فهرست
سیدجلال سوپرمن در صعود بزرگ
سیدجلال سوپرمن در صعود بزرگ

سیدجلال سوپرمن در صعود بزرگ

آی‌اسپورت- وقتی که کرنر احمد نوراللهی با دخالت منشا و علیپور روی شش قدم دحیل نشست، این سیدجلال حسینی بود که با چرخش عجیب مچ پا در ارتفاع با گلی تماشایی مقاومت حریف قطری را شکست.

این پایان ناباوری صعود در ورزشگاه آزادی بود، درست وقتی که هافبک های دحیل اختیار بازی را دردست گرفته و در زمین پرسپولیس خودنمایی می کردند. اما چند ماه بعد از گل تاریخی جلال در مسابقه الجزیره باز هم خود او بود که شنل سوپرمن را به تن کرد تا تیم را روی شانه هایش به دور بعد ببرد.

عمل‌کرد حسینی در این دیدار تنها معطوف و خلاصه به گل فوق العاده او نمی شود بلکه او در حرکات دفاعی، توپ گیری و حتی پایه گذاری حملات عالی کار کرد. سیدجلال امروز برخلاف همیشه کاملا بالا بازی می کرد و البته در دفاع هم فوق العاده بود. او به خصوص در نیمه دوم بازی بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشت و درست در هنگامی که قرمزپوشان سراسر حمله بودند، با حضور به موقع خود در فاز دفاعی موقعیت‌های اندک الدحیل در را خنثی کرد. کاپیتان پرسپولیسی‌ها که تخصص خوبی در ضربات هوایی دارد، در انتهای مسابقه که الدحیلی‌ها به بازی هوایی روی آورده بودند به خوبی توانست خط دفاعی تیمش را رهبری کند تا فرصت چندان خطرناکی بر روی دروازه بیرانوند به وجود نیاید.

اکنون پرسپولیس برای دومین سال پیاپی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و می‌تواند با درخشش بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، بشار رسن، منشا و علیپور برای اولین حضور در فینال آسیا را تجربه کرده و تاریخ ساز شود.

نکته جالب این است که حس کاپیتانی سیدجلال بعد از بازی هم ادامه داشت و او از گرشاسبی درخواست کرد که پاداشی معادل با بازیکنان به کادر تدارکاتی و بقیه اعضای تیم پرداخت شود تا به این واسطه آن‌ها هم انگیزه خوبی برای ادامه مسابقات آسیایی و لیگ برتر داشته باشند. پرسپولیس روز ده مهر اولین بازی خود از مرحله نیمه نهایی آسیا را انجام می‌دهد. او که به واسطه حذف از لیست جام جهانی این فصل را بسیار با انگیزه آغاز کرده است، حتی یک جلسه تمرینی تیم در پیش فصل و در ادامه از دست نداده حالا آنقدر آماده هست که باز هم جایش را در جمع ملی پوشان حاضر در جام جهانی خالی بدانند.

حداقل به این دلیل که این شخصیت بزرگ و این ورزشکار خوب باید با یک پایان فوق العاده آویزان کردن پیراهن تیم ملی را بدل به یک خاطره همیشگی می کرد؛ مردی که سوپرمن پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. او بعد از کریم باقری کاپیتان ترین کاپیتان پرسپولیس است.

 

ورزش سه

۲۶ ۳  
آی اسپورت
2018-09-18 01:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
متخصص اسیا فقط یکبار رفته نیمه نهایی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۳۸
عالی هستی
حاجی امشب وقت شادیه، بیا دابل بزنیم
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۳:۱۸
سید فوق العادست ، میدونید چرا؟ باهوشه و جنگنده و از همه اینا مهمتر اینه که تعصب داره، انگار که پرسپولیس مثل ناموسشه، واقعا حواسش به همه چی هست. اگر فوتبال ما چند تا مثل سید میداشت ، توی دنیا اقایی میکردیم . حیف ، حیف که سالهای اخرشه. سید اگر شم مربیگری داشته باشه، مربی توانایی میشه . چون تعصبش تا ابد حداقل توی ذهن من نوعی که میمونه. از دیدنش لذت میبرم و بهش افتخار میکنم. وقتی که توی زمینه، خیالم مثل کوه استوار و پابرجاست. آرزوی قشنگیه که بتونه تا چندسال دیگه همینطور بازی کنه .
امیرحسین
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۸:۵۶
کیروش چشم کورتو باز کن و ببین!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر