فهرست
استقلال و پرسپولیس دست به دامان وزیر
استقلال و پرسپولیس دست به دامان وزیر

استقلال و پرسپولیس دست به دامان وزیر

آی اسپورت - کمتر از یک ماه دیگر فرصت ایران برای تکمیل مدارک باشگاه‌ها به پایان می‌رسد. مهلتی که به پایان رسیده بود، اما مهدی تاج با کنفدراسیون فوتبال آسیا رایزنی کرد و یک ماه برای باشگاه‌های ایرانی مهلت خرید. با این حال شرایط برای  باشگاههای ایرانی‌ بسیار سخت است و در صورتی که مدارک و مستندات لازم وجود نداشته باشد، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به تیم‌هایی که کسب سهمیه کرده‌اند، تعلق نمی‌گیرد.

در حال حاضر پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت تهران نمایندگان ایران در دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا هستند. از بین این تیم‌ها نفت تهران شرایط بغرنجی دارد و شانس این تیم هم برای حفظ سهمیه بسیار پایین است. بدهی‌های سنگین، مشخص نبودن ساختار دقیق باشگاه و بحث مالکیت آن، بدهی مالیاتی و... همه باعث شده نفت کار سختی برای دریافت مجوز حرفه‌ای و حضور در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. در این بین تراکتورسازی تمام تلاش خود را انجام داده تا بدهی‌های خود را با طلبکاران صاف کند و در این راه تا حدودی موفق بوده و بسیاری از پرونده‌های بین‌المللی را مختومه کرده است. اگر مشکلی برای تراکتورسازی به وجود بیاید، مربوط به بدهی‌های داخلی از جمله بدهی سنگین به علی کریمی است. باشگاه تراکتورسازی برای اینکه خطر کنار گذاشته شدن از لیگ قهرمانان آسیا را از سر بگذراند، باید فکری به حال بدهی کریمی کند.

استقلال و پرسپولیس هم البته شرایط سختی دارند. بیشترین مشکل‌ دو باشگاه محبوب پایتخت مربوط به  داستان همیشگی بدهی‌هااست و هر روز هم شاکی جدیدی برای این دو باشگاه پیدا می شود.

استقلال و پرسپولیس چاره‌ای ندارند جز اینکه حداقل بدهی‌هایی که مربوط به پرونده‌های طلبکاران بین‌المللی است و تبدیل به رأی انضباطی شده را صاف کنند. بدهی‌هایی که میزان آن کم هم نیست، اما بدهی معوقه باشگاه محسوب می‌شود و AFC تأکید زیادی روی پرداخت آنها دارد. به طور مثال بازیکنان یا مربیانی که پس از داغ شدن بحث شکایت‌ها به دنبال مطالبات خود افتادند و هنوز رأیی برای آنها صادر نشده، جزو بدهی‌های معوقه محسوب نمی‌شود و باید به رأی برسد. از سویی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و در رأس آن فدراسیون فوتبال منتظر هستند به این شکایت‌ها پس از تعیین سهمیه‌ها رسیدگی کنند.

استقلال و پرسپولیس طبیعتا برای صاف کردن بدهی‌های خود کار راحتی ندارند. پرسپولیسی‌ها مدعی شده‌اند هر چه پول داشتند برای مانوئل ژوزه و دستیارانش داده‌اند و اکنون باید بابت حکم مهدی طارمی هم 790 هزار یورویی به باشگاه ریزه‌اسپور بدهند. به همین دلیل برای پرداخت بدهی‌های معوقه خود حسابی دچار مشکل هستند و استقلالی‌ها نیز در این مدت سعی کردند بسیاری از بدهی‌ها خود را پرداخت کنند اما حالا با آمدن وینفرد شفر نیز هزینه ای به هزینه‌های آنها اضافه شده است. همین مسئله آنها را دست به دامان وزیر ورزش و جوانان کرده تا بلکه بتوانند با گرفتن بودجه‌ای بدهی‌های خود را پرداحت کنند.

در صورتی که استقلال و پرسپولیس نتوانند بدهی‌های خود را صاف کنند، احتمال کنار گذاشته شدن آنها از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود سهمیه نفت تهران به ذوب‌آهن برسد که گویا مشکلی برای کسب مجوز حرفه‌ای ندارد. طبق قانون AFC در لیگ قهرمانان آسیا اگر تیمی مجوز نگیرد، تیم رده بعدی لیگ داخلی سهمیه خواهد گرفت. در صورتی که سهمیه نفت به ذوب‌آهن برسد و تراکتورسازی بتواند مجوز حرفه‌ای بگیرد و استقلال و پرسپولیس نتوانند مجوز لازم را بگیرند، این احتمال وجود دارد تیم‌های سپاهان و پیکان هم آسیایی شوند.

 

 

روزنامه هفت صبح

۲ ۳  
آی اسپورت
2017-10-19 09:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
کیسه کش تمام عیار
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۰
میخواهیم با تمام قدرت به رده سیزدهم لیگ صعود کنیم. ما میتوانیم
ویلی
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۷
احسنت بر مدیریت جهانی نظام مقدس که با کناره گیری از بازیهای قاره ای آبرویی نذاشت برای تورنمنت ایادی رژیم کودک کش و اسپانسرینگ کمپانیهای وابسته فراماسونری و استعمار، شک نکنید این حذف از آسیا البته حتمن خیریتی داره:
1) در عرصه باشگاهی آسیا که سالهاست حرفی برای گفتن نداریم بهتره خودمونو بیش ازین سبک نکنیم وگرنه هرسال 6تا و4تا خوردن از اعراب دیگه عادی میشه!!
2) بازیکنای باغیرتمون با فشار تمرین و سفر بازیهای آسیایی اذیت نمیشن وقت بیشتر میکنن برای قلیون و دوردور و رسیدن به زندگی شخصیشون!!
3) هوادارای فرهیخته و با فرهنگ ایرانی تجربه نشون داده همین که با تکیه بر آمار گذشته و دستاوردهای چهل سال پیششون بزنن تو سر و کله هم، بگن لنگ و کیسه پاچه همو بگیرن سرشون گرمه....
آسیا میخوایم چیکار همونطور که الان لیگ عراق ازمون جلو زد روزی افغانستانم فوتبالش ازمون جلو میفته ولی مهم اینه ما آرمان داریم و استقلالمون در دنیا زبانزده!!
۹
محمد
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
کار جدیدی نکردن این دو تا تیم بیت المال خور و بیت المال حرام کن لیگ هستن . یکی رو میخوام جرات داشته باشه جلوی ول خرجی های این دوتا مدیر عامل بی مسولیت رو بگیره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر