فهرست
باز هم ام‌باپه، باز هم رکوردشکنی
باز هم ام‌باپه، باز هم رکوردشکنی

باز هم ام‌باپه، باز هم رکوردشکنی

آی اسپورت – به نظر می‌رسد هر بار که کیلیان ام‌باپه را در زمین فوتبال می‌بینیم، باید خود را برای ثبت یک رکورد جدید آماده کنیم. فرقی هم نمی‌کند که این مسابقه، بازی پاریسن‌ژرمن باشد یا تیم ملی فرانسه. ام‌باپه در آخرین مسابقه باشگاهی پیش از شروع تعطیلات ملی اکتبر در عرض ۱۳ دقیقه ۴ گل به لیون زد تا به جوانترین بازیکن لیگ یک در ۴۵ سال گذشته تبدیل شود که موفق شده در یک بازی ۴ بار دروازه رقیب را باز کند. اما او شب گذشته نیز در گنگام یک ماموریت غیرممکن را با موفقیت سپری کرد.

ام‌باپه در دقیقه ۶۰ دیدار دوستانه فرانسه در مقابل ایسلند و در شرایطی که خروس‌ها با دو گل از مهمان خود عقب بودند به جای آنتوان گریزمن به زمین آمد. او در دقیقه ۸۶ با ضربه خود، هولمار ایولفسون را وادار به باز کردن دروازه خودی کرد و در نهایت خود با گل کردن یک پنالتی در دقیقه ۹۰، قهرمان جهان را از شکست نجات داد.

این گل دهمین گل ملی ام‌باپه در بیست و پنجمین بازی برای فرانسه بود. بدین ترتیب ام‌باپه که ۲ ماه دیگر تولد ۲۰ سالگی اش را جشن می‌گبرد به نخستین بازیکن تاریخ تیم ملی فرانسه تبدیل شد که قبل از رسیدن به ۲۰ سالگی گل‌های خود را در این تیم دو رقمی می‌کند.  

البته ام‌باپه تنها ستاره فرانسه در بازی مقابل ایسلند نبود. هوگو لوریس دروازه بان باتجربه خروس‌ها با وجود آن که مجبور شد دو بار توپ را از دروازه‌اش بیرون بیاورد، موفق به ثبت ۷ مهار شد. از جام جهانی ۲۰۰۶ تاکنون هیچ دروازه‌بانی نتوانسته در یک مسابقه تیم ملی فرانسه این تعداد مهار داشته باشد.

دیدار بعدی فرانسه روز سه شنبه در مقابل آلمان در چارچوب لیگ ملت‌های اروپا خواهد بود.

 

90tv

     
آی اسپورت
2018-10-12 13:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر