فهرست
هالند، فوق‌ستاره آینده فوتبال
هالند، فوق‌ستاره آینده فوتبال

هالند، فوق‌ستاره آینده فوتبال

آی اسپورت - اگر کسی بود که هنوز در استعدادهای ارلینگ هالند شک داشت، تلاش‌هایش در پیروزی 2 بر یک بوروسیادورتموند مقابل پاری‌سن‌ژرمن همه تردیدها را از بین برد و شکاکان را ساکت کرد. پدیده نروژی دورتموند با پاس‌های ماهرانه و زیرکانه جیدون سانچو این پیروزی ارزشمند در زیگنال ایدونا پارک را رقم زد و حتی دو ستاره تیم میهمان، نیمار و کیلیان امباپه را به محاق برد.

پنج بازی دورتموند در بوندس‌لیگا بعد از پایان تعطیلات زمستانی کمتر از 30 گل در بر نداشته در حالی که هفت بازی پاری‌سن‌ژرمن در لیگ در سال جدید میلادی 35 گل داشته اما این بازی چطور؟ رومن بورکی و کیلور ناباس در دروازه‌های تیم شب پرتلاشی را پشت سر گذاشتند و با نمایش خوب خود مانع از گل‌های فراوان در بازی دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدند؛ بازی برگشت 21 اسفند در پارک دپرنس برگزار می‌شود.

اما میزبان زودتر دست به کار شد و تلاش کرد تا برتری خودش را دیکته کند. سانچوی فرصت طلب در تمام زمین می‌گشت تا خطری دائمی برای خط دفاعی پاریسی‌ها باشد و تمام کاری که مردان توماس توخل می‌توانستند بکنند این بود که عقب بنشینند و با چسبیدن به یکدیگر در برابر توفان ایستادگی کنند و امیدوار باشند که ناباس اشتباهاتشان را جبران کند. به خوبی وظیفه‌شان را انجام دادند و مرد شماره یک کاستاریکا که سابقه سه بار قهرمانی در اروپا را دارد- همان چیزی که پاریس برایش بی تاب است- در 45 دقیقه اول تنها یک بار مجبور به واکنش شد اما اینکه ناباس وادار به عکس‌العمل نشد بیشتر به خاطر تصمیمات خاص و عجولانه‌ای بود که مهاجمان جوان دورتموند در یک سوم دفاعی حریف گرفتند نه به خاطر استحکام دفاعی و قدرت کنترل تیم میهمان. آن طرف هم دفاع لغزان دورتموند ظاهری استوار و خلل‌ناپذیر پیدا کرد به دلیل حملات غیرمؤثر و پراکنده پاری‌سن‌ژرمن. نیمار بارها به مبارزه‌ای کشیده شد که توانایی پیروزی در آن را نداشت و مقابل خط دفاع BVB دور زد و اجازه پیشروی به دست نیاورد، امباپه هم بازیکنی بود بی‌شباهت به آن عنصر فعال و گلزن که در دنیای فوتبال توفان ایجاد کرده.

نیمه دوم هم به همان شکل شروع شد و بعد از چند شروع مجدد و لحظات زیبایی که ایجاد شد و فقط ضربه آخر را برای گل شدن کم داشت، معلوم بود ژرمن‌ها به گل می‌رسند اما زمانش را کسی نمی‌دانست. پاسخ این ابهام 20 دقیقه مانده به پایان مشخص شد آن هم از جایی که شاید کسی گمانش را نمی‌کرد. تصمیم لوسین فاوره برای فرستادن سومین بازیکن جوان به خط حمله و بازی دادن به جووانی رینا آن هم در مقطع زمانی که پاریسی‌ها بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشتند و خودشان را پیشرو تصور می‌کردند، به خوبی جواب داد و دورتموند دفاع میزبان را باز کرد. هالند همان جایی بود که باید باشد و ریباند ضربه رافائل گورو را به گل اول تبدیل کرد.

نیمار و PSG هنوز تمام نشده بودند. کورس و سانتر امباپه که نسبت به نیمه اول خیلی بهتر شده بود، هم تیمی برزیلی را با کار آسانی مواجه کرد و بازی مساوی شد اما هنوز نفس بازیکنان توخل از شادی گل چاق نشده بود که دوباره دیدند هالند برای گلش جشن گرفته. این نروژی نه فقط یک پیروزی بسیار باارزش برای تیمش به دست آورد بلکه 10 گله شد و با روبرت لواندوفسکی در صدر جدول گلزنان لیگ قهرمانان در فصل 2020-2019 برابر شد و البته جوان‌ترین بازیکنی لقب گرفت که در یک فصل لیگ قهرمانان گل‌هایش دورقمی می‌شود، آمار بدی نیست برای بازیکنی 19 ساله که سه‌شنبه ماهگرد ورودش به بوندس‌لیگا را جشن گرفت. او در مجموع در چهار بازی در ترکیب اصلی دورتموند 11 گل زده.

او با توانایی‌های منحصر به فردش تقریباً یک تنه فصل دورتموند را نجات داده در حالی که یک ماه قبل این تیم تا یک تیم متوسط تنزل پیدا کرده بود. دورتموند شاید انتظار یک پیروزی با حاشیه امنیت بیشتر داشت اما سفر به پاریس با یک برد 2 بر یک هم ارزش زیادی دارد. بازی سه هفته بعد در فرانسه جذاب و فوق‌العاده است و در حالی که هالند در اوج است می‌توانند به جبران این گلی که در خانه خوردند، امیدوار باشند.

     
آی اسپورت
2020-02-21 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر