فهرست
زوج زکریا-ژاکا علیه سلسائو
زوج زکریا-ژاکا علیه سلسائو

زوج زکریا-ژاکا علیه سلسائو

آی‌اسپورت – اگر راهی برای ضربه زدن به این برزیل باشد قطعا باید آن را در سمت راست خط دفاعی سلسائو پیدا کنیم. قهرمان پنج دوره جام جهانی شانس بالایی برای تبدیل این عدد به شش دارد، اما مصدومیت دنی آلوس در آستانه تورنمنت ضربه‌ای جدی به نظام دفاعی تیم چیچی زد.

برزیل امروز در اولین بازیش در روسیه مقابل سوئیس قرار می‌گیرد، و به احتمال زیاد از دنیلو به عنوان فولبک راست استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب ریکاردو رودریگز و استیون زوبر می‌توانند با ترکیب در این منطقه از زمین دردسرهایی برای پرافتخارترین تیم تمام ادوار جام جهانی پدید بیاورند.

درسته که سوئیس در دور مقدماتی تمام 9 بازی اولش را برد و تنها با باخت در آخرین دیدار مقابل پرتغال مجبور به طی کردن راه پلی‌آف برابر ایرلند شمالی شد، اما گذشتن از سد برزیل چالشی به مراتب بزرگ‌تر برای ولادیمیر پتکوویچ و شاگردانش به حساب می‌آید.

سوئیس باید مقابل خط حمله‌ای که روبرتو فرمینو، گابریل ژزوس، ویلیان، فیلیپه کوتینیو و مهمتر از همه یک نیمار به اوج بازگشته را دارد 90 دقیقه مقاومت کند. جدا از مدافعین این تیم، به خصوص استفان لیش‌اشتاینر بسیار باتجربه (فاتح 7 اسکودتوی پیاپی با یوونتوس)، نقش دو هافبک دفاعی سوئیس در جدال امروز بسیار سرنوشت است.

گرانیت ژاکا انتخاب اول پتکوویچ در این منطقه است، هافبکی هم موثر در بعد دفاعی و هم کلیدی در بازیسازی تیمش. زوج ژاکا اما در این بازی یا والون بهارمی خواهد بود یا دنیس زکریا. بهرامی قطعا بسیار باتجربه‌تر است، اما زکریایِ جوان می‌تواند بدل شود به یکی از مهره‌های کلیدی‌اش در صعود احتمالی از این گروه به دور بعد.

زکریایِ 21 ساله فصل پیش میانگین 2.5 تکل و 1.5 قطع توپ در هر بازی برای بوروسیا مونشن‌گلادباخ در بوندسلیگا داشت. زکریا مثل ژاکا قدرت بازیسازی هم دارد و فصل پیش 89.5 درصد پاس‌هایش در لیگ به مقصد رسید که بین تمام بازیکنان گلادباخ بالاترین آمار بود.

شباهت دیگر زکریا به ژاکا فوتبال خشنی است که بازی می‌کند. او فصل پیش 11 کارت زرد از داوران بوندسلیگا گرفت، که البته با توجه به سبک و پست بازی‌اش شاید چندان نکته منفی‌ای به حساب نیاید. این 11 اخطار حاصل میانگین 1.9 خطا در هر بازی بود، آماری که بین بازیکنان بوندسلیگا در رده‌های بالای این جدول قرار می‌گیرد.

ژاکا، هافبک آرسنال هم کارنامه انضباطی چندان سفیدی ندارد و در همین دو فصل اخیر چند بار شاهد از دست رفتن تمرکز در یک لحظه و گرفتن کارت قرمز مستقیم بوده‌ایم. بدین ترتیب همانطور که نوع بازی فیزیکی و پر برخورد زکریا و ژاکا می‌تواند کلیدی برای مقابله با موج حملات وحشتناک برزیلی‌ها باشد، ریسک 10 نفره کردن تیمشان هم کاملا وجود دارد.

۲    
آی اسپورت
2018-06-17 13:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر