فهرست
کناره‌گیری جوکو: این فصل نیستم!
کناره‌گیری جوکو: این فصل نیستم!

کناره‌گیری جوکو: این فصل نیستم!

آی‌اسپورت- نواک جوکوویچ، دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم که پس از کناره‌گیری در دور یک‌چهارم پایانی گرند اسلم ویمبلدون، حضورش در ادامه‌ی رقابت‌های فصل در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، به صورت رسمی از شرکت در رقابت‌های باقی‌مانده از فصل ۲۰۱۷ انصراف داد.

او این خبر را به صورت زنده در فیسبوک منتشر کرد: «آرنج دستم به دلیل بازی بیش از حد آسیب دیده و هنگام زدن سرویس و فورهند دچار درد می‌شود. متاسفانه این نوع مصدومیت‌ها در ورزش‌های حرفه‌ای پیش می‌آیند و من به خودم افتخار می‌کنم که در طی این سال‌ها از چنین مصدومیت‌هایی مصون مانده‌ام. فکر کنم مدت ۱۰ سال است که هیچ گرند اسلمی را از دست نداده‌ام. این دوره‌ی فوق‌العاده حالا به پایان خود رسیده است. بدنم محدودیت‌های خودش را دارد و باید به خاطر تمامی افتخاراتی که کسب کردم، سپاس‌گزار باشم. در شروع دوران ورزشی‌ام با مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم کردم اما در این مدت، با صبر و جانفشانی راه حلی برایش پیدا کردم. همین موضوع رویکرد من در مواجه با موقعیت کنونی است و ایمان راسخ دارم که قوی‌تر بازخواهم گشت.»

جوکوویچ  امیدوار است که با این استراحت طولانی‌مدت بتواند برای سال‌های زیادی تنیس بازی کند: «امیدوارم بتوانم پنج سال دیگر یا حتی بیشتر بازی کنم.»

با این حساب با توجه به عدم حضور جوکوویچ در گرند اسلم آزاد آمریکا امسال، نوار حضور وی در ۵۱ گرند اسلم متوالی که از مسابقات آزاد استرالیا سال ۲۰۰۵ آغاز شده بود، پاره خواهد شد. آندره آغاسی که از مسابقات گرند اسلم رولان گروس مربی‌گری تنیس‌باز صربستانی را بر عهده گرفته بود، در سال ۲۰۱۸ به همکاری خود با جوکوویچ ادامه خواهد داد.

۱    
آی اسپورت
2017-07-29 18:56:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر