان مشخص نیست این بازیکن را باید رسماً بازیکن پرسپولیس به حساب بیاوریم یا او همچنان سودای حضور در اروپا را دارد و منتظر جذب مهاجم خارجی است تا از پرسپولیس دل بکند و جدا شود.

مسأله کاپیتانی جدی است؟

داستان گرفتن بازوبند از سیدجلال و دادن آن به احمد نوراللهی آنقدری که سر و صدا کرد جدی نبود. در واقع پیش‌بینی می‌شد با نیمکت‌نشینی احتمالی سیدجلال، ماهینی و عالیشاه پرسپولیس فصل تازه را با کاپیتانی احمد نوراللهی آغاز کند و این انتقال بازوبند به صورت خودکار و لاجرم اتفاق خواهد افتاد. از سوی دیگر بعید است کالدرون بخواهد در فرمول تعیین کاپیتان در پرسپولیس تغییری ایجاد کند اما ماجرای نبستن بازوبند کاپیتانی از سوی سیدجلال حسینی در بازی با نساجی قائمشهر در حالی که او در سایت رسمی باشگاه کاپیتان اعلام شده بود حاشیه‌هایی ایجاد کرده که می‌تواند برای مدافع عنوان قهرمانی مضر باشد.

قراردادها ثبت می‌شود؟

اگر قرار باشد یک تیم بدهکار را در لیگ برتر پیدا کنید، آن تیم پرسپولیس است. پرسپولیس یکی از 12 تیم لیگ برتری است که حق ثبت قراردادهایش را ندارد چرا‌که به بازیکنان فصل قبل و قبل‌تر از آنها بدهکار است و علی‌رغم اعلام مدیران قبلی باشگاه همچنان پرونده‌های باز و حساب‌های تسویه نشده دارد. گفته می‌شود پرسپولیسی‌ها در هفته آینده قراردادهای‌شان را ثبت می‌کنند اما مشخص نیست در این وانفسای مالی که کارمندان باشگاه حقوق نگرفته‌اند، تیم‌های پایه از بی‌پولی می‌نالند و از هر طرف فشار روی باشگاه است چطور قرار است این هزینه‌ها تأمین شود؟

ایران ورزشی

  ۱  
آی اسپورت
2019-08-15 18:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
خوارکیسه ها
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۶
فرشاد کسنژاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر