فهرست
قیچی در پا و کارد در قلب؛ شب سیاه اوبامیانگ
قیچی در پا و کارد در قلب؛ شب سیاه اوبامیانگ

قیچی در پا و کارد در قلب؛ شب سیاه اوبامیانگ

آی اسپورت - مسابقه دیشب تیم‌های آرسنال و المپیاکوس در رقابت‌های لیگ اروپا با سه صحنه خاص به یاد خواهد آمد؛ لحظه اول قیچی برگردان تماشایی اوبامیانگ در وقت دوم اضافه که آرسنال را به بازی برگرداند و این تیم را در آستانه صعود به مرحله بعد قرار داد. در شرایطی که هواداران توپچی ها در توییتر مشغول توئیت کردن تصاویر قیچی برگردان تماشایی اوبامیانگ بودند، در دقیقه ۱۲۰ ارسال کرنری از سمت راست و آشفتگی دفاع آرسنال این فرصت را به یوسف العربی، مهاجم نامآشنای المپیاکوس برای ایرانی ها داد تا او از داخل محوطه شش قدم با یک ضربه مطمئن بازی را به تساوی بکشاند و آرسنال را به دره حذف هل دهد.

این پایان کار نبود و همین که داور در سوت آغاز مجدد بازی را دمید توپ مرده ای الله بختکی درون محوطه جریمه مقابل پای اوبامیانگ ایستاد که هر گلزن آماتوری می توانست آن را تبدیل به گل کند اما او با ضربه ای ناشیانه توپ را از تیرک سمت چپ دروازه جنوبی امارات به اوت زد تا آه از نهاد همه بلند شود؛ ضربه ای که حکم حذف آرسنال از رقابت‌های لیگ اروپا را امضا کرد.

ستاره گابنی بعد از سوت پایان بازی، لحظاتی بی حرکت روی زمین ایستاده بود و پس از آن که هم‌تیمی‌هایش او را به میانه زمین آوردند در آغوش سرمربی تیم یعنی میکل آرتتا قرار گرفت و سپس با چهره ای که اندوه و غم از آن می بارید به سمت میکدزوسون ورزشگاه آرسنال رفت تا با خبرگزاری‌ها به گفت‌وگو بپردازد.

از مصاحبه آخر بازی اوبامیانگ که مرتب اصوات عجیبی را به نشانه تاسف به زبان می‌آورد، تصاویر زیادی اسکرین شات شده و در حال هم رسانی است؛ تصاویری که اندوه و افسوس بزرگ اوبا را نشان می دهد. ستاره ای که می توانست دیشب یک شب به یاد ماندنی را برای خودش به یادگار بگذارد اما بی‌دقتی یا بدشانسی مانع از این شد که پنجشنبه شب اروپایی آرسنال برای او خاطره انگیزتر شود.

حالا این اوبامیانگ است و افسوسی که شاید تا پایان فوتبالش او را رها نکند؛ توپی که از محوطه شش قدم به طرز واقعاً عجیب و باورنکردنی به اوت رفت؛ اتفاقی که البته برای همه مهاجمان پیش می‌آید اما لحظاتی هم وجود دارد که هرگز نمی‌توان آنها را فراموش کرد. حالا باید دید که اوبامیانگ که یکی از بهترین گلزنان لیگ برتر انگلیس به حساب می آید چه زمانی خواهد توانست خودش را از شر این‌کابوس رها کند.

 

     
آی اسپورت
2020-02-28 19:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر