فهرست
موج دوم حمله استقلال از راه می‌رسد
موج دوم حمله استقلال از راه می‌رسد

موج دوم حمله استقلال از راه می‌رسد

آی اسپورت - در روزهایی که حجم اخبار نگران‌کننده از اردوی استقلال بیشتر از اخبار امیدبخش است، بازگشت شیخ دیاباته به ایران یک اتفاق خوش برای هواداران محسوب می‌شود. دیاباته در همین چند ماهی که به فوتبال ایران آمده، اثبات کرده که چه کیفیت ویژه‌ای دارد و لقب «گلزن مادرزاد» واقعاً برازنده اوست.در کنار ویژگی‌های مثبت دیاباته، این قضیه را هم نمی‌شود نادیده گرفت که این مهاجم اهل کشور مالی، بیشتر از حد طبیعی مصدوم می‌شود و اگر این نقطه ضعف را نداشت، شاید هنوز یک مهاجم فیکس در 5 لیگ معتبر اروپا بود. به تعبیر دیگر، در یک فصل کامل فوتبالی نمی‌شود روی حضور دائمی دیاباته در بازی‌ها حساب کرد و در هفته‌های اخیر هم دیدیم که او چند بازی حساس مثل دربی تهران و رقابت‌های آسیایی را از دست داد و گفته می‌شود در 3 بازی آینده استقلال هم غایب خواهد بود. در این شرایط، فرهاد مجیدی که به تدریج از مرتضی تبریزی ناامید شده و روی او به عنوان مهاجمی گره‌گشا حسابی باز نمی‌کند، فقط دو مهاجم در اختیار دارد که قابلیت حضور در ترکیب اصلی را دارند؛ مهدی قائدی و ارسلان مطهری. درباره قائدی هنوز مشخص نیست که تا چه حد آماده بازی فردا مقابل ذوب‌آهن است و آیا می‌تواند از ابتدا به زمین برود یا نه اما حتی با فرض سلامت کامل قائدی، باز هم ادامه لیگ و آسیا، با دو مهاجم امکان‌پذیر نیست و فرهاد مجیدی چاره‌ای ندارد جز اینکه از جمع جوانانی که به دلایل مختلف فعلاً بیرون مانده‌اند، حداقل یک نفر را به ترکیب اصلی نزدیک کند.

در میان مهره‌هایی که فعلاً استقلال در اختیار دارد، زکریا مرادی جوان در دو سه بازی اخیر به عنوان یار تعویضی به زمین آمده و اگرچه چشمه‌هایی از خلاقیت و مهارت را بروز داده اما شاید در کوتاه مدت نتواند موقعیت ممتازی در این تیم پیدا کند. در بازی با الاهلی و در شبی که دست فرهاد مجیدی برای انتخاب ترکیب اصلی بسته‌تر از همیشه بود، این علی دشتی بود که جانشین مهدی قائدی شد و با وجود اینکه یکی دو بار خطرساز شد ولی آنقدر درخشان نبود که از نیمکت جدا شود.

گزینه دیگر کادر فنی برای تقویت بخش تهاجمی، میدان دادن به محمد بلبلی است که چند روزی است در تمرینات گروهی شرکت می‌کند و شاید در دیدار مقابل ذوب‌آهن، اولین بازی خود با پیراهن استقلال را لااقل برای دقایقی تجربه کند.

در روزهایی که ارسلان مطهری فراتر از حد انتظار بوده و همچنان رکورد هر 60 دقیقه یک گل را حفظ می‌کند، یکی از این سه نفر یعنی دشتی، زکریا مرادی و بلبلی، موج دوم خط حمله استقلال هستند که از فردا رقابت خود را برای رسیدن به ترکیب اصلی آغاز می‌کنند.

۳    
آی اسپورت
2020-02-23 01:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر