فهرست
متخصص سقوط روی نیمکت پرسپولیس؟
متخصص سقوط روی نیمکت پرسپولیس؟

متخصص سقوط روی نیمکت پرسپولیس؟

آی اسپورت - گزینه‌های پرسپولیس برای فصل آینده را محدود کرده است. یحیی گل‌محمدی، گزینه اول سرخپوشان هنوز نتوانسته از پدیده جدا شود و مامیچ بخاطر گرفتن پولش از الهلال علاقه ندارد روی نیمکت تیمی بنشیند. قطبی و دایی هم زیاد مورد استقبال هواداران واقع نشده‌اند. حالا به عنوان گزینه جانشین، بحث والتر زنگا مطرح شده است. مربی که در سال‌های اخیر، یک ناکام به تمام معنا بوده است.

آخرین عملکرد زنگا به عنوان سرمربی، سقوط از سری بی به سری سی ایتالیا بوده است. او فصل قبل، اواسط فصل سرمربی ونتزیا شد و نتوانست این تیم را از منطقه سقوط خارج کند. ونتزیا در رده‌های پایانی جدول باقی ماند و به پلی آف سقوط به سری سی رفت. آن‌ها در پلی آف با ضربات پنالتی به سالرنیتانا باختند و سقوط کردند. زنگا روی نیمکت ونتزیا فقط 5 بازی از 22 بازی‌اش را برد.

قبل از آن هم زنگا، با کروتونه از سری آ به سری بی سقوط کرده بود. زنگا اواسط فصل 2017/18 مربی کروتونه شد و این تیم، در رده شانزدهم بود و هنوز در منطقه سقوط قرار نداشت. کروتونه با زنگا دو رده پایین‌تر رفت و به عنوان تیم هجدهم جدول سقوط کرد.

قبل از دو سقوط پیاپی، زنگا مقطعی در انگلیس و وولوز مربیگری کرد. زنگا از ابتدای فصل روی نیمکت ولورهمپتون نشست اما فصل را به پایان نرساند. وولوز در رده هجدهم قرار داشت و خطر سقوط را احساس می‌کرد که مدیران باشگاه، زنگا را برکنار کردند. لمبرت اسکاتلندی جانشین او شد و این تیم را تا رده پانزدهم بالا آورد.

جالب اینکه قبل از این سه تیم هم کارنامه زنگا، با سقوط گره خورده است! او فصل 2015/16 چند ماه روی نیمکت الشعب امارات نشست. الشعب قبل از زنگا ته جدول بود، بعد از اخراج او همچنان ته جدول بود و تا آخر فصل ته جدول ماند و سقوط کرد. زنگا با الشعب 8 بازی از 10 بازی‌اش را باخت و میانگین بیشتر از سه گل خورده در هر بازی را ثبت کرد!

تنها تیمی که در یک دهه اخیر یک فصل کامل زنگا را روی نیمکتش نگه داشته است، النصر امارات است. زنگا فصل 2012/13 با النصر در رده ششم لیگ امارات قرار گرفت و تا آخر فصل، توانست صندلی‌اش را نگه دارد. بجز این تیم، تمام تیم‌های زنگا در یک دهه اخیر، یا او را وسط فصل آورده و آخر فصل اخراج کرده‌اند، یا اول فصل استخدام کرده و پیش از پایان فصل کنار گذاشته‌اند. حالا به گفته بعضی خبرگزاری‌ها با پیشنهاد چند ایجنت، او با همین کارنامه کاندیدای هدایت قهرمان سه فصل اخیر لیگ برتر ایران شده است.

نود

۸ ۳  
آی اسپورت
2019-06-22 18:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
...
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۷
باز این یکی اگه اخراجیه 500 هزاردلار بیشتر نخواسته مربی کیسه همیشه اخراجی 3 میلیون یورو قراردادشه که احتمالا با چمدون بهش میدن
۴
تراکتورچی
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۸
بابا بازی با اسامی بسه دیگه وقت داره از دست میره ممد مایلی را انتخاب کنید بره انشالله خیرش را ببینید.
۴ ۱
.
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۴۷
بدون داشتن وقت هم داغ قهرمانی رو به دلتون میذاریم تاسی ها.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر