فهرست
چرا رونالدو برتر از مسی ظاهر شد؟ پیروزی‌های بزرگ
چرا رونالدو برتر از مسی ظاهر شد؟ پیروزی‌های بزرگ

چرا رونالدو برتر از مسی ظاهر شد؟ پیروزی‌های بزرگ

آی‌اسپورت- جام جهانی صرف نظر از رقابت تیم‌های حاضر در آن عرصه‌ای برای هماوردی ستاره‌هایی است که در جهان فوتبال درخشش دارند و مطابق معمول همه ساله در طی این دهه جنگ بر سر توپ طلایی بین دو ابرستاره جهان فوتبال یعنی کریستیانو رونالدو و لئو مسی است.

نمایش این دو در روز اول مسابقات گروه‌شان کفه ترازو سنگین‌تر رونالدو را، که با فتح لیگ قهرمانان اروپا فاصله‌ای بین خودش و رقیب همیشگی‌‌اش انداخته، بیشتر کرد. رونالدو در شبی استثنایی در مقابل یکی از قدرت‌های این جام یعنی اسپانیا هت‌تریک کرد و روز بعد مسی در مقابل تیم نه چندان مطرح ایسلند ضربه پنالتی‌اش را از دست داد. رونالدو ستاره‌ای بی‌مانند بود اما مسی این‌گونه نبود. مشت‌های گره کرده رونالدو کجا و سر به زیر افکندن مسی کجا؟ به راستی مشکل مسی و برتری رونالدو در چیست؟

شاید بهتر باشد به ۴ سال پیش و به جام جهانی ۲۰۱۴ برگردیم. در آن جام جهانی مسی و تیم ملی آرژانتین به فینال رسیدند و در وقت اضافه تسلیم گل گوتزه شدند و نایب قهرمان. رونالدو در آن جام پس از شکست خفت‌بار مقابل همان آلمان در مرحله مقدماتی نتایج مناسبی نگرفتند و حذف شدند. مسی و رونالدو به بازی باشگاهی خود برگشتند. طی این سال‌ها چه اتفاق‌هایی افتاد؟ بارسلونا فقط در سال ۱۵-۲۰۱۴ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و در بقیه سال‌ها در مراحل نیمه نهایی به اتلتیکو و در مراحل یک‌چهارم نهایی به یوونتوس و رم باختند و حذف شدند؛ اما رئال مادرید در فاصله دو جام جهانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

در عرصه بین‌المللی مسی و تیم آرژانتین دو بار فینال کوپا آمریکا را باختند اما در یورو ۲۰۱۶ این رونالدو بود که برای اولین بار همراه تیم ملی پرتغال قهرمان اروپا شد. مسی تنها یک بار در سال ۲۰۱۵ مرد سال فوتبال می‌شود در حالی که رونالدو در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مرد سال شده است و فعلا هم شانس او برای مرد سال شدن بالاتر از مسی است. مشکل مسی در طی این سال‌ها این است که تجربه موفق بین‌المللی در فاصله دو جام جهانی نداشته است در حالی که در سوی دیگر رونالدو غرق در موفقیت‌های بین‌المللی بوده است و این مسئله کفه روحی و روانی رونالدو را به نسبت مسی بالاتر برده است.

مسی مشکل تجربه پیروزی‌های بزرگ را دارد و رقیبش با اعتماد به نفسی که در طی این سال‌ها به دست آورده می‌تواند تفسیری برای تفاوت بازی این دو بازیکن را عیان سازد اما فوتبال است و باید به انتظار نشست.

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-06-17 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سید احسان
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۱
آن یکی شیر است اندر بادیه**********این یکی شیر است اندر بادیه
آن یکی آدم می خورد*********این یکی آدم می خورد
منظورم اینه که رونالدویی که یک تنه جلوی باخت مقابل اسپانیا رو گرفت با مسی که تو بازی با ایسلند افتضاح بود رو مقایسه نکنید
امید
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۴۱
مزخرف به معنای علمی!
برای پی بردن به اشتباهات نویسنده کافیه تا آمار رونالدو و مسی در بازی های هر دو تیم مقابل ایسلند مرور بشه!
دقیقا مشابه هم! 11 شوت بدون گل! هم مسی و هم رونالدو!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر