فهرست
هامبورگ، لب گور
هامبورگ، لب گور

هامبورگ، لب گور

آی اسپورت – پابلو اسکوبار، یکی از بزرگ‌ترین قاچاقچیان مواد مخدر در دنیا، برای فرماندهان پلیس کلمبیا که پرونده تعقیب و دستگیری او را برعهده می‌گرفتند، جعبه مخصوص خاکستر مردگان و کارت ترحیم می‌فرستاد و بدین‌شکل آنها را تهدید به مرگ می‌کرد. پس از شکست سنگین هامبورگ مقابل بایرن‌مونیخ در بوندس‌لیگا، افراد ناشناسی 11صلیب به‌همراه سنگ قبر را در نزدیکی زمین تمرین باشگاه گذاشتند و کنار آن نوشتند: «نوبت شما فرا رسیده است. راهی برای فرار ندارید.» دقیقا مشخص نیست در این شهر مدرن و کشور پیشرفته‌ای مثل آلمان، این یک تهدید به‌حساب می‌آید یا فقط یک شوخی دردناک است. در دنیای فوتبال، سابقه تهدید بازیکنان و حتی خانواده‌های‌شان به‌‌وفور وجود داشته است و حتی در یک مورد، پس از جام جهانی1994، آندرس اسکوبار به‌خاطر زدن یک گل به‌خودی کاملا غیرعمد به‌سود آمریکا، توسط کارتل مدلین که رئیس‌اش پابلو اسکوبار بود، به ضرب 12گلوله به قتل رسید.

قبول کنید که برای هامبورگی‌ها بسیار دردناک خواهد بود که تیم برای نخستین‌بار در طول تاریخ به بوندس‌لیگای2 سقوط کند. آن‌هم تیمی که رکورددار حضور مداوم در بوندس‌لیگاست. قهرمان جام باشگاه‌های اروپا در سال1983، اکنون در انتهای جدول دست و پا می‌زند و برای بقا باید حساب ویژه‌ای را بر روی 8بازی باقی‌مانده تا پایان فصل مقابل هرتابرلین، اشتوتگارت، شالکه، هوفن‌هایم، فرایبورگ، وولفسبورگ، آینتراخت فرانکفورت و بروسیامونشن‌گلادباخ باز کند.

ناکامی‌های فصل جاری باعث شد تا مدیریت باشگاه با برکناری مارکوس گیزدل در روز 21ژانویه2018، سراغ برند هولرباخ 48ساله برود و هدایت تیم بحران‌زده را به‌دست او بسپارد. او که بین سال‌های 1996 تا 2004 در هامبورگ بازی کرده و هم‌بازی مهدی مهدوی‌کیا بوده است، هیچ‌گونه سابقه سرمربیگری و یا مربیگری در سطح بوندس‌لیگا را در کارنامه‌اش ندارد. ماحصل کار او در هامبورگ تاکنون 3مساوی و 4شکست بوده است؛ 3گل زده و 13گل خورده. با این وضعیت، امیدی نیست که این تیم از خطر سقوط به دسته پایین‌تر بگریزد.

مشکل اصلی شاید خریدهایی باشد که تیم در ابتدای فصل انجام داد. آنها بیش از 30میلیون یورو برای تیم‌شان خرج کردند، اما بازیکنان ورودی، کارایی لازم را نداشتند. هامبورگی‌ها با خرید 9میلیون و 200هزار یورویی والاس سوزا سیلوا از گرمیو، سعی در تقویت خط میانی خود داشتند. این بازیکن 24ساله برزیلی تاکنون1322 به بازی گرفته شده و در 18بازی، یک گل هم برای هامبورگ به‌ثمر رسانده است. دیگر بازیکن ارزشمندی که هامبورگی‌ها در ابتدای فصل خریدند، آندره هان، مهاجم 27ساله بروسیامونشن‌گلادباخ بود. او تاکنون در 1334دقیقه بازی برای هامبورگ، تنها 3گل به‌ثمر رسانده است. البته او فصل گذشته و در کل فصل، این تعداد گل را برای گلادباخ به‌ثبت رسانده بود. انتقال این بازیکن برای سران هامبورگ، 6میلیون یورو خرج برداشت. آنها، پاپادوپولوس مدافع یونانی بایرلورکوزن را که به‌صورت قرضی برای‌شان یک فصل بازی کرده بود، به‌صورت رسمی و با پرداخت 5/6میلیون یورو در تیم نگه داشتند.

حالا دینو روزهای تاریکی را که در چند فصل گذشته هم تجربه کرده است را سپری می‌کند. هواداران به بازی مقابل بایرن‌مونیخ توجهی ندارند؛ چراکه شکست‌های سنگین متوالی مقابل این تیم دیگر برای‌شان عادت شده است. چیزی که آنها می‌خواهند، بقا در بوندس‌لیگاست. هامبورگ در فصل گذشته، چهاردهم شد و فصل قبل‌تر نیز در رده دهم ایستاد. فصل2015-2014 در بازی پلی‌آف مقابل کالسروهه به برتری رسید و در بوندس‌لیگا ماندگار شد. فصل2014-2013 هم با برتری در بازی پلی‌آف مقابل گرترفورت در بوندس‌لیگا ماند. اکنون شرایط به‌گونه‌ای است که شاید آنها نتوانند این‌بار بسان گذشته، رنگ پلی‌آف را ببینند و یک راست راهی بوندس‌لیگای2 شوند.

 

همشهری ورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-03-13 13:11:00
نظر دهید

۱ نظر
ميلاد
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۳
اتفاقات هامبورگ ادم رو ياد باشگاههاي ايراني مياندازه. سگ صاحبشو نميشناسه. از يك باشگاه بوندسليگايي بعيده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر