فهرست
درباره‌ الاهلی: ملی‌پوش ندارد، الجوهر دارد!
درباره‌ الاهلی: ملی‌پوش ندارد، الجوهر دارد!

درباره‌ الاهلی: ملی‌پوش ندارد، الجوهر دارد!

آی اسپورت - الاهلی را چقدر می‌شناسید؟ شاید به اندازه‌ی یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای در ورزشگاه زعبیل الوصل و یا کمی بیشتر. الاهلی از جمله تیم‌های قدیمی فوتبال عربستان محسوب می‌وشد که افتخارات متعددی نیز به‌دست آورده. از جمله قهرمانی در لیگ، جام حذفی و انواع و اقسام تورنمنت‌های داخلی. این تیم که شرایط مناسبی در لیگ عربستان و همچنین لیگ قهرمانان آسیا ندارد، تنها به بازیکنان خارجی خود چشم دوخته و به داخلی‌ها نگاه آنچنانی ندارد. بازیکنانی که البته می‌کوشند موفقیت بزرگی را برای الاهلی به‌دست بیاورند.

یوسف عنبر در نقش ناصر الجوهر

الاهلی با کادرفنی جدید مقابل پرسپولیس بازی می‌کند و این می‌تواند شوک مثبتی برای این تیم باشد. تیمی که در بازی رفت هدایت آن را خورخه فوساتی بر عهده داشت اما حالا یوسف عنبر را روی نیمکت خود دارد. عنبر نقشی را در الاهلی و تیم ملی عربستان بر عهده گرفته که سال‌ها ناصر الجوهر بر عهده داشت. مربی موقتی که حتی در اواسط جام جهانی نیز هدایت عربستان را به دست می‌گفت و جانشین مربی اخراجی می‌شد. یوسف عنبر هم بعد از اخراج خوان آنتونیو پیتزی از نیمکت تیم ملی عربستان، به طور موقت جانشین او شده و در ۲ بازی عربستان را به زمین فرستاده. بازی اول مقابل امارات که با شکست ۲-۱ عربستان همراه شد و دومی هم برابر گینه استوایی که با پیروزی ۳-۲ تیم عنبر به پایان رسید. یوسف عنبر حالا چند روزی است که مربیگری الاهلی را بر عهده گرفته. مربی ۵۰ ساله‌ای که سابقه‌ی سال‌ها بازی برای الاهلی را دارد و خود را فرزند این باشگاه می‌داند.

الاهلی بدون ملی‌پوش مقابل پرسپولیس

تیم ملی عربستان بعد از اتمام جام ملت‌های آسیا دست به جوانگرایی زده و تغییر نسل را در دستور کار قرار داده. تا جایی که خیلی از بازیکنان آماده اما مسن از ترکیب این تیم خارج شده و دیگر به اردو دعوت نشده‌اند. همین تغییر نسل باعث شده تا خیلی از بازیکنان الاهلی در تیم ملی جایی نداشته باشند. به عنوان نمونه محمد اویس و یاسر المسیلم در درون دروازه، محمد الفتیل، حسین عبدالغنی و موتاض هوساوی در خط دفاع، حسین المقوی، عبدالرحمان غریب، نوح الموسی، ایمن الخلیف، تایسیر جاسم در خط میانی و مهند اسیری در خط حمله. این‌ها بازیکنان سابق تیم ملی عربستان هستند که در ترکیب الاهلی حضور دارند. نکته ی جالب اینکه هیچ‌یک از آن‌ها به اردوهای عربستان در دو ماه اخیر دعوت نشده و همین باعث شده تا الاهلی بدون ملی‌پوش مقابل پرسپولیس قرار بگیرد.

۸ خارجی سرشناس

امید یوسف عنبر و نگاه او به بازیکنان خارجی الاهلی است که در میان آن‌ها چهره‌های سرشناسی هم حضور دارند. عمر السوما را که همه می شناسید. مهاجم گلزن تیم ملی سوریه که در ۵ فصل گذشته بیش از ۱۴۰ گل برای الاهلی در رقابت‌های مختلف به ثمر رسانده. پائولو دیاز دیگر بازیکن خارجی الاهلی است که عضوی از تیم ملی شیلی هم محسوب می‌شود. دیاز ۱۶ بازی ملی برای شیلی انجام داده و یکی از بازیکنان کلیدی این تیم هم هست. محمد شفیع مصری هم در ترکیب الاهلی حضوردارد. بازیکنی که در جام جهانی ۲۰۱۸، ۳بازی کامل برای مصر انجام داد و حالا هم با ۳۳ حضور در ترکیب این تیم یکی از بازیکنان اصلی است. الکسیس اسپانیایی با سابقه‌ی بازی برای ختافه و آلاوز در لالیگا و بشیکتاش در ترکیه، دیگر بازیکن مشهوری است که الاهلی را مقابل پرسپولیس همراهی می‌کند. جوزف سوزا که هافبکی برزیلی است هم یکی از بازیکنان مهم الاهلی محسوب می‌شود. هافبکی با سابقه‌ی بازی برای پورتو و سائوپائولو که حدفاصل سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، ۳بار در ترکیب تیم ملی برزیل قرار گرفته است. جورج دیانینی که اهل کیپ‌ورد است، زوج خطرناکی را همراه با عمر السوما در خط حمله‌ی الاهلی تشکیل داده. مهاجمی که در ۱۹ بازی ۱۶ گل برای الاهلی زده و نام خود را سر زبان‌ها انداخته. نیکولا استانچیو که عضو تیم ملی رومانی است و ۳۰ بازی ملی هم انجام داده، دیگر بازیکن خارجی الاهلی است که سابقه‌ی بازی برای اندرلخت و اسپارتاپراگ را در کارنامه دارد. به این‌ها کلویدیو بائه‌زا را هم اضافه کنید که تا همین چند سال قبل عضو تیم ملی شیلی بود.

دبل عمر السوما برای بازگشت الاهلی

الاهلی بعد از روزهای پرتنشی که پشت سر گذاشت در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و هشتم لیگ عربستان در خانه به مصاف الوحده رفت و در پایان موفق شد به بردی میلیمتری و پرگل برسد تا به صورت موقت از بحران خارج و برای جدال حساس با پرسپولیس آماده شود. در این بازی که برای اولین بار الاهلی با اخراج خورخه فوساتی و هدایت مربی موقت و بومی به میدان رفته بود عمر السوما مهاجم سوری و ملی پوش الاهلی با دبل خود ستاره زمین بود تا تیم محبوب شهر جده با کسب 3 امتیاز این بازی در مجموع با ۴۹ امتیاز جایگاه پنجمی خود در جدول رده‌بندی را حفظ و امیدوار به کسب جایگاه چهارم در دو هفته پایانی بماند.  

۵ ۳  
آی اسپورت
2019-04-22 01:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
چرتپولیس
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۰۱
به امید باخت تیم منفور چرتپولیس
۳ ۲
سوراختور بی هویت
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۳۹
درباره لیگی که توش حضور نداری و آرزوته که باشی نظر نده سوراختوری ترتری بی هویت...آخه تو رو چه به اینکه درباره پرسپولیس بزرگ صحبت کنی؟!
۲
چرتپولیس
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۱۱
برو لنگی شیافپولیسی عروس آسیا درحد کل کل نیستی متوهم بی فرهنگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر