فهرست
5 نکته ویژه جدال لیورپول - منچستریونایتد
5 نکته ویژه جدال لیورپول - منچستریونایتد

5 نکته ویژه جدال لیورپول - منچستریونایتد

آی اسپورت- در حساس ترین دیدار تاریخ لیگ برتر انگلیس امشب لیورپول و منچستریونایتد در دوران مربی گری مورینیو و کلوپ در این تیم به مصاف هم می روند. در این مطلب اما به 5 فاکتور تعیین کننده در این بازی اشاره می کنیم

5- منچستر از ضعف لیورپول در ضربات کاشته استفاده می کند؟

لیورپول در 2 بازی آخرش از روی کرنر گل خورده است و در مقابل در لیگ انگلیس تنها وست برومویچ بیشتر از منچستریونایتد در این فصل از روی ضربات ایستگاهی به گل رسیده است. وقتی بازیکنانی مانند پوگبا، زلاتان، اسمالینگ، بیلی و شاید فلینی در زمین هستند، لیورپول باید در امور دفاعی بیشتر دقت کند تا موقعیتی به منچستری ها ندهد.

4- کدام دروازه بان بیشتر می تواند تیمش را آرام کند؟

طبیعتا این برای من یونایتدی ها قوت قلب است که داوید دخئا، دروازه بانشان، یکی از 3 دروازه بان برتر دنیا در ادوار اخیر بوده است و برعکس در لیورپول همیشه از سیمون مینیوله به عنوان یکی از نقاط ضعف اشاره می شده است. همین موضوع باعث شده که لوکاس کاریوس به او ترجیح داده شود. اما در حال حاضر همه این دروازه بانان شرایطی مشابه دارند. مخصوصا که دخئا هم اخیرا دو شوت از راه دور را گل خورده است.

3- لیورپول از ضعف خط دفاعی یونایتد نهایت بهره را می برد؟

با وجود محرومیت آگوئرو در دربی منچستر، یونایتد در خط دفاعی مشکلاتی داشت و شدیدا نفوذپذیر نشان داد. گل هایی که این تیم در 5 بازی از 6 بازی اخیرش خورده روی اشتباهات مدافعان بوده است. بعد از دربی اریک بیلی به عنوان نیرویی کمکی به فاز دفاعی تیم اضافه شد، اما هنوز مورینیو بابت زوج بلیند و اسمالینگ در قلب خط دفاعی تیمش آرامش خاطر ندارد. اسمالینگ قابلیت تکل زدن را به خوبی دارد و سرعت و قدرت بالایش قابل قبول است، اما بلیند این طور نیست. حالا این خط دفاعی باید مقابل ستاره های انفجاری این روزهای لیورپول قرار گیرند؛ یعنی فیرمینیو، لالانا و مانه. بازیکنانی که در این فصل تا اینجای کار فوق العاده بوده اند.

2- آیا در جو وحشتناک آنفیلد تیمی می تواند کنترل میانه میدان را به عهده گیرد؟

در هر دو تیم بازیکنان با استعداد زیادی وجود دارند. اما این که این بازیکنان در خط میانی باشند و دستاوردشان برای تیمشان کنترل خط میانی و بازی سازی باشد می تواند یک مزیت باشد. معمولا در چنین بازی هایی که تنش در آن ها زیاد است بازی در میانه میدان خواهد بود و تیمی موفق تر است که این قسمت از زمین را بهتر کنترل کند. کوتینیو و پوگبا با استعدادترین بازیکنان تیم خودشان در این قسمت هستند، هر دو هم زمانی که تیمشان در حمله است عالی ظاهر می شوند. بازیکنان کمکی آن ها هم آندر هررا و خوان ماتا در منچستر و هندرسون و جورجینیو وینالدوم در لیورپول هستند. باید دید برتری در خط میانی با کدام است.

1- برنده جدال بین «آقای خاص» و «آقای معمولی» کدام خواهند بود؟

این قسمتی است که هرکس درباره اش حدسی می زند. باید دید در این بازی نفس گیر کدام مربی بهتر ایده هایشان را عملی می کنند. هردوی آن ها مطمئنا بارها این شرایط را تجربه کرده اند. شاید بتوان گفت با شرایطی که لیورپول دارد برتری خیلی خیلی خفیف با کلوپ و شاگردانش باشد ومورینیو باید کماکان ترکیبش را تغییر دهد تا بهترین را به دست آورد. نتیجه دوئل بین این دو هرچه که باشد به نظر در این بازی مسابقه ای «خاص» را خواهیم دید، نه یکی از بازی های «معمولی» که بارها دیده ایم.

 

۵    
آی اسپورت
2016-10-17 17:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر