فهرست
خطر کسر امتیاز از پرسپولیس؛ ۶روز مانده!‌
خطر کسر امتیاز از پرسپولیس؛ ۶روز مانده!‌

خطر کسر امتیاز از پرسپولیس؛ ۶روز مانده!‌

آی اسپورت - کمیته انضباطی فیفا باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۱۲۰ هزار دلار بابت مطالبات فرناندو گابریل بازیکن برزیلی سابق سرخپوشان محکوم کرده بود. در پی صدور این حکم، گابریل در یکی از دفاتر رسمی ثبت اسناد توافقنامه ای را امضا و به طور کتبی اعلام کرده بود که مطالباتش به نماینده و مدیر برنامه های ایرانی اش پرداخت شود. ظاهراً این توافقنامه رسمی پیش از آنکه گابریل ایران را ترک و از پرسپولیس به فیفا شکایت کند، به امضا رسیده بود. پس از صدور حکم فیفا، باشگاه پرسپولیس با گابریل به توافق رسید که مطالبات این بازیکن در شش قسط ۲۰ هزار دلاری از سوی باشگاه پرداخت شود.

باشگاه پرسپولیس به واسطه تحریم‌های بانکی علیه ایران، مطالبات گابریل را به حساب مدیر برنامه‌های ایرانی بازیکن برزیلی واریز کرده بود. اما مدیر برنامه‌های گابریل به نام مهدی فراهانی فقط مبلغ ۱۸ هزار دلار را به گابریل پرداخت کرده و مابقی پول را بابت مطالبات خودش برداشت کرده است. او در مصاحبه‌ای مدعی شده بود که مبلغ ۷۵ هزار دلار بابت حق کمیسیون، اخذ ویزای گابریل و خانواده‌اش، بلیط رفت و برگشت برای گابریل و مدیر برنامه برزیلی و .... از بازیکن برزیلی طلب داشته و مبلغی را هم نزد خودش نگه داشته تا پس از ورود گابریل به ایران و بررسی حساب‌های فی مابین، تسویه حساب بین طرفین صورت گیرد.

پس از این اتفاقات گابریل طی نامه‌ای به فیفا اعلام می‌کند که تنها مبلغ ۱۸ هزار از مطالباتش را از پرسپولیس دریافت کرده است. او در مصاحبه‌هایی که انجام داده بود، اظهار داشته که فقط ۱۸ هزار دلار از سرخپوشان دریافت کرده و مسئولان باشگاه ایرانی به دروغ ادعا می‌کنند که تمام مطالبات او را پرداخت کرده‌اند. از سوی دیگر، خمارلو مسئول روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اظهار داشته است با توجه به وکالتنامه‌ای که گابریل امضا کرده و به پشتوانه سندی در اختیار داشتیم، مطالبات گابریل را به حساب مدیر برنامه های ایرانی‌اش واریز کردیم.

گرشاسبی پس از آنکه با چنین بحرانی روبرو شد، از کارشناسان و مدیران حقوقی باشگاه خواست تا با برگزاری جلسه حضوری با گابریل، با این بازیکن به توافق رسیده و این مسئله را با تعامل حل و فصل کنند. قرار است گرشاسبی به همراه کارشناسان حقوقی باشگاه و مدیر برنامه‌های ایرانی گابریل راهی امارات شوند تا با این بازیکن که در لیگ یک این کشور مشغول بازی است، وارد مذاکره شوند اما گابریل خواسته آنها را نپذیرفت. باشگاه پرسپولیس هم وکالتنامه‌ای که به امضا گابریل رسیده بود، را همراه با برخی مدارک دیگر مبنی بر پرداخت مطالبات بازیکن برزیلی به مدیر برنامه‌های ایرانی، برای فیفا ارسال کرد. البته در صورتی گابریل به فیفا اعلام کند که بدهی با چنین مبلغی به ایجنت ایرانی ندارد که در آن صورت بعید است فیفا بپذیرد که پرسپولیس و ایجنت پول بازیکن را نپردازند و آن را در عوض طلب خودشان برداشت کنند.

در واقع، پرونده شکایت گابریل از پرسپولیس و حکمی که بر علیه این باشگاه گرفته، مقوله‌ای کاملاً جداگانه با مسئله طلب مدیر برنامه‌های ایرانی از بازیکن برزیلی دارد. گابریل این مسئله را در فیفا پیگیری کرده، مبلغی را برای حق دادرسی به فیفا پرداخت کرده و سرانجام پس از دو سال توانسته این حکم را بگیرد، اما مدیر برنامه‌های ایرانی گابریل هنوز با گذشت این زمان طولانی، هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده و شکایتی را در فیفا مطرح نکرده و باید به دنبال اثبات ادعاهای او در مورد میزان مطالباتش باشد.

زمانی که گابریل حاضر به مذاکره با مسئولان باشگاه پرسپولیس نشد، کارشناسان حقوقی این باشگاه به گرشاسبی پیشنهاد کردند که این پرونده به دادگاه CAS ارجاع داده شود. حال مسئولان باشگاه پرسپولیس منتظر هستند تا ببینند که آیا فیفا و دادگاه CAS می پذیرند که پرونده این شکایت در این دادگاه مورد داوری قرار بگیرد یا خیر. این در حالیست که کمتر از ۷ روز تا مهلت مقرر از سوی فیفا برای پرداخت مطالبات گابریل باقی مانده و در صورتی که فیفا و دادگاه تا آن زمان هیچ تصمیم گیری در خصوص این پرونده انجام ندهند، و بدهی گابریل پرداخت نشود، احتمال کسر شش امتیاز از پرسپولیس وجود دارد.

شاید بهترین راه حل برای جلوگیری از هر گونه جریمه و خطر کسر امتیاز، این بود که باشگاه پرسپولیس از مدیر برنامه های ایرانی گابریل بخواهد که با رعایت امانتداری، مبالغ واریز شده به حسابش را به گابریل پرداخت کند، نه اینکه این امانت را بابت طلب شخصی خودش برداشت کند. از سوی دیگر، اخبار منتشر شده نشان می دهد که گرشاسبی از کارشناسان حقوقی پرسپولیس خواسته است تا دو روز دیگر وضعیت این پرونده در دادگاه CAS و امکان داوری و رسیدگی به آن را به او اطلاع دهند. در صورتی که دادگاه داوری و رسیدگی به این پرونده را نپذیرید، و همچنین مدیر برنامه های ایرانی گابریل هم حاضر به بازگرداندن پول‌های واریز شده به حسابش نشود، باشگاه پرسپولیس مجبور خواهد بود تا مبلغ ۱۰۲ هزار دلار دیگر را به گابریل پرداخت کرده و در آینده از مدیر برنامه های ایرانی بخواهد تا پول واریز شده را به پرسپولیس برگرداند.

 

90tv

۸۵    
آی اسپورت
2018-01-10 10:41:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر